Vyhledávání zájezdu
Bordes D'Envalira - Andorra

Bordes D'Envalira

Andorra

Soldeu,Bordes D'Envalira

Počet termínů:

149 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Bez stravy

Doprava:

vlastní -

Počasí:

Dnes Počasí v Andorra - transparent 18°C


Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: Résidence Bordes D'Envalira
Ubytování
Příjemně zařízená Résidence Bordes D'Envalira leží ve čtvrti Peretol, cca 2,5 km od centra města Soldeu a horské lanovky.

Komfortní ubytování se skládá ze tří budov s výtahem. Ke všeobecnému vybavení patří recepce s Wi-Fi (omezená rychlost přenosu) a zastřešené parkoviště (za poplatek).

Stravování
Bez stravování.
Lokalita
V na sníh jisté výšce 1 710 m.n.m. leží čilé město Soldeu a to přímo u sjezdovky největšího lyžařského střediska země Grandvalira. Místo patří, stejně jako přilehlé El Tarter, k rezortům s k ideálním spojením lanovek a vleků a je také známé jako místo konání různých závodů FIS v rámci světového poháru. Díky spojovací cestě existuje mezi Soldeu a hlavním městem Andorry velmi dobré spojení a město je obrovským magnetem nejen pro mnoho Španělů a Francouzů. Díky poloze ve svahu si zde můžete z mnoha míst vychutnat pohled přímo na Pyreneje.

Městu dominují domy ve stylu horských chat s kamennými zdmi a dřevěnými střechami, dále pak nespočet restaurací, barů a tanečních klubů, které zaručují zábavu i po dnu stráveném na lyžích. Zábavu je možné doplnit také návštěvou volnočasového centra s termálními lázněmi, plaveckým bazénem nebo bruslařskou halou. Tady si užije dovolenou se vším všudy úplně každý a to s nádherným horským panorama Alp v pozadí.
Skipas
Detaily o skipasu, včetně informace, zda je již zahrnut v celkové ceně, naleznete v ceníku.
Se skipasem "Grandvalira" můžete využít 210 kilometrů sjezdovek, které jsou propojeny 71 lanovkami a vleky. Nabízí se Vám tak největší lyžařské středisko Evropy mimo Alpy, které vzniklo spojením středisek Pas de la Casa/Grau Roig a Soldeu/El Tarter.

Soldeu je jedním z šesti nástupních míst do lyžařského střediska Grandvalira. Sjezdovky nad městem jsou převážně modré a vhodné především pro rodiny s dětmi. Odsud se dostanete bez problémů ke sjezdovkám a vlekům lyžařských středisek El Tarter, Canillo, Grau Roig a Pas de la Casa. Celkově lze středisku Grandvalira jen těžko konkurovat. Dokonce i pro začátečníky je tu v nabídce opravdu veliký výběr lehkých sjezdů, takže je skoro vyloučeno, že budou muset sjet jednu sjezdovku za den dvakrát. Zájemci zde najdou také mnoho možností na jízdu mimo sjezdovku nebo jedinečné boulovaté sjezdovky, dále pak funparky, trasy pro boardercross, závodní trasy FIS anebo "Cracks". Jeden ze tří funparků je dokonce nasvícen a otevřen do pozdních večerních hodin.

