Vyhledávání zájezdu
Chilská mozaika - s prodloužením na Velikonoční ostrovy - Chile

Chilská mozaika - s prodloužením na Velikonoční ostrovy

Chile

, HotelChilská mozaika - s prodloužením na Velikonoční ostrovy

Počet termínů:

2 termíny / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Bez stravy

Doprava:

letecky Praha

Počasí:

Dnes Počasí v Santiago - transparent 16°C


Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: CHILSKÁ MOZAIKA - S prodloužením na VELIKONOČNÍ OSTROV
Popis
Dlouhý pás země kontrastů, Chile, je schovaný mezi andským pohořím a Tichým oceánem. Skrývá nejedno krásné překvapení. Na věhlasných vinicích sládnou hrozny, v modrých jezerech se odrážejí zasněžené sopky, v hlubokých lesích tečou prudké řeky, pestré domky spolu s rázovitými kostelíky probarvují krajinu a vše postupně přechází do opuštěné, větry bičované ledovcové Patagonie. Fotogenické žulové věže Torres del Paine tvoří růžovou kulisu západu slunce. Nejjižnější chilské město Punta Arenas se chlubí bohatou historií a v přírodní rezervaci Seno Otway si roztomilí tučňáci důležitě vykračují v dobře padnoucím fraku. Dlouhé vlny Pacifiku jsou bohaté na mořské plody, které můžete zapíjet věhlasnými víny skoro ve všech koutech této úzké a rozmanité země, jedné z nejrozvinutějších a zároveň i nejstabilnějších v Jižní Americe. Navíc máte možnost poznat tajuplný Velikonoční ostrov.
Ubytování
Hotel
Den 18.
Procházky městem Hanga Roa. Výhledy na vody divokého oceánu tříštící se o skály. Možnost půjčení terénní motorky či kola a vlastní projížďky po ostrově trav a koní.
Den 19.
Zpáteční let z Velikonočního ostrova do Santiaga de Chile.
Den 20. - 21.
Letecký návrat ze Santiaga de Chile domů.
Doplňující informace
Jedná se o pohodový poznávací zájezd určený pro cestovatele, kteří upřednostňují zážitky a poznání. Akce nepatří k těm fyzicky náročným. Absolvujeme několik krátkých nenáročných pěších výletů a sportovněji založení zájemci mají možnost vystoupit na činnou sopku. Vždy chodíme nalehko, jen s příručním batohem. Vzhledem k rozsáhlosti území, které procestujeme, mohou být náročnější delší přesuny, úsek Puerto Montt - Punta Arenas a Punta Arenas Santiago de Chile překonáme letecky. Budeme cestovat pronajatými dopravnímmi prostředky i veřejnou dopravou. U prodloužené varianty využijeme přeletu Santiago – Velikonoční ostrov a zpět. Ubytováni budeme v hotýlcích turistické kategorie. Poznání bude pro nás na prvním místě!
Den 1.
Letecky do CHILE, hlavního města Santiga de Chile.
Den 2.
Prohlídka Santiaga de Chile - náměstí Plaza de Armas se starobylou katedrálou. Hlavní avenida s pouličními muzikanty, prezidentský palác La Moneda. Památník národního hrdiny Bernarda O´Higginse. Neptunova fontána, vyhlídka z vrcholu Santa Lucia. V Santiagu to večer „žije“, procházky po rušných uličkách a barech.
Den 3.
Celodenní výlet do přístavního města Valparaiso (UNESCO). Prohlídka největšího chilského přístavu u pobřeží Tichého oceánu, výjezd pitoreskním výtahem na vyhlídku Paseo 21 de Mayo. Náměstí Sotomayor, klikaté úzké uličky, příkrá schodiště, domy doslova „zavěšené“ na skalách. Návrat do Santiaga de Chile, noční přejezd lůžkovým pohodlným autobusem k jezeru Villarica do městečka Pucón.
Den 4.
Příjezd do Pucónu. Výlet do termálních lázní, relaxace v přírodní horké vodě uprostřed zeleného lesa. Kdo vydrží v minerální vodě nejdéle?
Den 5.
Celodenní pěší výlet do NP Huerquehue, kde rostou endemické přesličkovité araukárie, které zůstaly zachovány ještě z pravěku. Procházky mezi malebnými jezírky po úzkých pěšinách v hloubi národního parku, výhledy na modré jezero a stejnojmennou zasněženou sopku Villarica. Budeme zítra stát na jejím vrcholku?
