Vyhledávání zájezdu
Brusel a Bruggy - města pro požitkáře - Belgie - Brusel

Brusel a Bruggy - města pro požitkáře

Belgie » Brusel

,Brusel a Bruggy - města pro požitkáře

Počet termínů:

1 termín / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Snídaně

Doprava:

letecky Praha

Počasí:Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: Brusel a Bruggy
Okruh

Příjemná kombinace života kosmopolitního Bruselu a krásy romantického města Bruggy.

Brusel patří mezi města, kde se nikdy nenudíte. Jeho stará část kolem náměstí je od r. 1998 zapsaná jako památka UNESCO. Je to belgická metropole, sídlo nejvyšších úřadů Evropské unie a dalších mezinárodních politických a ekonomických institucí.
Jeho kosmopolitní tvář zastiňuje starou zástavbu, jejíž srdce je kolem Velkého náměstí s renesanční radnicí a obří zlatou sochou archanděla Michaela, patrona města. Je to město, jehož nezapomenutelným symbolem je socha čurajícího panáčka Juliánka. A místo, které bezesporu patří mezi kulinářské evropské ráje – s neobvykle připravovanými mořskými plody, bezpočtem lokálních piv a lahodnou čokoládou, jejíž výroba je povýšena na umění. A co byste možná nečekali, je to, že Brusel je město komiksů.  V roce 1989 zde vzniklo jejich muzeum, kresbami nejoblíbenějšího Tintina nebo šmoulů jsou vyzdobeny fasády budov.

1.DEN
– přílet do Bruselu, transfer do hotelu, ubytování.

2.DEN
– pěší prohlídka města – stará část města v okolí náměstí Grote Markt se slavnými cechovními domy a radnicí, perla gotické architektury katedrálou Sv. Michala a Guduly, gurmánská ulice. Odpoledne volno – možnost prohlídky nové části města, kde se nachází největší symbol města Atominium. Tato stavba vznikla v roce 1958 pro Expo a představuje atom železa zvětšený 165 miliardkrát. V jeho blízkosti se nachází velmi oblíbené místo nejen pro rodiny s dětmi Mini Europe, park s 300 známými stavbami a místy Evropy v měřítku 1:25. Další oblíbenou rodinnou atrakcí je Oceáde, subtropický zábavní park. Najdete zde nejdelší tobogán v Belgii, kryté i venkovní části.

3.DEN
– individuální volno nebo možnost fakultativního celodenního výletu vlakem do města Bruggy – půldenní pěší prohlídka s průvodcem a následné volno na detailní prohlídku tohoto malebného města, které se nachází 100 km od Bruselu. Tyto Benátky severu jsou považovány za jedno z nejromantičtějších míst Evropy, jsou položeny na husté síti kanálů. Dominantou města je náměstí Markt s řadou štítových domů a dominantní zvonicí Belfort ze 13.st., z jejíž vyhlídky můžete vidět město jako na dlani. Možnost plavby po kanálech. Město mimo památek nabízí i populární atrakci pro děti, mořský zábavní park Boudewijnpark s obrovským delfináriem a více než 25 tématickými atrakcemi, zaměřenými na moře a podmořský svět, jako je obrovská vodní skluzavka nebo zaoceánská loď.

4.DEN
– individuální volno do odjezdu, transfer na letiště, odlet.

Cena zahrnuje
leteckou přepravu Praha – Brusel – Praha letištní taxy a další poplatky transfer letiště – hotel – letiště 3 noci v hotelu *** 3x snídani služby česky mluvícího průvodce CK
Příplatky

Fakultativní příplatky:

jednolůžkový pokoj 3 500 Kč hotel **** – dvoulůžkový pokoj/osoba 4 300 Kč hotel **** – jednolůžkový pokoj 11 300 Kč celodenní výlet vlakem do Brugg s průvodcem 1 400 Kč

Cena nezahrnuje:

cestovní pojištění jízdné na místní dopravu individuální vstupy
Poznámka

Minimální počet účastníků: 15

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.