Vyhledávání zájezdu
Dobrodružství v Argentině - Argentina

Dobrodružství v Argentině

Argentina

Buenos Aires, El Calafate, Patagonie, Perito Moreno, Upsala, vo, HotelDobrodružství v Argentině

Počet termínů:

0 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasí:

Dnes Počasí v Buenos Aires - transparent 14°C


Popis
Argentina udivuje nejen svým bohatstvím přírodních krás, od deštných pralesů, přes jezera, vodopády, ledovce a hory, ale i svými okouzlujícími městy, které pulzují energií 24 hodin denně. Žijí tu lidé různých kultur, jejichž charakteristickým rysem je velké přátelství. Pojeďte s námi poznat tuto kouzelnou zemi divoké přírody, a vášnivých obyvatel, která zaujme milovníky historie, ale i krásné přírody. To vše je najdete v zájezdu Dobrodružství v Argentině.
Ubytování
ubytování v hotelech / motelech – pokoj s privátní koupelnou a se snídaní
Poloha
Buenos Aires, El Calafate, Patagonie, Perito Moreno, Upsala, vodopády Iguazú – argentinská a brazilská strana
Stravování
dle itineráře
Program
1. den
Odlet z Evropy do Jižní Ameriky
Odlet z Prahy či Vídně do Buenos Aires. Večerní přílet do Buenos Aires v den 1. anebo ráno v den 2. dle Vašich letenek. Po příletu Vás vyzvedne anglicky hovořící průvodce a doprovodí Vás do hotelu.

2. den
Buenos Aires (s)
Po snídani můžete vyrazit na prohlídku tohoto úžasného města kypřícího životem (cca 3 hodiny). V metropoli známé jako “Paříž jižní Ameriky” navštívíte srdce města, náměstí Plaza de Mayo s vládní budovou Casa Rosada, katedrálou a koloniální radnicí. Odtud pak pojedete dále autobusem přes San Telmo (čtvrť tanga) do La Bocy, známé svými barevnými, malebnými domy. Pokračujete do čtvrti San Telmo a Puerto Madero, de najdete úžasné restaurace. Dále Vás tento výlet zavede k jedné z nejznámějších atrakcí tohoto města – Obelisk. Na závěr navštívíte noblesní čtvrť Recoleta ve francouzském stylu, a proslulý hřbitov, kde je pohřbena i Evita Perón. Celý den dovršíte návštěvou čtvrti Palermo Chico, kde Vás zajisté nadchnou domy postavené v aristokratickém stylu. Nocleh v hotelu.

3. - 4. den
Buenos Aires (s)
Program dle Vašeho uvážení. Můžete objevovat Buenos Aires po svém, vzít si hodiny tanga a nebo ochutnávat ty nejlepší delikatesy v místních restauracích. Alternativně Vám rádi zajistíme program. Můžete se vydat na celodenní výlet do Fiesta Gaucha včetně BBQ oběda. Argentina je zemí pasáků dobytka a stád. V Argentině je chováno téměř dvakrát tolik dobytka než zde žije obyvatel! Máte tak jedinečnou příležitost navštívit v pampě jednu z farem, blíže poznat život na nich, pozorovat koně, odvážnější se pak mohou na koni či v kočáru i svézt. Za zvuku tradiční hudby a tance Vám bude naservírován oběd z několika druhů mas. Po tomto odpočinkovém dni na ranči můžete také strávit vášnivý večer v rytmu tanga, neboť právě Buenos Aires je jeho kolébkou. Doporučíme Vám i výlet na lodi – Tigre tour. Asi po hodině cesty přes luxusní příměstské čtvrti Olivos, Martinez a San Isidro dorazíte na okraj mohutné delty řeky Paraná, která je svou délkou více než čtyř tisíc kilometrů a plochou povodí okolo čtyř milionů km2, po Amazonce největším a nejvodnatějším veletokem Jižní Ameriky. Nalodíte se na místní typickou říční loď a budete brázdit kanály a proudy mezi nesčetnými ostrůvky. (Více v sekci za příplatek). Nocleh v hotelu.

5. den
Buenos Aires, El Calafate (s)
Po snídani bude následovat transfer z hotelu na místní letiště a přelet do El Calafate, kde budete opět uvítaní místním průvodcem, který Vás zaveze do hotelu. Zbytek dne si můžete užít dle vlastního uvážení. Nocleh v hotelu.