Den 6.
Fakultativně pro zájemce výstup na činnou sopku Villarica (2 840 m.) za pomoci místních průvodců a vypůjčeného vybavení. Zpočátku si pomůžeme lanovkou, dále již 4 – 5 hodin chůze po vyšlapané pěšině vedoucí po svahu a pod vrcholem po sněhovém poli. Krásné výhledy do okolní dramatické krajiny i do nitra kaldery, kde z bublajícího magmatu vychází štiplavý sirný kouř. „Vsedě“ pohodlný sjezd po sněhových polích dolů k lanovce, návrat zpět do hotelu. Možnost výběru z jiných fakultativních aktivit (rafting, canyoning, pěší výlety do okolí).
Den 7.
Odjezd z Pucónu. Cesta přes komunitní upravené německé městečko Frutillar, kde je možno si objednat i klasický jablečný štrůdl. Odrazy působivé sopky Osorno (2 650 m) v modrých vodách jezera Llanquihue, dojezd do města Puerto Montt. Večerní procházka přístavem, návštěva rybího trhu, věnce sušených mušlí, sledování porcování úlovků. Ochutnáme v místních hospůdkách obří mušle Sv. Jakuba nebo pico roco společně s proslulým chilským vínem?
Den 8.
Výlet k jezeru Lanquihue a lehká procházka v NP Vicente Pérez Rosales po úzkých pěšinkách zachovalým patagonským pralesem. Jezero Todos Los Santos s pobřežím lemovaným černým sopečným pískem. Z jezera vytékající řeka vytvořila ve ztuhlé lávě bílé kaskády vodopádů Petrohué. Útulné městečko Puerto Varas na břehu jezera, výhledy na vulkány Osorno, Calbuco a Tronador. Návrat zpět do Puerto Montt.
Den 9.
Plavba lodí na ostrov Chiloé, projížďka a prohlídka svérázné ostrovní architektury - originální dřevěné kostelíky, v každé vesničce je jiný. Tradiční palafitos - domky na kůlech na pobřeží, rybí trhy a zvlněná ostrovní krajina s pasoucím se dobytkem, obklopená Tichým oceánem. Návrat do Puerto Montt.
Den 10.
Letecký přesun z Puerto Montt do Punta Arenas. Odpoledne návštěva přírodní rezervace s velkou kolonií tučňáků Magellanových v zálivu Seno Otway, procházka mezi ptačími hnízdy po úzkých stezičkách.
Den 11.
Punta Arenas - návštěva hřbitova s hrobkami místních “ovčích baronů“ a procházka městem. Náměstí s pomníkem mořeplavce F. Magellana a nezapomeňte, kdo pohladí patu indiána u jeho nohou, má zaručený návrat! Hlavní Katedrála, pohledy na slavný Magellanův průliv dělící kontinent od Ohňové země. Odpoledne přejezd rovinatou pampou se stády ovcí a divoce žijícími lamami guánaco až do klidného městečka Puerto Natales. Kdo jako první uvidí pštrosa nandu?
Den 12.
Celodenní výlet autobusem do NP Torres del Paine, minerální jezero Laguna Amarga, proslulé černobílé „Cuernos“ (Rohy) nad jezerem Nordenskjold, mohutný vodní přepad Salto Grande, vyhlídky na modrá jezera, pohledy na proslulé žulové věže „Torres“. Večer návrat do Puerto Natales.
Den 13.
Přejezd zpět do Punta Arenas. Poslední rozloučení s Patagonií u večeře s čerstvě uloveným lososem?
Den 14.
Odlet z Punta Arenas do Santiaga de Chile. Odlet do Evropy.
Den 15. - 15.
Letecký návrat domů.
Den 15.
Letecky ze Santiaga de Chile na VELIKONOČNÍ OSTROV (Hanga Roa). Přivítání na ostrově trav klasickým květinovým věncem a zpěvem.
Den 16.
Velký okruh okolo „Pupku světa”. V kráteru Rano Raraku se nachází téměř 400 soch v různém stadiu opracování, jako by je jejich tvůrci opustili ze dne na den. Proč byly sochy vytvořeny, proč mají na hlavách klobouky? Seznámení s historií ostrova. Koupání pod palmami na pláži Anakena. Kráter Puna Pao, výroba kamenných klobouků pro sochy. Kamenná plošina Ahu Akiwi.
Den 17.
Malý okruh – hluboký kráter Orongo s vnitřním jezírkem. Kdo to byl Ptačí muž, jak se konaly každoroční soutěže? Obřadní vesnice a výhledy na okolní širý oceán nad strmými lávovými útesy. Zatančíme si večer s domorodými tanečnicemi?

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.