Vyhledávání zájezdu
Dobrodružství v Ekvádoru - Ekvádor

Dobrodružství v Ekvádoru

Ekvádor

Ekvádor a Galapágy, HotelDobrodružství v Ekvádoru

Počet termínů:

0 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasí:

Dnes Počasí v Quito - transparent 17°C


Popis
Zájezd Dobrodružství v Ekvádoru je ekonomickou verzí jedinečné výpravy do Ekvádoru a na Galapágy. Během jedné cesty zažijete atmosféru džungle v Amazonii, poznáte historické hlavní město Quito a obdivované ostrovy Galapágy. Základna v Amazonii leží téměř na rovníku a nabízí tropický deštný prales a divokou přírodu. Quito je krásné město ležící téměř na úpatí sopky, s výtečným historickým centrem v koloniálním stylu. Jedním z hlavních bodů bude pobyt na Galapágách, kde najdete faunu a flóru, která se nepodobá žádnému místu na světě. Některé zvířecí druhy jsou jedinými svého druhu a žijí pouze zde. Okouzlí Vás přístup a chování obřích želv, lachtanů a dalších zvířat, která vůbec nemají strach z lidí, a tak je můžete pozorovat z několika centimetrů.
Program
1. den
Odlet z Prahy/Vídně, přílet do Quita
Odlet z Prahy či Vídně do Quita. Po příletu Vás přivítá anglicky hovořící řidič v hlavním městě Ekvádoru a převeze Vás do hotelu, který je umístěn v centru Quita. Zbytek dne máte na odpočinek po dlouhé cestě. Nocleh v hotelu.

2. den
Quito (s)
Dnes Vás čeká prohlídka města a jeho historického centra. Toto centrum, postavené v koloniálním stylu, je největším historickým centrem v Americe. Navštívíte některé z nejdůležitějších chrámů a katedrál, jako je např. majestátní La Compaňía a ikonické San Francisco. Poté se vydáte k rovníkovému monumentu vzdálenému 25 km severně od Quita. Ten označuje přesný střed světa, zeměpisnou šířku 0°, kde můžete stát ve stejný moment každou nohou na jiné polokouli. Zde Vám bude vydán certifikát o překročení rovníku. V okolí uvidíte několik sopek, což Vás může ještě povzbudit k návštěvě místního etnografického muzea, které Vám ukáže diverzitu Ekvádoru. Za zmínku také stojí koloniální městečko, jeho náměstí s kostelem a místní býčí ring. Nocleh v hotelu.

3. den
Otavalo (s)
Celodenní výlet na vyhlášené trhy s uměním a místní kulturou Otavalo, který je považován za největší v Jižní Americe! Po cestě zastávky na známých místech v okolí, typické vesničky a kostelíky Ekvádoru. Nocleh v hotelu.

4. den
Quilotoa (s)
Celodenní exkurze k laguně Quilotoa v rezervaci Ilinizas – nádherná laguna s možností sestupu a výstupu ke kráteru (případně s pomocí muly). Večerní návrat do hotelu, kde si vyzvednete zavazadla. Následuje noční transfer minibusem do oblasti Lago Agria.

5. den
Lago Agrio, Amazonie (o, v)
Ranní příjezd do Lago Agrio. Průvodce Vás doprovodí do rezervace Cuyabeno. Poplujete na lodi po řece Cuyabeno. Mějte oči otevřené a můžete vidět spoustu ptactva, motýlů nebo jen naslouchat zvuků opic. Cílová stanice je Laguna Grande, největší laguna v této rezervaci, a také místo, kde budete ubytováni. V této rezervaci Vás čekají pralesy a bohatá koncentrace zvířat.

6. den
Cuyabeno Reserve, Amazonie (s, o, v)
Díky částečně otevřeným kabinám (pokojům) se můžete probudit za zvuku ptáků. Pokud vstanete brzo, můžete zahlédnout růžové delfíny v nedaleké laguně za východu slunce. Po snídani Vás čeká procházka pralesem s anglicky a španělsky hovořícím průvodcem, který Vám ukáže místní rostliny a zvířata. Vidět můžete různé druhy žab, hmyzu, hady, tapíry anebo dokonce pásovce. Po obědě Vás čeká siesta v houpacích sítích než vyrazíte na kánoe k místu zvaného Igapo. Vychutnejte si záplavu zelené a husté vegetace, zachytit můžete skákající opice nebo třeba papoušky. Návrat zpět a večeře.

