Vyhledávání zájezdu
Bhútán - Nepál - Poslední šangri-la - Bhútán

Bhútán - Nepál - Poslední šangri-la

Bhútán

, HotelBhútán - Nepál - Poslední šangri-la

Počet termínů:

0 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasí:

Dnes Počasí v Thimphu - transparent 22°C


Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: Nepál - Bhútán - Západní Bengálsko - Poslední Šangri-la a festival
Popis
To nejlepší z Bhútánu a Nepálu v kombinaci s Indií v komfortním balení
Doplňující informace
Nedobytné pevnosti, skvostné buddhistické chrámy, turnaje v lukostřelbě a barvitá himálajská příroda jako pohádková kulisa života běžných lidí. Mimořádný zážitek během letu z Bhumtangu do Para, šance na pohled na nejvyšší horu Bhútánu Gangkhar Punesum (7 570 m). To vše s plnou penzí a službami na vysoké úrovni. Na závěr safari na sloním hřbetu v NP Jaldhapara, který je domovem nosorožce indického. Pro zájemce možnost návštěvy Káthmándského údolí v Nepálu. Kultura Nevárců, významné památky starobylých měst Káthmándú, Patánu a Bhaktapuru."

"

Kulturně-poznávací zájezd vhodný pro všechny věkové skupiny. Bhútánský král přísně dbá na to, aby množství cizinců nenarušilo tradiční kulturu tibetského buddhismu, která zde vzkvétá už po celá staletí. Šance poznat, jak může jít pokrok ruku v ruce s tradičními hodnotami. Během cesty budeme mít dostatek času poznat to nejlepší z přírodních krás, kulturního a náboženského bohatství i tradiční život místních obyvatel. Průvodcem zájezdu je fotograf a publicista Michal Thoma, specialista na hinduistickou a buddhistickou kulturu. Možná je i kratší varianta zájezdu bez návštěvy Nepálu. Během podzimního termínu navíc budeme svědky vyvrcholení tradiční slavnosti Tschechu v historickém klášteře Gangtey v malebném údolí Phobjika.
Den 1. - 2.
Letecky do NEPÁLU. Přílet do Káthmándú a výlet na stúpu Svajambhúnáth, tzv. opičí chrám.
Den 3. - 4.
Pro zájemce fakultativní vyhlídkový let k"Everestu. Návštěva královského města Patan se znamenitým muzeem a krásnými chrámy. Královské náměstí Durbar Square. Ukáže se nám živoucí bohyně Kumárí? Riksha rallye do hotelu. Spalování zesnulých v Pashupatináthu. Buddhistická stúpa Boudhanáth. Přesun do Bhaktapuru, jednoho ze tří královských měst v Káthmándském údolí. Stupňovité pagody s erotickými dřevořezbami a nocleh v pohádkovém městě.
Den 5. - 6.
Letecky do BHÚTÁNU. Panoramatický výhled na hřeben Himálaje s Everestem a Kančendžongou. Přistání v divukrásném údolí Paro. První dojmy na cestě do hlavního města Bhútánu Thimphu. Prohlídka jeho pamětihodností. Uvidíme při návštěvě hradu Tashicho Dzong krále? Rezervace národního zvířete takina, vyhlídka na město od gigantické sochy Buddhy, škola tradičních řemesel, starobylý chrám Changankha Lhakhang. Přejezd přes průsmyk Dochu-La (3"050 m) do tropického údolí Wangdue.
Den 7. - 8.
Pěší výstup ke chrámu Khamsum Lhakhang, malebné pohledy do údolí. Nejkrásnější hrad Punakha zvaný Palác velikého štěstí. Chrám"Chimmi Lhakhang zasvěcený bhútánskému světci, který šířil buddhismus pomocí sexu, vína a zpěvu. Přejezd do ledovcového údolí Phobjika v Černých horách. Návštěva bhútánské domácnosti v tradičním obydlí. Pěší výlet malebným údolím. Krajina nedotčená moderní civilizací. Seznámení s životem bhútánských vesničanů. Na podzim sem přilétají přezimovat ohrožení jeřábi černokrcí. V podzimním termínu se zde zúčastníme slavnosti Gangtey Tshechu, konané v historickém klášteře, který dominuje údolí.
Den 9. - 11.
Malebné putování do Jakaru v centrálním Bhútánu se zastávkou v Trongse. Prohlídka hradu, který je rodovým lénem královské rodiny Bhútánu. Znamenité muzeum v hradní hlásce. Pamětihodnosti Bumthangu. Pevnost Jakar Dzong. Starobylé kláštery Jampey Lhakhang a Kurjey Lhakhang. Procházka ke klášteru Tamshing Gomba. Degustace v minipivovaru, kde se vyrábí oblíbené bhútánského pivo „Červená panda“. Palác Ugyencholing v údolí Tang. Mystické jezírko Membartsho.
Den 12. - 13.
Vnitrostátní přelet do Paro je mimořádný zážitek. Uvidíme nejvyšší horu Bhútánu Gangkhar Punesum (7"570 m), nejvyšší panenská hora světa bez lidské stopy. Prohlídka Paro. Národní muzeum v bývalé hradní hlásce a hrad Paro Dzong, kde se točil film Malý Buddha. Výstup ke chrámu Tygří hnízdo, nejsvětější místo v Bhútánu, které je „zavěšené“ na strmém útesu. Rozvaliny hradu Drukyel Dzong, chrám z"8. století Kuichu Lhakhang.
Den 14. - 15.
Přejezd do Phuntsholingu na jihu země. Po cestě řetězový most Tashog Lhakhang. Klášter Phunthsoling s výhledem do nížiny ZÁPADNÍHO BENGÁLSKA. Lány čajovníků. Ranní safari na sloním hřbetu v NP"Jaldhapara. Možnost vidět nosorožce indického, divoký skot, jeleny a desítky druhů ptactva. Návštěva čajové plantáže a další zajímavosti, které tento odlehlý kout Indie nabízí.
Den 16. - 17.
Přejezd do Siliguri a letecký návrat přes indické Díllí domů.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.