Vyhledávání zájezdu
Ekvádor - incké tradice i cesta do středu Země - Ekvádor

Ekvádor - incké tradice i cesta do středu Země

Ekvádor

, Hotel starstarstarEkvádor - incké tradice i cesta do středu Země

Počet termínů:

44 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Snídaně

Doprava:

letecky Praha, Vídeň, Mnichov, Budapešť

Počasí:

Dnes Počasí v Quito - transparent 20°C


Popis zájezdu
Poznávací zájezd, 7 dní, 3* hotely, snídaně, včetně všech vstupů

PRIVÁTNÍ PROGRAM s vlastním průvodcem CK - žádné velké skupiny!

Cenu garantujeme již při min. počtu 2 osob.

Program lze upravit podle individuálních požadavků klienta. Prosím kontaktujte naši CK.

Zájezd Vám dokážeme připravit s odletem každý den, nejste vázáni na konkrétní termíny!

Zájezd lze prodloužit o pobyt na Galapágách.

TRASA: Quito / Otavalo / Cuicocha / Otavalo / Peguche / Cayambe / Quito

Cesta do středu Země není jen dílem Julese Verna, nyní ji můžete podniknout i Vy! Vydejte se s námi do Ekvádoru a objevte mystické místo, které protíná rovník, Midad del Mundo, neboli střed Země. V Ekvádoru se můžete těšit na přírodní krásy velehor, sopek a jezer stejně jako historické památky hlavního města Quita, jednoho z nejvýše položených měst na světě. Navštívíte jedny z nejlepších trhů v celé Latinské Americe, seznámíte se s původními zvyky místních obyvatel, a nebo se naučíte péct sušenky Bizcochos podle tradičního inckého receptu.

Quito
Hlavní město Ekvádoru se rozkládá na zbytcích inckého města a ve výšce 2 850 m.n.m. je druhým nejvýše položeným hlavním městem na světě. Město nacházející se na svahu aktivního vulkánu Pichincha se může pochlubit kontrastem barokních a koloniálních památek s moderními budovami a domorodými tradicemi, které se dochovaly z dob, kdy bylo Quito hlavním městem Incké říše. Quito má jedno z nejzachovalejších původních historických center v celé Jižní Americe, návštěvníci zde mohou obdivovat barokní a koloniální stavby, cihlové domy ve španělském stylu, rozlehlá náměstí, kostely a kláštery. Mezi nejkrásnější patří La Companía de Jesús, o kterém se říká, že je nejzdobenějším kostelem v zemi. Historické centrum je zapsáno na seznamu památek UNESCO. Nedaleko Quita se nalézá místo Midad del Mundo, který protíná rovník a s 0°zeměpisné šířky a délky je označováno za střed světa.

Otavalo
Městečko rozprostírající se na úpatí sopky Imbabura, nedaleko Quita je známé především svými trhy, jejichž počátek se datuje do dávných inckých dob. Na náměstí Plaza de los Ponchos se setkávají turisté s Otavaleňos, původními obyvateli, kteří si již po stovky let drží své zvyky a tradice. Trhy jsou považovány za největší a také nejlepší v celé Latinské Americe, naleznete zde nepřeberné množství stánků s ručními výrobky, textiliemi z lamí vlny, koberce, ale i deky nebo kabelky. Z městečka je to jen kousek do hor, k inckým vesnicím, které do dnešních dní dodržují tradice po předcích, narazíme zde na původní tkalcovské stavy a dílny a v nedalekém městečku Cayambe se příchozí mohou naučit péct sušenky Bizcochos, podle tradičních receptů. Příchozí si kromě vesnic a městeček užijí i krásnou panenskou přírodu, vodopády Cascados de Peguche prý mají léčivou moc a domorodci je využívají k rituálním obřadům, jezero uvnitř kaldery Cuicocha uchvátí krásnou přírodou i lávovými ostrovy.

Galapágy
Souostroví 18 sopečných ostrovů nacházejících se v Tichém oceánu jsou vyhlášené jedinečnými druhy zvířat, z nichž některé nenaleznete nikde jinde na světě. Ostrovy byly dlouhou dobu neobydlené a díky bizardnímu vzezření, sopečné hornině a endemickým druhům živočichů byly považovány za ďábelské ostrovy, na které si troufli pouze piráti plavící se v místních vodách. Galapágy se dostaly do podvědomí hlavně díky vědci Charlesi Darwinovi, který zde více než měsíc zkoumal místní živočišné druhy. Na základě jeho zkoumání byla následně vydána slavná kniha O původu druhů. Dnes je tato černá perla národním parkem, stejně jako světovým dědictvím pod ochranou UNESCO. Ti co sem zavítají, mohou obdivovat krásnou přírodu, lávová pole, vulkány a především zvířata jakými jsou leguáni, plameňáci, želvy obří, které se dožívají až sta let nebo tučňáci galapágští jediní, kteří žijí na severní polokouli.

