Vyhledávání zájezdu
Bhútán na silvestra - komfortněji - Bhútán

Bhútán na silvestra - komfortněji

Bhútán

, HotelBhútán na silvestra - komfortněji

Počet termínů:

0 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasí:

Dnes Počasí v Thimphu - transparent 21°C


Popis
Poslední Šangri-la, tak je často přezdíván Bhútán, jedna z nejuzavřenějších zemí světa. Jen málokdo se může pochlubit, že Bhútán navštívil. Bhútánský král přísně dbá na to, aby množství cizinců nenarušilo tradiční kulturu tibetského buddhismu, která v hlubokých a obtížně dostupných himálajských údolích vzkvétá už po celá staletí. Uvidíme, jak pokrok může jít ruku v ruce s tradičními hodnotami. Navštívíme nedobytné pevnosti, skvostné buddhistické chrámy. Nahlédneme do života běžných lidí, uvidíme turnaje v lukostřelbě a budeme se kochat barvitou himálajskou přírodou nenarušenou lidskou činností. Mimořádný zážitek během letu z Bhumtangu do Para, šance na pohled na nejvyšší horu Bhútánu Gangkhar Punesum (7 570 m). To vše s plnou penzí a službami na vyšší úrovni, než je v jihovýchodní Asii běžné. Na závěr si dopřejeme safari na sloním hřbetu v NP Jaldhapara, který je domovem nosorožce indického. Kulturně poznávací zájezd s několika půldenními pěšími výlety. Vhodný pro všechny věkové skupiny. Průvodcem je fotograf a publicista Michal Thoma, specialista na hinduistickou a buddhistickou kulturu.
Ubytování
Hotel
Doplňující informace
Poznávací zájezd je určen zájemcům o historické památky, kulturu, zvyky a tradice této málo známé země pod Himálajem. Celou cestu nás bude provázet pohled na divukrásné hory v různých proměnách světla. Součástí zájezdu je i několik půldenních pěších výletů. Vhodný pro všechny věkové skupiny. Akce je v našem katalogu označena slovem „komfortněji". Ubytování je zajištěno v kvalitních hotelech. Po celou dobu zájezdu budeme využívat pronajatá vozidla (džípy, mikrobusy). Průvodcem zájezdu je fotograf a publicista Michal Thoma, který zde strávil desítky měsíců.
Den 1. - 3.
Letecky do BHÚTÁNU. Za dobrého počasí panoramatický výhled na hřeben Himálaje s Everestem a Kančendžongou. Přistání v divukrásném údolí Paro. Přejezd do hlavního města Bhútánu Thimphu a prohlídka jeho pamětihodností. Uvidíme při návštěvě hradu Tashicho Dzong krále? Rezervace národního zvířete takina, vyhlídka na městood gigantické sochy Buddhy, škola tradičních řemesel,starobylý chrám Changankha Lhakhang. Přejezd přes průsmyk Dochu-La (3 050 m) do tropického údolí Wangdue.
Den 4. - 5.
Pěší výstup ke chrámu Khamsum Lhakhang, malebné pohledy do údolí. Nejkrásnější hrad Punakha zvaný Palác velikého štěstí. Chrám Chimmi Lhakhang, bhútánského světce, který šířil buddhismus za pomocí sexu, vína a zpěvu. Přejezd do ledovcového údolí Phobjika v Černých horách. Návštěva bhútánské domácnosti v tradičním obydlí. Pěší výlet malebným údolím. Krajina nedotčená moderní civilizací. Jedinečná příležitost seznámit se s životem bhútánských vesničanů. Na podzim sem přilétají přezimovat ohrožení jeřábi černokrcí.
Den 6. - 8.
Celodenní přejezd do Jakaru v centrálním Bhútánu se zastávkou v Trongse. Prohlídka hradu, který je rodovým lénem královské rodiny Bhútánu a prohlídka znamenitého muzea v hradní hlásce. Pamětihodnosti Bhumthangu. Pevnost Jakar Dzong. Starobylé kláštery Jampey Lhakhang a Kurjey Lhakhang. Procházka ke klášteru Tamshing Gomba. Odpoledne prohlídka minipivovaru, v němž se vyrábí oblíbené bhútánského pivo „Červená panda“. Palác Ugyencholing v údolí Tang. Mystické jezírko Membartsho.
Den 9. - 10.
Vnitrostátní přelet do Paro je mimořádný zážitek. Za dobrého počasí uvidíme nejvyšší horu Bhútánu Gangkhar Punesum (7 570 m), která je zároveň nejvyšší horou světa, na jejímž vrcholu nikdy nestanul člověk. Prohlídka Paro. Národní muzeum v bývalé hradní hlásce a hrad Paro Dzong, kde se točil film Malý Buddha. Výstup ke chrámu Tygří hnízdo, nejsvětější místo v Bhútánu, které je „zavěšené“ na strmém útesu. Rozvaliny hradu Drukyel Dzong, chrám z 8. století Kuichu Lhakhang.
Den 11. - 12.
Přejezd do Phuntsholingu na jihu země. Po cestě zastávka památečního řetězového mostu Tashog Lhakhang. Klášter Phunthsoling s výhledem do nížiny ZÁPADNÍHO BENGÁLSKA. Uvidíme lány čajovníků. Ranní safari na sloním hřbetu v NP Jaldhapara. Možnost vidět nosorožce indické, divoký skot, jeleny a desítky druhů ptactva. Návštěva čajové továrny a domorodé vesnice Totopara, izolovaného kmene Toto, který v podhůří Himálaje žije od nepaměti.
Den 13. - 14.
Přejezd do Siliguri a letecký návrat přes indické Díllí zpět domů.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.