Vyhledávání zájezdu
Cesta za světovým vinařstvím - Arménie - Arménie

Cesta za světovým vinařstvím - Arménie

Arménie

, HotelCesta za světovým vinařstvím - Arménie

Počet termínů:

1 termín / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Dle programu

Doprava:

letecky -

Počasí:

Dnes Počasí v Yerevan - transparent 26°C


Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: Cesta za světovým vinařstvím – Arménie
Popis zájezdu
Vinařské stezky po Arménii vedou k samotným kořenům vinařství.Nedávný archeologický objev prehistorického vinařství v jeskyních poblíž vsi Areni dokázal, že víno bylo součástí života místních obyvatel již před 6100 lety. Dnes se Arménie může pochlubit více než pěti sty jedinečnými místními odrůdami vinné révy. Během výpravy za tajemstvími této starobylé země navštívíme hlavní vinařské oblasti, okusíme místní vína a brandy i vyhlášenou kuchyni a nahlédneme do tisícileté historie a kultury.

Termín | 3.–11. října 2018

Cena | 46 965 Kč
Den 1.
Setkání s vedoucím zájezdu ve Vídni na letišti Schwechat, odlet pravidelnou linkou s přestupem do Jerevanu.
Den 2.
Přílet do Jerevanu v časných ranních hodinách, setkání na letišti s místním průvodcem a transfer do hotelu. Po krátkém odpočinku prohlídka centra města. Oběd v restauraci s arménskou kuchyní. Exkurze v nejslavnější továrně na výrobu koňaku Ararat v Jerevanu s ochutnávkou. Další procházka po centru Jerevanu. Večeře – typická arménská kuchyně. Na závěr dne volno nebo procházka nočním Jerevanem.
Den 3.
Po snídani odcestujeme do vinařské společnosti Maran nedaleko Jerevanu, ve vesnici Musaler. V podzemní degustační místnosti ochutnáme vína suché bílé, suché červené, polosuché červené, polodezertní bílé. Ochutnáme také ovocná vína: polosuché z granátového jablka Paradžan. Dále návštěva chrámu Zvartnoc, mistrovského díla středověké arménské architektury (UNESCO). Oběd v meruňkové zahradní restauraci Van v Ečmiadzinu, sídelním městě katolikose – hlavy arménské církve. Po obědě návštěva muzea pokladů ve Svatém Ečmiadzinu s posvátnými relikviemi Arménské apoštolské církve. Exkurze v továrně na víno a koňak Map poblíž vesnice Lenughi. Prohlídka rozsáhlých vinných sklepů, kde koňak stárne. Večeře v útulné zahradě společnosti Map, ochutnávka 5–7 let starých vín a 7–10 letého koňaku. Návrat do Jerevanu a volný večer.
Den 4.
Cesta do regionu Vajoc Dzor – jižní oblasti vinohradů, kde podle pověsti začal s pěstováním vinné révy sám biblický Noe, když po potopě světa přistál na suché zemi. Zde navštívíme klášter Chor Virap, který je spojen se zlomovou událostí v dějinách lidstva, kdy v roce 301 Arménie jako první země na světě přijala křesťanství za státní náboženství. Z tohoto místa je nádherný pohled na horu Ararat. Návštěva vinic v okolí kláštera, poté jeskyně Areni, ve které archeologové v roce 2006 objevili vůbec nejstarší dochovanou obuv na světě a 6100 let staré vinařství. Návštěva klášterního komplexu Noravank ze 13.–14. století, který se nachází v prostředí mystických červených skal. V oblasti Areni se vyrábí slavné červené víno z místních hroznů. Navštěva tradičního vinařství, oběd v restauraci Lčak. Poté navštívíme legendární vinařství Zora Karas ve vesnici Arind. V roce 2012 bylo víno Zorah Karasi Areni Noir vyhlášeno časopisem Businessweek mezi deseti nejlepšími víny světa. Příjez do města Goris. Večeře, nocleh.
Den 5.
Po snídani město Goris a cesta do vesnice Chndzoresk, která se celá nachází v jeskyních na úbočích kaňonu, přes který vede nový, 160 metrů dlouhý lanový most ve výšce asi 65 metrů nad údolím. Prohlídka a poté cesta autobusem k visuté lanové dráze, kterou přejedeme ke starému klášteru Tatev, který byl ve středověku centrem arménského vzdělání, později zde byla založena jedna z nejstarších univerzit na světě. Cesta zpět po horských silnicích s krátkou zastávkou u Čertova mostu. Pokračování do horských lázní Jermuk. Večeře a nocleh v hotelu.
Den 6.
Brzy ráno po snídani si prohlédneme lázně Jermuk včetně mohutného vodopádu a vydáme se zpět do metropole Jerevanu. Ubytování v hotelu a pozdě odpoledne návštěva moderní společnosti produkující skvělý koňak – firmy Noy, která sídlí v bývalém jerevanském hradu, s degustací koňaku.
Den 7.
Po snídani v hotelu cesta k jednomu z nejznámějších vysokohorských jezer na světě. Zastávka v horském letovisku Tsechkadzor, odkud vyjedeme sedačkovou lanovkou do lyžařského střediska v masívu nejvyšší arménské hory. Poté budeme pokračovat k jezeru Sevan, kde poobědváme. Po obědě navštívíme klášter Sevanavank z 9. století s výhledem na stříbřitě modrou perlu Arménie, jezero Sevan. Dále pojedeme na sever, do města Ijevan. Navštívíme továrnu na víno a koňak Ijevan. Během návštěvy poznáme historii závodu a projdeme tamější sklepy se sbírkovými víny a se sudy koňaků. Následuje ochutnávka vín a koňaků, která bude zahrnovat suché červené, suché bílé, polosuché červené, sladké červené a ovocné sladké. Dále ochutnáme dvě ze sběratelských vín z roku 1977, stejně jako dvacetiletý koňak. Návštěva klášterského komplexu Hagharcin, který byl postaven v 11. století. Večeře v Dilijane, městě umělců. Návrat do Jerevanu.
Den 8.
Po snídani výlet k pohanskému chrámu Garni a křesťanskému chrámu v jeskyni Geghard. V místním domě si můžeme připravit oběd v tradiční peci zvané tonir: arménský chléb lavaš, zeleninu a maso. K přípitku bude domácí víno a meruňková pálenka (které místní říkají meruňková vodka). Přejezd autobusem do firmy Armas – nejmodernějšího vinařství v zemi, prohlídka a degustace. Návrat do Jerevanu, večeře na rozloučenou ve špičkové restauraci, nocleh.
Den 9.
Transfer na letiště, odlet do Vídně.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.