Vyhledávání zájezdu
Berghotel Tyrol & Firn - Itálie - Jižní Tyrolsko - Trentino - Dolomity Superski - Val Senales

Berghotel Tyrol & Firn

Itálie » Jižní Tyrolsko - Trentino » Dolomity Superski » Val Senales

, Hotel starstarstarBerghotel Tyrol & Firn

Počet termínů:

73 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Polopenze

Doprava:

vlastní -

Počasí:Ubytování
Moderní tříhvězdičkový Superior Berghotel Tyrol & Firn leží na klidném a přesto centrálním místě v útulném "Unser Frau" v nadmořské výšce 1 500 m. Restauraci a bary najdete hned po 20 m. Lanovky na ledovec najdete po cca 9 km. Linkový autobus staví asi 50 m od domu.

K vybavení udržovaného ubytování patří recepce, výtah, Wi-Fi (v ceně), jídelna, dva bary a kavárny, několik společenských místností, borovicový salónek (čítárna), zařízení na sušení lyžáků a slunečná terasa. Navíc disponuje hotel hernou, vybavenou stolním tenisem, stolním fotbalem a kulečníkovým stolem (v ceně).

Využít můžete v ceně zahrnuté wellness zařízení se saunou, kabinkou s infračerveným zářením, tureckou parní lázní, krytým bazénem a posilovnou s několika přístroji. Najdete zde dle dostupnosti i parkovací místa.

Pokoje
Komfortní pokoje mají sprchu s WC, satelitní TV, Wi-Fi (v ceně), trezor (v ceně), rádio, telefon a telefonní budík, fén na vlasy a balkon.

Stravování
V ceně zahrnutá polopenze obsahuje snídani formou švédských stolů a menu o čtyřech chodech se salátovým bufetem večer. Navíc je 1x týdně pořádána slavnostní večeře s měnícími se tématy (př. tyrolský večer, těstovinový večer). Vánoční menu je zahrnuto v ceně. Na Silvestra je k dispozici menu o šesti chodech s aperitivem a party s DJ (v ceně). Na Velikonoční neděli je speciální menu (v ceně). K dispozici, na vyžádání, jsou vegetariánská, bezlepková a bezlaktózová jídla (potřeba oznámit u objednávky).
Lokalita
Tenkrát tady, na konci Schnalstalu v Jižním Tyrolsku, stál jen jeden velký statek. Dnes už po něm nejsou žádné známky. Uprostřed mohutné horské kulisy třítisícovek vzrostla za poslední léta moderní sportovní vesnička, která perfektně spojuje funkcionalitu a italskou pohodu. Nelze zatajit, že Kurzras je vskutku malé středisko, ale to ještě dlouho neznamená, že svým návštěvníkům nenabídne všechno, co je pro skvělý pobyt třeba. Báječná infrastruktura ale samozřejmě není jediné, za čím sem zimní sportovci jezdí. Silnou přitažlivost vyzařuje hlavně lyžařské středisko s ledovcem Schnalstal, do kterého se z Kurzrasu dostanete sedačkovou nebo kabinkovou lanovkou. Sezóna tu je od října do května. Nabídka aktivit mimo sjezdovky se také nemá za co stydět, přičemž je jedno, jestli jde o sportovně aktivní nebo kulturní program.
Skipas
Detaily o skipasu, včetně informace, zda je již zahrnut v celkové ceně, naleznete v ceníku.
Ledovcové středisko Schnalstal nabízí lyžařům možnost výběru z 27,2 km dlouhých sjezdovek spojených 14 km lanovek a vleků. Ve výšce 3 212 m zde máte vysokou jistotou sněhu a díky výborným lanovkám i menší čekací dobu. Z Kurzrasu se na sjezdovky dostanete sedačkovou lanovkou nebo kabinkovou lanovkou Schnalstaler Gletscherbahn. Sjezdové kilometry jsou poměrně vyvážené a tak tu najdete modré, červené i černé sjezdy. Svůj oblíbený sport si tu vychutnají lyžaři začátečníci, ale i ti zkušení.

Pokud patříte mezi lyžaře kteří si chtějí vychutnat každičký oblouček, pak pro vás budou lehké až středně těžké sjezdy na ledovci správnou volbou. Sluneční paprsky si můžete dosyta užít na svazích u lanovky Hintereis, pestré jsou také červené sjezdovky u chatky Lazaunhütte, které vás zavedou idylickým lesem. Zkušenější lyžaři nevynechají černé sjezdovky pod sedačkovou lanovkou na ledovec.

Třešničkou na dortu celého dne bude 8 km dlouhý sjezd do údolí, končící až ve vesničce Kurzras. Nejste-li fanouškem klasického sjezdového lyžování na upravovaných sjezdovkách? Pak neváhejte prozkoumat volný terén, v Kurzrasu máte dokonce možnost zúčastnit se freeridového kurzu. V dolní stanici lanovky Gletscherbahn se nachází nový funpark Val Senales. Je vhodný jak pro freestylery začátečníky tak i pro lehce pokročilé a nabízí zde širokou škálu boxů a skoků.

Ledovec je oblíbené místo pro k tréninku národních týmů všech zimních sportů. Naleznete zde ideální podmínky a již v září si můžete užít sjezdovku Grawand-Piste k závodnímu sjezdu s červenými a modrými branami. K tréninku je zde připraveno okolo 40 různých tras a od roku 2015 je zde také nabídka půjčovny zimního vybavení.

