Vyhledávání zájezdu
Dárdžiling - Sikkim - Bhútán - Káthmándú - Čtyři klenoty Himálaje - Bhútán

Dárdžiling - Sikkim - Bhútán - Káthmándú - Čtyři klenoty Himálaje

Bhútán

, HotelDárdžiling - Sikkim - Bhútán - Káthmándú - Čtyři klenoty Himálaje

Počet termínů:

2 termíny / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Dle programu

Doprava:

letecky Praha

Počasí:

Dnes Počasí v Thimphu - transparent 24°C


Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: Dárdžiling - Sikkim - Bhútán - Káthmandú - Čtyři klenoty Himálaje
Popis
Čajová metropole Dárdžiling, tajemný Sikkim a tradiční království Bhútán
Doplňující informace
Dárdžiling – místo, kde roste nejlepší čaj na světě a odkud vyrážely první britské horolezecké výpravy na Everest. Dříve nezávislé buddhistické knížectví Sikkim, dnes součást Indie. Kláštery, divoká příroda i safari na slonech. Nedobytné pevnosti, skvostné buddhistické chrámy, turnaje v lukostřelbě a barvitá himálajská příroda jako pohádková kulisa života běžných lidí – to vše představuje Bhútán. Kvůli přísné vízové politice navštěvuje zemi jen malé množství turistů a Bhútánci jsou tak stále věrní své starobylé buddhistické kultuře. Zájemci o prodlouženou variantu uvidí také pulzující barevné Káthmándú, pohádkový Bhaktapur a další pamětihodnosti Káthmándského údolí, jehož kultura byla utvářena splýváním buddhismu a hinduismu."Součástí programu je i festival Dechenphu Tshechu s tanci v maskách buddhistických božstev.

"

Poznávací zájezd je určen zájemcům o historické památky, kulturu, zvyky a tradice východního Himálaje. Součástí cesty je i několik půldenních pěších výletů. Během programu bude dostatek času poznat jak to nejlepší z přírodních krás, tak i kulturní a náboženské bohatství a tradiční život místních obyvatel. Nabízíme bohatou zkušenost z uvedené destinace. Průvodcem zájezdu je fotograf a publicista Michal Thoma, specialista na hinduistickou a buddhistickou kulturu. Možná je i kratší varianta zájezdu bez návštěvy Nepálu. Program je vhodný pro všechny věkové skupiny.
Den 1. - 2.
Letecky do hlavního města INDIE.
Den 2.
Přílet do Díllí. Dále pokračování vnitrostátním letem do Siliguri. Odtud vyrazíme do Dárdžilingu, malebné čajové metropole, kterou Rudyard Kipling označil za perlu britské koloniální říše.
Den 3.
Procházka na návrší Chowrastha a Hinduisticky-Buddhistický chrám na vršku Observation Hill s krásnými výhledy po okolí. Návštěva čajové továrny a plantáže, horolezecký institut, ZOO s chovem mnoha himálajských druhů včetně sněžného leoparda a červené pandy, památník šerpy Tenzinga Norgaye a samozřejmě i projížďka historickou úzkokolejkou zapsanou na seznam UNESCO.
Den 4. - 5.
Čeká nás svítání na vrcholu Tiger Hill s výhledem na třetí nejvyšší horu světa Kančendžongu. Horskou krajinou přejezd do Gangtoku, který byl do sedmdesátých let minulého století hlavním městem nezávislého buddhistického knížectví SIKKIM. Dnes je Sikkim součástí Indie. Překrásné vyhlídky na Himálaj, poklidný klášter Enchey, Institut tibetologie a životem pulzující M.G. Road. Scénická jízda ke klášteru Phodong a nahlédnutí do areálu rezidence bývalého panovníka.
Den 6. - 7.
Klášter Rumtek, sídlo nejvyššího představitele tibetské buddhistické školy Karma kagjü. Rušné horské městečko Kalimpong, které dřív bylo vstupní branou do Tibetu. Vzpomínky na britskou koloniální minulost a buddhistické kláštery. Nížiny Západního Bengálska s divokou přírodou. Safari na slonech či v"džípu v NP Jaldhapara s nosorožci, divokými buvoly a tropickým ptactvem.
Den 8. - 9.
Z indické nížiny opět vystoupáme do hor v BHÚTÁNU a kroutící se silnicí dorazíme do Thimphu, jediného hlavního města na světě bez semaforů. Vyhlídka na město, rezervace národního zvířete takina. Festival Dechenphu Tshechu s tanci v maskách buddhistických božstev a démonů. Manufaktura ručního papíru. Uvidíme při návštěvě hradu Tashicho Dzong krále?
Den 10. - 11.
Přejezd horskou krajinou přes průsmyk Dochu-La (3 050 m) o ledovcového údolí Phobjika v Černých horách. Uvidíme jeřáby černokrké, kteří sem přilétají přezimovat? Oběd v bhútánském tradičním obydlí a ochutnávka slaného čaje a pálenky ara. Procházka malebným údolím zakončená v historickém klášteře Gangtey. Přesun do Wangdue a Punakhy.
Den 12.
Pěší výlet k chrámu Khamsum Lhakhang s nádhernými výhledy po krajině a hrad Punakha Dzong, jeden z nejpěkněji dekorovaných v Bhútánu. Chrám Chimmi Lhakhang, bhútánského světce, který šířil buddhismus za pomocí sexu, vína a zpěvu. Přesun do Paro.
Den 13.
Výstup ke klášteru Tygří hnízdo, nejsvětější místo v Bhútánu, „zavěšené“ na strmém útesu. Chrám Kyichu Lhakhang ze 7. století. Národní muzeum v bývalé hradní hlásce a hrad Paro Dzong, kde se točil film Malý Buddha a rozvaliny hradu Drukyel Dzong. Návrat zpět do Paro.
Den 14. - 15.
Odlet z BHÚTÁNU do NEPÁLU. Let s panoramatickým výhledem na hřeben Himálaje. Spatříme i nejvyšší horu světa Mt. Everest? Přílet do Káthmándú a přesun do Bhaktapuru, jednoho ze tří královských měst v Káthmándském údolí. Stupňovité pagody s erotickými dřevořezbami. Svítání s vyhlídkou na probouzející se Himálaj. Pěší výlet k buddhistickému klášteru Namo Buddha.
Den 16. - 17.
Pro zájemce fakultativní vyhlídkový let k"Everestu. Spalování zesnulých v Pashupatinath. Buddhistická stúpa Boudhanáth. Výlet na stúpu Svajambhúnáth. Přesun na královské náměstí Durbar Square. Ukáže se nám živoucí bohyně Kumárí?
Den 18. - 19.
Odlet z Káthmándú a letecký návrat přes Díllí zpět domů.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.