Vyhledávání zájezdu
Cesta Inků (Inca Trail) - Peru

Cesta Inků (Inca Trail)

Peru

, StanCesta Inků (Inca Trail)

Počet termínů:

0 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasí:Popis
Vydejte se po původní cestě Inků (Inca Trail), která se klikatí pohořím And a dovede Vás až ke ztracenému městu Machu Picchu. Během tohoto treku, který je vyhlášený jako jeden z nejlepších na světě, budete mít čas si užít nádherné scenérie hor, původní stavby a vesničky Inků. Čekají na Vás 3 dny trekování v rozmanitém terénu s průvodcem a nosiči, spaní ve stanech a čtvrtý den zakončíte tento nezapomenutelný výlet prohlídkou úchvatného Machu Picchu.
Ubytování
3 noclehy ve stanech, kempingové vybavení zahrnuto
Vybavení a služby
Všechna jídla po dobu treku, anglického průvodce a odborný výklad po dobu výletu, 3 noclehy ve stanech, kempingové vybavení a nosiče, dopravu busem z Cusca, dopravu vlakem z Machu Picchu zpět do Cusca, lístky (vstup) na Machu Picchu, povolení na trek Cesta Inků (Inca Trail)
Tip
Možno objednat nosiče pro Vaše osobní věci.
Inca Trail je nabízen jako samostatný balíčk, rádi Vám zajistíme prodloužení pobytu v Jižní Americe a mezinárodní letenky.
Další informace
Kontaktujte nás pro konkrétní informace o jednotlivých datumech, Cesta Inků (Inca Trail) je vyprodána měsíce dopředu!

Cena musí být potvrzena pro konkrétní datum a může být upravena dle termínu cesty, na základě ceny mezinárodních letenek.
Stravování
všechna jídla po dobu treku
Doprava
Dopravu busem z Cusca, doprava vlakem z Machu Picchu zpět do Cusca.
Mezinárodní letenky rádi zařídíme na přání (již od 25.000 Kč).
Program
1. den
Cusco - Km 82 - začátek treku
Brzy ráno vyrazíme autobusem na místo kde oficiálně začíná 500 let stará cesta Inků. Zde společně s průvodcem a nosiči vyrazíme na cestu Inků (Inca Trail). Nemusíte mít obavy z dnešního dne, protože první část cesty je snadná a převážně po rovině. Budeme mít možnost se kochat krásnou scenérií And, než dorazíme k archeologickému komplexu Patallacta, kde bude připraven oběd. Poté nás čeká prudší stoupání do kopce Huayllabamba, kde máme náš první kemp a připravenou večeři.

2. den
Huayllabamba - Pacaymayu
Dnes nás čeká nejtežší část celého treku, doplední prudké stoupání na Warmiwanusca (sedlo Mrtvé ženy), nejvyšší bod celého treku, 4200 m.n.m. Zde Vás čeká odpočinek a nádherný panoramatický výhled na okolí hor. Oběd bude servírován ve Vizcachayoc a poté již budeme sestupovat k Pacaymayu (3500 m.n.m.), kde bude rozložen náš kemp a večeři.

3. den
Pacaymayu - Wiňayhuayna
Ráno vyrážíme na druhý nejtěžší výstup tohoto treku, budeme zdolávat sedlo ve výšce cca 3900 m.n.m. Jako zpestření Vás po cestě čeká archeologický komplex Runkurukay a dále původní městečko Inků Sayacmarca. Na místě zvaném Chaqquicocha bude připraven oběd, odkud pokračujeme k Phuya Patamarka, k dalšímu významnému archeologickému místu. Dnešní cesta je bohatá na archeologické památky, posledním dnešním místem pro zastávku je krásná Wiňay Huayna (v překladu navždy mladý), kde nás čeká důkladná prohlídka areálu. Nedaleko odtud máme poslední kemp a večeři a poslední nocleh před vytouženým cílem Machu Picchu.

4. den
Wiňay Huayna - Machu Picchu - Cusco
Velmi brzy ráno nám nosiči připraví poslední snídani a vyrážíme na hodinový trek dešťovým pralesem k místu zvanému Inti Punku (Sluneční brána), místo které služí jako vstupní brána k Machu Picchu s možností výhledu na město Inků. Nedaleko odsud již sejdeme přímo k magickému Machu Picchu, kde budeme mít prohlídku celého komplexu s průvodcem (vč. hřbitova, chrámu tří oken, hlavního náměstí, solárních hodin, královské čtvrti atd.). Dále následuje volný čas na procházku v tomto komplexu dle libosti, předtím než se sejdeme k odjezdu autobusu do Aquas Calientes, kde máme oběd. Odpoledne nasedneme do vlaku, který nás vezme zpět do města Cusco.
Cena zahrnuje
- 4 denní trek Cesta Inků (Inca Trail)
- strava po dobu treku
- anglického průvodce a odborný výklad po dobu výletu
- 3 noclehy ve stanech, kempingové vybavení a nosič
- dopravu busem Machu Picchu-Aquas Calientes
- dopravu vlakem Cusco-Aquas Calientes-Cusco
- lístky (vstup) na Machu Picchu
- povolení na trek Cesta Inků (Inca Trail)
Cena nezahrnuje
Spacák, spropitné, osobní útratu, letenky (zařídíme letenky dle Vašeho přání).

Za příplatek

Možno objednat nosiče pro Vaše osobní věci.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.