Všude ve středisku jsou Vám k dispozici Wi-Fi hotspoty, které Vám umožní přístup k internetu.
Region
Lyžařské středisko Grandvalira je největším střediskem Evropy mimo Alp a nabízí svým hostům téměř nekonečné radovánky. Kromě toho přesvědčí svou ideální pozicí s velmi vysokou jistotou sněhu a velkým podílem slunečných dní. Skipas „Grandvalira“ obsahuje střediska Encamp, Canillo, El Tarter, Soldeu, Grau Roig, Pas de la Casa a ve Francii situované Porte des Neiges. Díky sloučení se vám otevře brána k 193 km sjezdovek, které se rozléhají od 1 710 m až na 2 640 m a skrývají pro každý stupeň obtížnosti nějakou tu lahůdku!
Stát
Malinký stát Andorra disponuje lyžařským střediskem v Pyrenejích, které rozhodně není malé. Grandvalira je dokonce největší lyžařské středisko Evropy, když nepočítáme Alpy! Ve srovnání se svými velkými sousedy, Španělskem a Francií, se tedy rozhodně nemusí stydět. I když jsou v Andoře k dispozici jen dvě lyžařská střediska, zaručí vám prvotřídní zážitek na sjezdovkách. Andorra je rovněž známá jako nákupní ráj. Každým rokem sem proudí spousta turistů, kteří pro tento malý bezcelní stát mají nesmírný význam, neboť představují důležitý zdroj příjmů. Přesně tyhle příjmy se investují do zimních sportů a mnoha center určených pro volný čas, jako jsou lázně či zimní stadiony, aby se i nabídka mimo sjezdovky stále optimalizovala. Tím vznikla dvě velká lyžařská střediska, která se postarají o parádní zimní dovolenou.

Proč si objednat zimní dovolenou v Andoře?
Andorra možná není tím prvním místem, na které si člověk při plánování zimní dovolené vzpomene. To může být ale velká chyba! Trpasličí stát totiž nabízí parádní sjezdy pro lyžaře a snowboardisty. Nezávisle na tom, zda tu vyrazíte s kamarády nebo rodinou, ta pravá sjezdovka nebo aktivita se tu najde pro každého. I přesto že je Andorra nejmenší nezávislý evropský stát a v porovnání s Rakouskem nebo Francií je spíše neznámým cílem pro zimní sporty, má lyžování v Andoře několik výhod. Sjezdovky jsou excelentně upravené a opečovávané a patří k těm nejmodernějším na světě. Lyžařská střediska v Andoře nabízejí dobré podmínky jak pro začátečníky tak i pro pokročilé, na své si přijdou dokonce i milovníci lyžování off-piste.

Kde se dá v Andoře lyžovat?
Jelikož se v Andoře nacházejí jen dvě velká lyžařská střediska, je výběr snadnější. Obě střediska mají ale co nabídnout a to speciálně, pokus jde o zimní sporty. Proč tedy nevyzkoušet jednou zimní dovolenou v Pas de la Casa nebo Soldau, které leží v Grandvaliře? Propojení těchto lyžařských středisek v Grandvaliře z nich dělá největší lyžařské středisko v Evropě mimo Alpy.
Vždy tomu tak ale nebylo, na začátku tu bylo jen pár malých lyžařských středisek, která se ale později sloučila a tím došlo ke vzniku svou velkých lyžařských rezortů. Po spojení Ordino-Arcalis a Pal-Arsinal vznikl Vallnord, atraktivní lyžařské středisko s 91 km sjezdovek. Následovně vzniklo středisko Grandvalira a to z dříve malých lyžařských středisek Encamp, Soldeu-El Tarter a Pas de la Casa-Grau Roig. Po spojení těchto mylých středisek tak vzniklo největší lyžařské středisko mimo Alpy s 210 km sjezdovek. Grandvalira je i v Andoře to největší středisko a dobrými podmínky a znatelně více sjezdy. Středisko Soldeu je nejlepší základnou pro prozkoumání lyžařského střediska Grandvalira, které je ale dostupné i z mnoha dalších míst. Jméno Soldeu znamená "Bůh slunce". Se sluncem se tu setkáte opravdu často, sníh tu má ale i přesto překvapivě dobrou kvalitu a to díky převažujícím severním svahům. I jistota sněhu je v Andoře daleko lepší, než mnozí očekávají.
Soldeu je domovem milovníků snowboardu, kteří tu najdou nejlepší funparky v Pyrenejích. Lyžařské středisko oslovuje nejen experty, ale také začátečníky a nabízí dostatek možností off-piste pro milovníky freeride. Terén pro freeride najdete například v Arcalis, kde jsou svahy opravdu strmé. Ideální pro tree skiing je Pal. V nadmořské výšce 2 100 m se nachází slunečné lyžařské středisko Pas de la Casa s přímým přístupem na sjezdovky. Po lyžování nebo snowboardingu si tu můžete vychutnat výtečné pivo anebo se rovnou vnořit do divokého nočního života.

