Vyhledávání zájezdu
Bhútán na kole - Bhútán

Bhútán na kole

Bhútán

, ProgramBhútán na kole

Počet termínů:

1 termín / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Polopenze

Doprava:

letecky -

Počasí:

Dnes Počasí v Thimphu - transparent 21°C


Popis zájezdu

Bhútánské království má právem nádech tajemna a zatím se do něj mnoho lidí nepodívalo. Země vyznávající tradiční hodnoty se snaží otevřít turistice a zároveň uchránit svou kulturu i přírodu před negativními dopady cestovního ruchu. Cyklistické putování je prostředek, jak Bhútán poznat v celé šíři a zároveň za sebou zanechat minimální stopu. Během naší cyklovýpravy uvidíme nejen nejznámější turistická lákadla západního Bhútánu, ale projedeme si i mnohem odlehlejší a opuštěnější východní část země. Po cestě si prohlédneme několik nejnavštěvovanějších i málo známých buddhistických klášterů, potěšíme se výhledy na zasněžené himálajské vrcholy a strávíme příjemné chvíle mezi místními obyvateli. Po celou dobu budeme mít místního anglicky mluvícího průvodce, který nás bude zásobovat zajímavostmi a historkami ze života obyčejného Bhútánce.

Prozkoumejte s námi zemi, jejíž král měří "národní štěstí" jako hodnotu určující spokojenost obyvatel!


Náročnost:

Na kole celkem ujedeme cca 700 km a nastoupáme cca 10 tis. výškových metrů. Po celou dobu ale budeme mít k dispozici doprovodný mikrobus a lze si tedy etapy zkrátit nebo vynechat úplně.


Povrch a profil:
Cesty jsou převážně asfaltové, horší kvality, od 5. dne s velice malým provozem aut. Většina etap má velké převýšení, ale jedeme vždy nalehko a v nouzi je možno se popovézt v doprovodném vozidle. Doporučujeme horské nebo trekové kolo, kvalitní a perfektně připravené.
Klima:
Protože se budeme pohybovat v nadmořských výškách takřka od nuly až po 4000 m, očekávejte velké výkyvy počasí. Typické bude s denními teplotami okolo 20 °C, rána a večery jsou chladné. Občas přes den přeháňky, málokdy trvalejší déšť. Nad 3000 m chladněji, v nejvyšších polohách 5–7 °C, naopak v nejnižších polohách tropické klima 30–35 °C.
v kvalitních hotelích a turistických lodžích, v odlehlých částech Bhútánu budeme během cykloprogramu 2x stylově nocovat na horské farmě.
Program

1. - 2. den:

Let Praha - Dillí - Paro (2250 m): přílet nad majestátními sněhem pokrytými vrcholky Himálaje do "země hřmícího draka"; odpoledne sestavení kol a pěší procházka po starém městě: Ta dzong - Národní muzeum (ve středověku strážní věž), Rimpong dzong, kde se natáčel Malý Buddha.3. den:

Ráno pěší túra k nejznámějšímu klášteru „Tygří hnízdo“, jenž je přilepen ke skále ve výšce 3120 m; odpoledne první cyklistická etapa do Thimpu (54 km / 750 m / asfalt); podvečerní prohlídka hlavního města.4. den:

Na kole mírným stoupáním do sedla Dočula (3050 m) s výhledy na okolní sedmitisícovky, kterým vládne nejvyšší bhútánská hora Gangkar Punsum (7497 m); dojezd do zimního sídla nejvyššího opata a někdejšího hlavního města Punakha (1350 m) a večerní prohlídka největšího bhútánského buddhistického kláštera Punacha Dzong (71 km / 1200 m / asfalt).5. den:

Zalesněnou krajinou kolem Wangdue - někdejší pevnosti, jež kopíruje strmý okraj pahorku vysoko nad řekou; odbočka do zapadlého ledovcového údolí Phobdžikha v Černých horách - sem každoročně z Tibetu přilétají vyvést mladé tisíce chráněných jeřábů černokrkých; nocleh na farmě (2900 m) v monumentálním údolí Phobdžikha (83 km / převýšení 1800 m / štěrková pista / možno zkrátit minibusem).6. – 7. den:

Z údolí Phobdžikha pokračujeme cestou vedoucí otevřenou vysokohorskou krajinou s rozkvetlými alpskými loukami; přes průsmyky Pelela (3420 m) a Yotungla (3425 m) do širokého údolí Jakar; vysoko položené městečko Trongsa (2180 m) - pevnost Ta dzong zasvěcená mýtickému hrdinovi Gesovi Langovi (1. den: 69 km, 2. den: 68 km).8. den:

Odpočinkový den v Jakaru (2860 m) - správním středisku provincie Buthang: v blízkosti města je mnoho buddhistických posvátných míst a staveb, které můžeme navštívit; pro ty, kteří nechtějí kolo vynechat ani dnes je možné vypravit se do vzdáleného údolí Tang.9. – 11. den:

Opouštíme obydlenější oblasti západního Bhútánu a postupně se přesouváme do hornatější a lesnatější části země; překonáme několik sedel přes 3000 m, z nichž nejvyšší je Thrumshingla - se svými 3980 m je to zároveň nejvyšší silniční sedlo v Bhútánu (3 dny / 280 km / 5200 m / lze si zkrátit popovezením v doprovodném minibusu).12. den:

Závěrečná etapa z hor do nížiny: na kole dojedeme do města Wamrong (2130 m) a odsud již kvůli zvýšenému provozu pojedeme busem - naše bhútánské putování končí v nadmořské výšce 150 m v Samdrupjongkharu na bhútánsko-indické hranici (80 km na kole a 100 km busem)13. den:

Přejezd hranice do Indie a transfer na letiště v Guváhátí.14. - 15. den:

Letecky přes Dillí do Prahy.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.