Popis dopravy:

Odlety z Prahy, Vídně nebo Budapešti (pro východní Slovensko) pravidelnou leteckou linkou.

Pro předběžné rezervace letenek prosíme o sdělení celých jmen všech cestujících. Rezervace jsou nezávazné a lze je zrušit bez storno poplatků.

CK si vyhrazuje právo na úpravu programu v závislosti na aktuálních letových časech. CK si také vyhrazuje právo na úpravu ceny letenky v závislosti na volné rezervační třídě. Letenky jsou kalkulovány v obvyklé rezervační třídě pro odlety z Prahy, Vídně nebo Budapešti. Přesný program, itinerář letu a cena letenky bude upřesněna v potvrzující nabídce v době rezervace zájezdu.
Cestujte pouze s kvalitní a prověřenou cestovní kanceláří !
■ Reference klientů CK

■ Garance CK

■ Tým CK se zkušenostmi více než 15 let
Popis ubytování
Otavalo: Hotel Hacienda Pinsaquí 3* | Quito: Hotel La Casona de la Ronda 3* | Všechny rezervace ubytování, transferů, programů apod. provádíme předem ihned po sepsání smlouvy o zájezdu.

V případě obsazenosti hotelů bude nabídnuto ubytování stejné kategorie.
Program

1. den: Odlet do Ekvádoru.

2. den: Quito / Otavalo:

Přílet do Quita, kde se na letišti sekáte se zástupcem naší CK, který Vás doprovodí do Vašeho hotelu v Otavalu. Zbytek dne individuální program na Vaše aktivity. Nocleh v hotelu.
Hotel.

3. den: Otavalo / Cuicocha / Otavalo:

Po snídani se vydáte do srdce Otavala, hlavního města stejnojmenného kantonu. Otavalo je známé díky ručním pracím a folklorním hudebním souborům, jejichž hudba se dostala až za hranice Latinské Ameriky. Návštěva náměstí Plaza de los Ponchos, kde naleznete největší a nejlepší trh řemeslnými výrobky v Jižní Americe. Právě zde se nachází nespočet stánků s textilem, dekami, kabelkami nebo oblečením utkaným z vlny lamy alpaky. Po poledni odjezd k jezeru Cuicocha,které se nachází v kráteru spící sopky. Budete okouzleni krásnou přírodou a lávovými ostrovy uprostřed jezera. Poté návrat do Otavala, nocleh v hotelu.Hotel, snídaně.

4. den: Otavalo / Peguche / Cayambe / Quito:

Po snídani výlet k městu Peguche, k 18. metrů vysokým vodopádům Cascadas de Peguche, které jsou pro místní domorodce posvátné. Ti vodopády využívají pro rituální obřady a lázně. Vaše kroky povedou dále na jih do města Cayambe, které je známé výrobou sýra a tradičních sušenek Bizcochos. V Cayambe, které je obklopeno květinovými plantážemi, si i vy vyzkoušíte upéct své vlastní žluté, tenké sušenky. Odjezd do hlavního města Quita. Nocleh v hotelu.Hotel, snídaně.

5. den: Quito:

Po snídani návštěva hlavního města Ekvádoru, Quita. Prohlídka města začne u kostela La Basilica, který je považován za jednu z nejdůležitějších staveb novogotické architektury v Ekvádoru. Vaše další kroky povedou na náměstí Plaza Grande a Náměstí nezávislosti Plaza de la Independencia, kde si prohlédnete koloniální budovy, katedrálu, radnici, a Arcibiskupský palác. Nenecháte si ujít ani prohlídku kostela San Francisco a La Compania de Jesus, který je považován za nejkrásnější památku ve městě. Dopolední prohlídku města zakončíte na návrší Panecillo, odkud se Vám naskytne jedinečný výhled na celé město. Oběd. Odpoledne se můžete těšit na cestu do středu země, místa nedaleko Quita, které protíná rovník a vy si zde budeme moci prohlédnout nejen značku poutající na střed světa, ale také památník Midad del Mundo a etnografické muzeum. Návrat do hotelu, nocleh.Hotel, snídaně, oběd.

6. den: Quito:

Po snídani transfer na letiště k Vašemu letu domů. (Zájezd lze rozšířit o pobyt na Galapágách!)
Snídaně.

7. den: Přílet.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.