Vyhledávání zájezdu
Celkový pohled na Nepál - Nepál

Celkový pohled na Nepál

Nepál

, Hotel starstarstarCelkový pohled na Nepál

Počet termínů:

64 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Snídaně

Doprava:

letecky Praha, Vídeň, Mnichov, Budapešť

Počasí:Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: Kulturní a přírodní skvosty Nepálu
Popis zájezdu
Poznávací zájezd s turistikou, 9 dní, hotely 3*, snídaně

PRIVÁTNÍ PROGRAM s vlastním průvodcem CK - žádné velké skupiny!

Cenu garantujeme již při min. počtu 2 osob. Sleva pro 4 a více osob.

Zájezd Vám dokážeme připravit s odletem každý den, nejste vázáni na konkrétní termíny!

TRASA: Káthmándú / Changunarayan / Nagarkot / Káthmándú

Poznejte bohatou kulturu této magické země a nechte se unést jedinečnou atmosférou a odlišnou kulturou Nepálu. Navštívíte ty nejdůležitější kulturní buddhistická místa a dočkáte se nezapomenutelných pohledů na vrcholy Himálají při východu slunce.

Nepál
Tato pohádková země určitě překvapí každého návštěvníka svou rozmanitostí a kontrasty, které skrývá. Na severu se tyčí osmitisícoví velikáni mocného pohoří Himaláj, na jihu se naopak ohřejete díky subtropickému počasí. Nepál je země starobylých chrámů, pagod a paláců, které se vryjí do srdcí nejen milovníkům architektury. Uvidíte zde v přírodě volně žijící tygry, nosorožce anebo se můžete projet na slonovi. Díky úchvatné přírodě zde můžete podniknout jedny z nejkrásnějších treků na světě.

Káthmándú je hlavní a zároveň největší město Nepálu. Město přezdívané jako brána do Himaláje nabízí přelety nad tímto mohutným pohořím i architektonické skvosty v podobě hinduistických a buddhistických chrámů. Historické centrum města je zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO. Nejvíce turistů míří do čtvrti Thamel, kde se nachází spoustu hotelů, restaurací a obchodů se suvenýry. Každý návštěvník by také určitě neměl minou hlavní náměstí Durbar Square. Přibližně 20 km od města se rozléhá slavné Káthmándské údolí, které je hlavním náboženským centrem země. Už od roku 1979 je zapsáno na seznam UNESCO.Popis dopravy:

Odlety z Prahy, Vídně nebo Budapešti (pro východní Slovensko) pravidelnou leteckou linkou.

Pro předběžné rezervace letenek prosíme o sdělení celých jmen všech cestujících. Rezervace jsou nezávazné a lze je zrušit bez storno poplatků.

CK si vyhrazuje právo na úpravu programu v závislosti na aktuálních letových časech. CK si také vyhrazuje právo na úpravu ceny letenky v závislosti na volné rezervační třídě. Letenky jsou kalkulovány v obvyklé rezervační třídě pro odlety z Prahy, Vídně nebo Budapešti. Přesný program, itinerář letu a cena letenky bude upřesněna v potvrzující nabídce v době rezervace zájezdu.
Cestujte pouze s kvalitní a prověřenou cestovní kanceláří !
■ Reference klientů CK

■ Garance CK

■ Tým CK se zkušenostmi více než 15 let
Popis ubytování
Ubytování je zajištěno v kvalitních 3* hotelech ve dvoulůžkových pokojích. | Všechny rezervace ubytování, transferů, programů apod. provádíme předem ihned po sepsání smlouvy o zájezdu.

V případě obsazenosti hotelů bude nabídnuto ubytování stejné kategorie.
Program

1. den: Odlet do Nepálu.

2. den: Káthmándú:

Přílet na mezinárodní letiště v Káthmándú, kde se na letišti setkáte s průvodcem naší CK, který vás dopraví do vašeho hotelu. Odpočinek a individuální volno na vaše aktivity. Nocleh.Hotel.

3. den: Káthmándú / Changunarayan / Nagarkot:

Po snídani je pro Vás připraven výlet do Changunarayan a návštěva chrámu postaveného ve 4. století. Následná pěší túra Vás zavede do Nagarkotu, kde můžete pozorovat ty nejkrásnější výhledy do okolní krajiny. Krásné scenérie tvoří horské vrcholy Manaslu, Ganesh, Langtang, Gaurishanker a mnoho dalších míst.
Hotel, plná penze.

4. den: Káthmándú / Sankhu / Káthmándú:

Ráno si nenecháte ujít ranní pohled na východ slunce nad Himálajemi. Dále Vaše kroky povedou do Sankhu. Pěší výlet do krásné Newarské osady s chrámem Bajrajoginy a s dalšími pozoruhodnými budovami. Odtud se vrátíte zpět do Káthmándú. Nocleh.
Hotel, snídaně.

5. den: Káthmándú:

Celodenní prohlídka města. Navštívíte chrám Pasupatinath ležící na okraji posvátné řeky Bagmati. Chrám Pasupatinath je pro Hinduisty svatým místem. Poté se vydáte k Boudhanath, což je starověká buddhistická stúpa, jedna z největších na světě a patří mezi světové dědictví UNESCO. Dále navštívíte Bhaktapur (často označován jako město zbožných lidí), které je fascinující díky svým architektonickým chrámům. Nocleh.Hotel, snídaně.

6. den: Káthmándú / Kirtipur / Káthmándú:

Dnes navštívíte středověké městečko Kirtipur, které leží na vrcholcích hor. Město bylo uznáno již ve 12. století a pyšní se svými chrámy. V této oblasti navštívíte chrámy Bagh Bhairava, Uma Meheswor a stúpu Chiancho. Dakshinkali je další zastávkou Vaší cesty, prohlédnete si hinduistický chrám zasvěcený bohyni Kali. Nocleh.Hotel, snídaně.

7. den: Káthmándú / Patán / Bungamati / Khokana / Káthmándú:

Dnes je na programu návštěva jedinečného města Patán. Zde navštívíte Chrám Krishna, Patan Durbar s královskými lázněmi nebo například budhistický klášter Hiranya Varna Mahavir. Dále pak pojedete do Chapagaou, místa, které je skvělé místo pro poznání místních obyvatel a k nahlédnutí do jejich každodenního života a kultury. Poté přesun do Bungamati, typické newarské vesnice s terasovými rýžovými políčky, která je ze všech stran obklopena vysokými kopcovitými svahy. Vesnice je vzdálena od města Patan přibližně 5 km. Dále navštívíte vesnici Khokana, známé díky výrobě hořčičného oleje v Karya Binakya. Poté návrat zpět do Kátmándú. Nocleh.Hotel, snídaně.

8. den: Káthmándú:

Individuální volno v Káthmándú. Transfer na letiště a odlet zpět domů.
Snídaně.

9. den: Přílet.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.