Jaké další aktivity jsou v Andoře možné?
Během zimní dovolené se všechno točí kolem lyžování a snowboardingu. Existuje ale plno jiných aktivit, kterými si můžete zpestřit zimní dovolenou a to dokonce i v Andoře. Možnou další sportovní aktivitou je běžkaření. Andora je pro běžkaře jako stvořená. Najdete tu nádherné stopy, které vedou kolem středisek Grau Roig a Pas de la Casa. Trasy kolem Grau Roig jsou náročnější a proto vhodné hlavně pro zkušené běžkaře.
Procházky ve sněžnicích jsou v Andoře velmi oblíbené. Můžete díky nim prozkoumat nádhernou krajinu a krásu Pyrenejí. Turisté, kteří milují psi, budou určitě nadšeni z jízdy v psím spřežení. Zasněženou přírodu můžete ale prozkoumat také na sněžném skútru. Pro rodiny se přímo nabízí tubing nebo bruslení - zábava pro celou rodinu i s dětmi! Další možností je návštěva parku "Naturlandie", kde můžete zažít přírodu a svět zvířat na vlastní kůži. Komu se budou místní hory zdát málo vysoké, může výše vzlétnout v horkovzdušném balónu a vychutnat si vyhlídku na krásné Pyreneje!
Potom, co jste si vychutnali místní pivo, můžete pokračovat k dalším možnostem après-ski. Mnoho barů, hospůdek, klubů a diskoték se nachází v Soldeu, Pas de la Casa, Canillo a v Encamp. Výběr je veliký! Pokud rádi nakupujete, Annorra se Vám bude líbit! Kromě krásných vzpomínek na zimní dovolenou si odsud totiž můžete domů odvést i pár velmi výhodných nákupů. Andorra se totiž nachází v bezdaňové zóně. Je tu tedy co objevovat, vyplatí se hlavně alkoholické nápoje, tabák a kosmetika. Po celodenním lyžování přijde určitě vhod i trochu odpočinku. Využít můžete "Caldeu" v Andorra-la-Vella. Caldea je největším spa a wellness centrem Evropy! Tady najde opravdu každý perfektní možnost, jak zrelaxovat.
Lyžařský areál
Malinký stát Andorra se sice nemůže pochlubit mnoha lyžařskými středisky, je však schopen se kvalitativně vyrovnat svým sousedům. Z mnoha menších středisek v Andoře vznikla dvě větší lyžařská centra. Grandvalira se se svými 210 km sjezdovek rozhodně uplatnila jako největší lyžařské středisko mimo Alp! Druhé středisko Vallnord se skládá z Ordino-Arcalis a Pal-Arsinal a nabízí zábavu na celkem asi 91 km sjezdovek. Samotná městečka mají spíše retortový charakter, sjezdy jsou však perfektně upravované a patří nyní dokonce k těm nemodernějším na světě.
Jídlo a pití
Ve srovnání s velikostí trpasličí Andorry je nabídka après ski překvapivě velká. Obzvláště ve středisku Soldeu, Pas de la Casa, Canillo a Encamp najdete mnoho pěkných barů, hospůdek, nočních klubů a diskoték. Kdo se přes den nechce oddávat sportům na sjezdovce, ten může jít nakupovat co srdce ráčí. Pro bezcelní nákupy je Andorra známá, v první řade co se týče lihovin, tabáku a kosmetiky. Máte-li k dispozici celý den, rozhodně si nesmíte nechat ujít návštěvu „Caldea“, Evropy největší spa- a wellness oázy v hlavním městě Andorra-la-Vella. Po stopách dobrodruhů se můžete vydat na motorových saních nebo na psím spřežení, let balónem by však byl také jistě nezapomenutelným zážitkem. Další možné aktivity co se týče après ski jsou například lední bruslení, bowling, tenis nebo procházky na sněžnicích. Ani hladovět zde samozřejmě nebudete. Vedle tradičních pokrmů v horských chatkách, tak zvaných „bordas“, se zde těší na vaší návštěvu i mnohé jiné restaurace, které si připravili jak zdejší tak i internacionální dobroty.
Kultura
Trpasličí stát Andorra nabízí širokou škálu možností, aktivit a výletů, v nichž se odráží zejména bohaté architektonické dědictví. Pozornost turistů si tak získávají především středověké kostely a historická jádra měst s úzkými uličkami a kamennými domky. Oblíbeným cílem je také nejvýše položené hlavní město v Evropě - Andorra la Vella (1 011 m). Kromě staroměsta Barri Antik stojí za podívanou také středověký kostel Santa Coloma a Sant Esteve, parlament Casa de la Vall nebo most La Margineda. Hlavní město má po všech směrech co nabízet, v první řadě je však nákupním rájem. Koneckonců se tu utrácí bez cla. Jediné město Andorry skýtá přibližně 2 000 obchůdků a butiků.