6. den
El Calafate (s)
Po snídani se vydáme na celodenní exkurzi na vyhlášený ledovec Perito Moreno v NP Los Glaciares. Tento ledovec je jedním z mála na světě, který v současnosti stále roste. Ocitnete se takřka na dosah 60 – 80 m majestátní ledové stěny, kde průzračně modré jezero ostře kontrastuje se zasněženými vrcholky And. Nocleh v hotelu.

7. den
El Calafate (s)
Dnes Vás čeká další volný den, který doporučujeme strávit na výletní lodi k ledovcům Upsala & Onelli (viz. sekce za příplatek). Zavezeme Vás autobusem do Puberto Bandera, kde se nalodíte a zamíříte k největšímu místnímu ledovci Upsala, 50 km dlouhému, 9 km širokému, který zasahuje až 300 m pod vodní hladinu. Můžete žasnout nad barvami ledovců, které se mění od sněhově bílé, přes tyrkysovou až po safírově modrou. Uslyšíte křupat led a možná i zblízka uvidíte kusy ledu odpadávat do jezera. Exkurze trvá 12 hodin, poté budete autobusem odvezeni zpět na odpočinek a nocleh do hotelu.

8. den
El Calafate, vodopády Iguazú (s)
Po snídani Vás čeká transfer na letiště a let přes Buenos Aires do Iguazú, kde Vás opět vyzvedne anglicky mluvící průvodce a zaveze do hotelu. Zbytek dne využijte čas dle libosti. Nocleh v hotelu.

9. den
Vodopády Iguazú (s)
Po snídani Vás vezmeme na celodenní prohlídku argentinské strany vodopádů. Iguazú představují největší systém vodopádů na Zemi. Jsou 2,7 km široké a tečou přes 274 kaskád. Krom jejich velikosti Vás jistě uchvátí neskutečná nedotčenost okolní přírody. Po turistických chodníčcích vystoupáte pralesem k vodopádům doslova na dosah ruky, a neustále budete překvapování neskutečnými a neočekávanými výhledy. Přiblížíte se i k nejbouřlivější partii nazvané Ďáblův chřtán. Mírné poryvy větru přinášejí od hřmících proudů vody neustálou spršku, která je však v horkých dnech vítána, jako příjemné osvěžení. Vodopády Iguazu představují nezapomenutelný zážitek pro oči i uši. Po tomto úchvatném výletu následuje opět přesun do ubytování. Nocleh v hotelu.

10. den
Vodopády Iguazú (s)
Dnes Vás čeká exkurze na brazilskou stranu vodopádů, která je od té argentinské odlišná a stojí za to si užít vodopády i z druhé strany. Kromě sledování „velké vody“ je zde zajímavá i subtropická fauna a flóra. Ještě větším dobrodruhům můžeme zařídit nezapomenutelný výlet na člunu přímo pod vodopády, kde se v obrovském hlomozu tříští voda o hladinu. Můžeme Vám slíbit, že po tomto zážitku na Vás nezůstane ani nit suchá. Nocleh v hotelu.

11. den
Iguazu – Buenos Aires (s)
Po snídani následuje transfer z hotelu na letiště a let zpět do Buenos Aires. Po příletu budete odvezeni na hotel, kde je pro Vás zajištěn nocleh.

12. den
Odlet z Buenos Aires (s)
Po snídani následuje transfer z hotelu na letiště a let zpět do Evropy.

13. den
Přílet do Vídně či Prahy a konec programu.
Cena zahrnuje
vnitrostátní letenky dle itineráře
zpáteční mezinárodní letenky
všechny transfery zahrnuté v itineráři
ubytování v hotelech / motelech – pokoj s privátní koupelnou a se snídaní
snídaně, oběd, večeře dle itineráře
vstupné do míst dle itineráře
výlety dle programu
nonstop asistenční služby v Argentině
pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje
vstup do národního parku Iguazu na brazilské straně – platí se na místě
spropitné
osobní útrata
osobní pojištění
lokální odletová taxa na letišti (pokud je místními úřady vyžadována)
strava a výlety nezahrnuté v programu

Za příplatek:
na přání lze zajistit ubytování ve 4* a 5* hotelech se snídaní
příplatek za samostatně cestující osobu
cestovní pojištění ve dvou variantách: klasické cestovní pojištění / cestovní poj. s pojištěním storna zájezdu
celodenní výlet do Fiesta gaucha s obědem nedaleko Buenos Aires – 4.300 CZK / osoba
výlet lodí – Tigre Tour – 1.500 CZK / osoba
večerní Tango show v Buenos Aires – DOPORUČUJEME! – 2490 CZK / osoba
výlet na ledovce Upsala & Onelli v El Calafate – výlet lodí – 7.900 CZK / osoba

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.