Vyhledávání zájezdu
Černá Hora, pohodové toulky v NP Durmitor - Černá Hora

Černá Hora, pohodové toulky v NP Durmitor

Černá Hora

, Vlastní

LM


Černá Hora, pohodové toulky v NP Durmitor

Počet termínů:

1 termín / 1 Last minute / 0 First minute

Strava:

Bez stravy

Doprava:

autobus -

Počasí:

Dnes Počasí v Podgorica - transparent 25°C


Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: Černá Hora - Toulky v NP Durmitor s mořem za super cenu - stan
Popis
Středně těžká vysokohorská turistika s těžkými nebo lehčími jednodenními výstupy, s ubytováním do apartmánů nebo pod stan. Perla původní přírody, pohoří Durmitor, má 27 vrcholů vyšších než 2 200 m, 48 vrcholů vyšších než 2 000 m, 5 kaňonů, 18 jezer, 748 pramenů bystré horské vody, lesy, ve kterých jsou některé kmeny staré i půl století. Na cca 40 000 ha se rozprostírá národní park, jehož polovina patří pod UNESCO. Z 2 522 m vysoké hory Bobotov Kuk je Černá Hora vidět jako na dlani. Turistiku zakončíme příjemným osvěžením v moři na závěr zájezdu. Využijeme k tomu nově dokončenou zkratku přímo z Durmitoru. Možnost doplatku místní černohorské polopenze.
Ubytování
6x ubytování ve vlastních stanech v kempu.
Strava
možnost dokoupení místní polopenze, strava začíná 2. den večeří a končí 8. den snídaní. Polopenze bude podávaná přímo v kempu.
Zájezd zahrnuje
pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu, doprava klimatizovaným autobusem (3 100 km), 6x ubytování ve vlastních stanech v kempu, vedoucí zájezdu, informační materiály
Zájezd nezahrnuje
strava, vstup do NP, místní transfery, lanovky, taxíky (cca 50 EUR) a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje", místní polopenze 1 777 Kč
Program
Den 1
odjezd z ČR, přejezd přes Slovensko, Maďarsko a Srbsko do Černé Hory.
Den 2
ráno příjezd do horského střediska v NP DURMITOR, ubytování ve stanech v kempu. Po zbytek dne seznámení s okolím. Nenáročná turistika k ledovcovému jezeru CRNO JEZERU, které je zároveň vstupní branou do pohoří. Okružní trasa kolem jezera poblíž TITOVY JESKYNĚ pod majestátným hřebenem MEDED. V případě sil a chuti podél potoka se starými mlýny k jezeru ZMINJE. Zpět na ubytování.
Den 0

Den 4
lanovkou na SAVIN KUK (2 313 m). Sestup po cestě k salaším s možností ochutnávky a koupě sýrů. Zpět na ubytování cestou přes obec RAZVRŠJE, kde ochutnáme místní pálenku. Pro zdatné turisty navíc možnost výstupu ze SAVINA KUKU přes jištěnou "tatranskou" cestu na vyhlídku ISTOČNY VRH (2 445 m n. m.), sestup po značené cestě do střední části lanovky a pokračování v trase na ubytování.
Den 5
odpočinkový den nás zavede (možnost využití místních taxíků) na krásnou vyhlídku ČUROVAC s neopakovatelným výhledem do nitra největšího kaňonu Evropy TARA se stejnojmennou řekou. Zpět do ŽABLJAKU, po zbytek dne možnost relaxace. Pro zájemce možnost raftingu na řece Tara (30-45 EUR, podle délky trasy).
Den 6
pohodlnou cestou do jednoho z horských údolí - LOKVICE se salaší (možnost nákupu ovčích sýrů) s alternativní turistikou a možností návštěvy jedinečné LEDOVÉ JESKYNĚ s krápníky a ledovými stalagmity nebo (náročnější varianta) výstup na skalnatou hradbu MEDED s velkým počtem vyhlídek. Obě okružní trasy nás vždy zavedou k jezeru, poté zpět na ubytování.
Den 7
pěší výlet okolo jezer BARNE a JABLANIČKO JEZERO s možností relaxace a dále na severní náhorní plošiny Durmitoru CRVENA GREDA s pěknými výhledy. Zpět stejnou cestou (opět možnost zkrácení trasy taxíky) nebo okružní trasou přes místní lyžařské středisko na ubytování. Večerní posezení u pečeného jehněte nebo ryby s vínem, pivkem a rakijí (cca 10 EUR).
Den 8
přejezd nově postavenou zkratkou (cca 2 hod.) k moři do historického města HERCEG NOVI, koupání, relaxace na pláži, prohlídka města. Večer odjezd z Černé Hory do ČR.
Den 9
příjezd do ČR.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.