Vyhledávání zájezdu
Bosna a Hercegovina na kole - Bosna a Hercegovina

Bosna a Hercegovina na kole

Bosna a Hercegovina

,Bosna a Hercegovina na kole

Počet termínů:

1 termín / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Snídaně

Doprava:

autobus -

Počasí:

Dnes Počasí v Sarajevo - transparent 22°C


Popis zájezdu

Bosna a Hercegovina jsou jedním z mála míst Balkánského poloostrova, které dosud odolává rostoucímu přílivu turistů. Kulturně pestrá mozaika mísící na svém území katolictví, pravoslaví i islám je i zemí skrývající unikátní přírodní perly. Upoutají nás starobylé kamenné nekropole i tyrkysová jezera. Užijeme si pohodovou jízdu po náhorních planinách, táhlá stoupání do hor i rychlé sjezdy. Vydáme se kolem majestátních štítů pohoří Prenj a Maglić, pokocháme se pustým jezernatým pohořím Zelengora, rozsáhlými kvetoucími loukami či ostrými hřebeny Visočice a Bjelašnice. Navštívíme Sarajevo, město křesťanů, židů a muslimů, dostaneme se ke slavnému Starému mostu v Mostaru a dojedeme do nejvýše položené bosenské vesnice Lukomir. Cyklistiku zpestříme túrou v nejvyšším pohoří Maglić.


Povrch a profil:

Z části asfalt, většinou ale šotolinové lesní či horské cesty s členitým profilem, převážně se budeme pohybovat v horském terénu do 1700 m n. m; doporučujeme horské kolo. Některé trasy lze za podpory autobusu zkrátit či individuálně prodloužit.


Poznámka:

v autobuse pojedeme společně se skupinou pěších turistů, program na místě je zcela nezávislý, ale dá se velmi dobře kombinovat.

Program

1.–2. den:

Odjezd odpoledne, ráno příjezd do pohoří Vlašić, které je známé vynikajícím vlašićským sýrem; brázdění prvních horských šotolinek, sjezd do Travniku - sídla bosenských vezírů, města křivolakých uliček ve strmých stráních se starými mešitami a dřevěnými minarety; večerní prohlídka města (50 km).3. den:

Planinou kolem Blidinjského jezera s výhledy na hory Čvršnice do pohoří Čabulja; sjezd do Mostaru (60 km).4. den:

Pod pohořími Velež a Crvanj k vápencovému království Prenje; krasovou krajinou přes sedlo Rujiště (1100 m) do Mostaru (63 km), prohlídka města včetně Starého mostu.5. den:

Pohořím Površ a podhůřím Zelengory (NP Sutjeska), sjezd s vyhlídkou na nejvyšší pohoří Bosny a Hercegoviny Maglić a masivy Volujaku a Lebršniku (40 km).6. den:

Pěší výlet k Trnovačku jezeru a černohorským salaším Rudinske kolibe, pro zájemce možnost výstupu na nejvyšší horu Bosny a Hercegoviny Bosanski Maglić (2386 m).7. den:

Vyhlídková jízda liduprázdným pohořím Zelengora k Jugovu a Orlovačku jezeru, sjezd do městečka Kalinovik s rakousko-uherskou pevností (50 km).8. den:

Pohořím Treskavica k horské chatě Vrela, situované uprostřed alpinských luk a ostrých hřebenů pohoří Visočica (37 km); pro zájemce pěší výlet pod vrchol Visoke Vito.9. den:

Starými muslimskými vesničkami v horách Visočica a Bjelašnica, kolem olympijského lyžařského areálu až do Ilidže - předměstí Sarajeva (60 km); prohlídka největší bosenské vyvěračky Vrelo Bosne a starého Římského mostu.10.–11. den:

Volný den věnovaný prohlídce Sarajeva, jednoho z nejkrásnějších hlavních měst na Balkáně; památky z dob Osmanské říše, Rakouska-Uherska, Jugoslávie i ze smutné etapy jejího rozpadu; večerní odjezd, návrat následující den kolem poledne.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.