Doporučení hodná je také návštěva malého městečka Escaldes-Engordany, kde se nachází několik termálních lázní s léčivou sírovou vodou. Jedněmi z nich jsou futuristické lázně „Caldea“, vodní ráj pro celou rodinu. Chcete-li se o termální vodě a nedalekém údolí Madriu-Perafita-Claror dozvědět víc, navštivte interaktivní muzeum CIAM, které své návštěvníky zásobuje informacemi na téma voda. Komu to nestačí, ten se do nedalekého Madriu-Perafita-Claror pojede podívat osobně, údolí patří od roku 2004 na seznam světového dědictví UNESCO a má celkovou rozlohu o 4 247 hektarů, což představuje devět procent celkové plochy Andorry. Zajímavá může být také návštěva muzea parfémů.

Nejdůležitější kostel se nachází nedaleko vesničky Canillo. Nad zbytky poutního kostela postavil architekt Ricard Boffil, na počest Nuestra Sñora de Meritxell, chrám s výstavou o historii tohoto místa.

Dost o architektuře. Pokud milujete přírodu, nevynecháte 16 hektarů velký park „Naturlandia“. Má otevřeno 365 dní v roce a dětem i dospělým nabízí spoustu možností. Různé rozhledny a cestičky, ze kterých můžete sledovat zdejší zvěř v přírodním životním prostředí. V nadmořské výšce 1 600 až 2 000 m se tu mimo jiné nachází také 5,3 km dlouhá bobová dráha jménem „Tobotronc“, Sky Rail, Paintball a kluziště.
Slevy
Slevy
• Apartmán - 4 os. (38 - 66 m²), BS - všichni cestující obdrží následující slevu:
• do 5 let včetně 60 %
• 6-11 let 20 %
• 12-17 let 5 %

• Apartmán - 5 os. (38 - 66 m²), BS - všichni cestující obdrží následující slevu:
• do 5 let včetně 60 %
• 6-11 let 20 %
• 12-17 let 5 %

• Apartmán - 6 os. (55 - 70 m²), BS - všichni cestující obdrží následující slevu:
• do 5 let včetně 60 %
• 6-11 let 20 %
• 12-17 let 5 %

• Apartmán - 8 os. (88 - 110 m²), BS - všichni cestující obdrží následující slevu:
• do 5 let včetně 60 %
• 6-11 let 20 %
• 12-17 let 5 %

• Studio - 4 os. (33 - 39 m²), BS - všichni cestující obdrží následující slevu:
• do 5 let včetně 65 %
• 6-11 let 20 %
• 12-17 let 10 %


Přesnou výši slevy zjistíte tím, že si (kliknutím na cenu ubytování) vytvoříte nabídku.
Toto procentuální zvýhodnění platí pro celkovou cenu zájezdu, tzn. jak pro cenu za ubytování tak i za skipas.

Děti, které jsou při nástupu na zájezd mladší než 24 měsíců, cestují zpravidla zdarma, ale musí být v každém případě nahlášeni v objednávce a být vyplněny jejich údaje.
• Další slevy

Umístění ubytovacího zařízení v mapě má pouze informativní charakter a je poskytováno bez záruky.

Žádné recenze pro tento hotel.