7. den
Cuyabeno Reserve, Amazonie (s, o, v)
Začínáte den brzkou procházkou do džungle k pozorování ptáků. Po snídani se vydáte na jiné místo pralesem k prozkoumání místní fauny a flóry. Uvidíte orchideje, léčivé rostliny, ze zvířectva zase kapybary, možná i oceloty a nory pásovců. Po obědě Vám ukážeme další oblast, jedno z menších jezer tohoto národního parku v Amazonii. Budete mít příležitost rybařit piraně, poslouchat zvuky ptáků (macaw a cacique) anebo se pokusit zahlédnout anakondu spící na větvi stromu. Po večeři Vás čeká ještě jedna exkurze, a to za hledáním červeného odlesku očí kajmanů, kteří odpočívají v bažinách a okolních řekách.

8. den
Lago Agrio – Quito (s)
Po snídani odvoz do městečka Lago Agrio. Dnešek je ve znamení transferu. Přesunete se minibusem zpět do Quita, kde je zajištěn nocleh.

9. den
Galapágy (s)
Ráno budete odvezeni na letiště pro krátký let na Galapágy. Po příletu na Baltru, musí každý pasažér zaplatit poplatek za vstup do národního parku Galapágy USD 110. Následuje transfer do Puerta Ayora. Přestože většina návštěvníků přijíždí na Galapágy obdivovat přírodní krásy, za návštěvu jistě stojí i prohlídka Výzkumné základy Charlese Darwina, jež byl inspirován třinácti druhy místních pěnkav ke vzniku své evoluční teorie o vývoji druhů. Seznámíte se zde například i s rozmnožování a chovem ohrožených želv. Nocleh v hotelu.

10. den
Galapágy (s)
Dnes navštívíte slavný Muro de Las Lagrimas, zeď z obřích lávových kamenů, stavená vězni a trestanci, dříve označována jako trestanecká kolonie. Projdete také stezku plnou přírody a historie a dozvíte se více o chovu a rozmnožování želv. Budete mít šanci pozorovat kolonie leguánů, tučňáky a lachtany. Nocleh v hotelu.

11. den
Galapágy (s, o)
Celodenní výlet na jeden z okolních ostrovů (Bartolome, Santa Fe, Plazas nebo North Seymour). Plavba lodí zahrnuje i oběd. Čeká na Vás exkurze po ostrově a šnorchlování. V odpoledních hodinách následuje návrat do Puerta Ayora. Nocleh v hotelu.

12. den
Galapágy – odlet (s)
Po snídani Vás čeká odvoz na letiště pro Váš let zpět Guayaquil. Po příletu Vás bude čekat průvodce, který Vás doprovodí na hotel. Volný zbytek dne. Nocleh v hotelu.

13. den
Guayaquil – odlet (s)
Dnes je na programu transfer na letiště v Guayaquil. Poté pokračujete v cestě dle Vašich mezinárodních letenek.

14. den
Přílet do Prahy či Vídně. Konec programu.
Cena zahrnuje
zpáteční mezinárodní letenku
vnitrostátní letenky dle itineráře
všechny transfery zahrnuté v itineráři
program na Galapágách dle itineráře
program s plnou penzí v Amazonii v rámci Samona Lodge
ubytování v motelech se skvělým servisem privátním soc. zařízením
snídaně, oběd, večeře dle itineráře
vstupné do míst dle itineráře
výlety dle programu
služby anglicky mluvícího průvodce
nonstop asistenční služby v Ekvádoru v českém jazyce
pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje
spropitné
osobní útrata
osobní pojištění
poplatek za vstup do národního parku na Galapágy 100 USD
turistická karta INGALA 20 USD
lokální odletová taxa na letišti (pokud je místními úřady vyžadována)

Za příplatek:
cestovní pojištění ve dvou variantách: klasické cestovní pojištění / cestovní poj. s pojištěním storna zájezdu
vylepšení na 4* hotel v Quitu
příplatek za samostatně cestující osobu

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.