Vyhledávání zájezdu
Čína drsná a krásná I - Čína

Čína drsná a krásná I

Čína

, Hotel starstarČína drsná a krásná I

Počet termínů:

0 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasí:Popis
Na poměrně malém prostoru a bez místních přeletů poznáme vše, co je pro Čínu typické. Navštívíme starobylá zákoutí a posvátné hory s množstvím buddhistických klášterů. Přespíme v tradičním jeskynním obydlí u Žluté řeky, pojedeme horskou silnicí vysoko nad sprašovými kaňony. Necháme se unést bohatě zdobenými vyhlášenými buddhistickými skalními chrámy. V drsném hornickém Datongu uvidíme kus Číny "bez pozlátka", díl krásy si dopřejeme ve výstavních klášterech ve městě Chengde. Projdeme se po Dlouhé zdi a odpočineme v parku Beihai. A kdo jede do Číny poprvé, určitě neodmítne možnost prodloužit si cestu o tři dny na důkladnější poznání starého i moderního Pekingu.
Velikost skupiny:
6–16 účastníků
Strava
U tohoto zájezdu není žádné stravování zahrnuto v ceně – hlavním důvodem je, že tento zájezd je koncipován v úrovni **, což odpovídá i úrovni ubytování a hotely kategorie ** nemají většinou restaurace, nelze tam tedy zajistit ani snídaně. Určitě se ale nemusíte bát, že byste hladověli… Snídaně: V hotelech bývá varná konvice (nebo na chodbě termosky s horkou vodou) i sáčky s čajem, jen pokud máte rádi kávu, je třeba si ji vzít z domova, a k tomu si během předchozího dne můžete něco zakoupit v obchodech. Někde je možné snídani zajistit přímo v hotelu, nebo se dá zajít do blízké restaurace (stánku na ulici) na rychlou „čínskou“ snídani (knedlíčky/placky). V každém případě vždy průvodce předem informuje, která varianta bude u daného ubytování možná.Obědy: Většinou se z časových důvodů speciálně neřeší – na památkách/výletních místech bývají různé stánky s občerstvením (placky, nudle, knedlíčky, grilované špejle). V každém případě doporučujeme mít po celý den u sebe dostatek balené vody apod.Večeře: Je hlavním jídlem dne a průvodci ji pro zájemce organizují – vždy nabídnou, kdo má zájem jít na společnou večeři, zavedou vás do některé vytipované restaurace či jídelny a pomohou s výběrem. Výše veškeré útraty za jídlo a nápoje je tedy na zájezdu zcela v rukou klientů – dle volby úrovně stravování je třeba počítat s 10–15 USD/den.
Zájezd zahrnuje
letenka Praha–Peking–Praha (vč. všech poplatků), 1x noční lehátkový vlak II. třídy, 1x linkový autobus (5 h), mikrobusy, MHD, 8x hotel ** (+ 3x v prodloužení), 1x tradiční vícelůžkové ubytování se spol. soc. zařízením, český čínsky hovořící průvodce China Tours
Zájezd nezahrnuje
jednolůžkový pokoj – 5450 Kč, čínské vízum – 2200 Kč, jednolůžkový pokoj – 4240 Kč
Program
Den 1
Praha – Peking – Chengde (Čcheng-te): přílet do Pekingu a přejezd do bývalého letního sídelního města císařů dynastie Qing (Čching).
Den 3
Chengde : horské sídlo (známé také jako Džehol) s dominantní stavbou – tzv. „malou Potálou“ a dalšími kláštery značně ovlivněnými tibetskou architekturou; výlet lanovkou na Perlíkovou horu – zajímavý přírodní útvar s výhledem na krajinu a okolní kláštery.
Den 4
Chengde – Dlouhá zeď : přejezd na Velkou čínskou zeď v úseku Jingshanling (Ťin-šan-ling), jeden z novodobých divů světa – procházka po největší stavbě lidstva; romantický nocleh v hotelu přímo pod Zdí , ztichlou po odjezdu ostatních turistů.
Den 5
Dlouhá zeď – Peking : ráno přejezd zpět do hl. města – odpočinek v parku Beihai (Pej-chaj) se zdí Devíti draků a obří Bílou stúpou ; Bubnová a Zvonová věž v centru města; fakultativní večeře – místní specialita pekingská kachna ; noční lehátkový vlak.
Den 6
Pingyao (Pching-jao): starobylé městečko opevněné šestikilometrovými mohutnými hradbami – malebné uličky s tradiční čínskou architekturou z období dynastie Ming a Qing (Čching).
Den 7
Pingyao – Lijiashan (Li-ťia-šan): půldenní přejezd do 550 let staré vesnice vyhloubené ve spraši nedaleko Žluté řeky – prohlídka taoistického kláštera Černého draka nad řekou, procházka po vesničce a okolí; noc v tradičním "sprašovém" obydlí .
Den 8
Lijiashan – pohoří Wutaishan (Wu-tchaj-šan): celodenní přejezd do hor a centra tibetského buddhismu v Číně .
Den 9
Wutaishan : klášterní komplex jedné ze čtyř posvátných buddhistických hor , jehož historie sahá do období dynastie Han (Chan) – návštěvy klášterů v čele se 75 m vysokou Velkou bílou stúpou , možnost procházky po okolních kopcích.
Den 10
Wutaishan – Datong (Ta-tchung): přejezd drsnou, ale působivou sprašovou oblastí provincie Shanxi (Šan-si) – zastávka v jedinečném, na skále zavěšeném klášteře a u nejstarší dřevěné stavby v Číně – pagody z r. 1056 ; procházka starým dělnickým městem a po mohutných městských hradbách .
Den 11
Datong – Peking: prohlídka rozsáhlého areálu unikátních jeskynních chrámů Yungang (Jün-kang) – většina výzdoby pochází z 5. stol. ; odpoledne přejezd linkovým autobusem do Pekingu (příjezd pozdě večer).
Den 12
Peking – Praha: ráno odlet domů, nebo pokračování na prodlouženou variantu. PRODLOUŽENÍ V PEKINGU:
Peking : dopoledne individuální volno (odpočinek, nákupy ap.); odpoledne prohlídka tzv. Zakázaného města – nejrozsáhlejší palácový komplex na světě; procházka po náměstí Nebeského klidu (Tchien-an-men) a výhled z tzv. Uhelného vršku na Zakázané město.
Den 13
Peking : návštěva olympijských sportovišť – Ptačí hnízdo, Vodní kostka ; letní sídlo čínských císařů tzv. Letní palác v podhůří Západních hor na břehu jezera Kunming (Kchun-ming) – krátká projížďka po jezeře , prohlídka četných pavilonů a mramorové lodi císařovny Cixi (Cch'-si).
Den 14
Peking : chrám Nebes s Oltářem modliteb za dobrou úrodu, lamaistický klášter Yonghegong (Jung-che-kung), konfuciánská akademie, staré pekingské uličky a večerní procházka okolo tzv. Předního a Zadního jezera.
Den 15
Peking – Praha: letecký návrat do ČR.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.