K výletu můžete využít tzv. Ötzi Glacier Tour. Vysokoalpská ledovcová cesta startuje u lanovky Schnalstaler Gletscherbahn a vede přes Hochjochferner (Schnalstaler Gletscher) až k Tisenjochu ve výšce 3 200 m n.m. V těchto místech byla také nalezena známá mumie Ötzi. Můžete zde vidět i pamětní kamennou desku "Uomo del Similaun". Okružní cesta trvá 7 až 8 hodin a je také od jara atraktivní túrou také pro turisty.
Stát
Itálie Vám nabídne prostě všechno, což potvrzují mimo jiné dech beroucí strmé kopce a sjezdy světových pohárů v Dolomitech a překrásné svahy s prašanem v oblíbeném a sluncem rozmazlovaném Livignu. S typicky alpskou pohodou se setkáte hlavně ve střediscích Jižního Tyrolska, kde neodoláte posezení v rustikálních horských chatkách. Ať jste, kde jste, vVaši tvář budou lechtat hřejivé sluneční paprsky. Itálie nabízí dokonalou kombinaci „sladkého života“, vynikajících specialit pro mlsné jazýčky a prvotřídních lyžařských středisek!

Proč si objednat zimní dovolenou v Itálii?
Vítejte v “Bella Italia”! V mnohostranné Itálii není "Dolce Vita" jen pouhé motto, ale také opravdový postoj k životu. Užívat si život se všemi jeho aspekty a být šťastný - Italové milují svou zemi se všemi jejími možnostmi a požitky. Částí tohoto životního postoje je samozřejmě také láska k lyžování a snowboardu.Vino, gelato, cappuccino, pizza – italská kuchyně je jedna z nejznámějších na světě, kde je lyžování přinejmenším také tak oblíbené. Proto byste při cestě do Itálie v zimě neměli nikdy zapomenout navštívit jedno z mnoha nádherných lyžařských středisek. A když už tam budete, nezapomeňte ochutnat vynikající jídlo a dobré víno.Itálie nabízí jak milovníkům adrenalinu, tak i rekreačním lyžařům dlouhé a široké sjezdovky, ktré jsou výborné především na carving. Nezapomeňte ale na opalovací krém, protože v Itálii se můžete i v zimě těšit na mnoho slunečných hodin, což může být i důvod takové chuti do života samotných Italů. Shrnuto do jedné věty v Itálii si užijete dny na sjezdovkách s nádherným výhledem, výbornými sněhovými podmínkami a teplými slunečnými paprsky.

Kde všude se dá v Itálii lyžovat?
V Itálii si můžete užít zimní dovolenou v šesti regionech. Nejvíce lanovek se nachází v Dolomitech. Dolomity jsou částí jižních Alp díky své jedinečné kráse známé i mimo Evropu. Dolomit se dělí mezi regiony Jižní Tyrolsko, Belluno a Trentino. Jižní Tyrolsko je známé jako slunečný region Alp, kde si na své přijdou lyžaři i snowboardisté. Kromě regionu Dolomiti Superski s 12 lyžařskými středisky (kromě jiných Sella Ronda a Gardena Ronda) se tu můžete vypravit i do menších lyžařských středisek s útulnými lyžařskými chatami. Region Dolomiti-Superski boduje se svými neuvěřitelnými 1 200 kilometry sjezdovek a 460 vleky a to vše v jednom skipasu!
Dolomity v Trentinu jsou dostupné přes obec Brennero a nabízí nádherná lyžařská střediska. Region Lombardie s střediskem zimních sportů Bormio má i sportovní historii - několikrát se zde konala světová mistrovství v lyžování. Obec leží v provincii Sondrio, severovýchodní region Lombardie. Další zajímavé lyžařské středisko je Livigno, mekka pro freeride a telemarku. Místo se nachází přímo na švýcarské hranici a je velmi dobře známo pro bezcelní nakupování. Navíc středisko nabízí cenově výhodný lyžařský rezort, který je známým průkopníkem v oblasti zabezpečení proti lavinách pro freeride, a nabízí fantastický eventový program v zimě. Dobří lyžaři a snowboardisté si tu mohou také užít královskou disciplínu heliskiing a odvést si tak další nezapomenutelný zážitek.
Také v Piedmontu, v blízkosti Turýna a francouzské hranice, si můžete užít heliskiing. V roce 2006 se dokonce v Turýně konaly zimní olympijské hry. V Bardonecchia se konala také soutěž pro snowboardisty, toto místo proto určitě stojí za návštěvu, pokud jste milovníky snowboardu! Dalším vhodným místem pro lyžaře a snowboardisty je Údolí Aosty v blízkosti hranic s Francií a Švýcarskem. Údolí nabízí pěkné hotely, útulné lyžařské chatky a velký výběr různorodých restaurací a mnoho dalších možností, jak se večer zabavit. Region Benátsko se rozprostírá od Jaderského moře až k Dolomitům. Alpské městečko Belluno mnoho pěkných sjezdovek. V lyžařském středisku Belluna najdete dokonce jednu z nejdelších sjezdovek Evropy. Tato 12 km dlouhá sjezdovka vede ze známého vrcholu Marmolady až do údolí a patří také k lyžařskému regionu Dolomiti Superski.

Jsou Dolomity opravdu opravdu ty nejkrásnější hory světa?
Dolomity, část jižního alpského regionu, platí a nejkrásnější hory světa. Jsou jimi opravdu? Možná... Když region navštívíte za jednoho z mnoha slunečných dnů a právě napadl čerstvý sníh, bílá pokrývka se krásně třpytí díky zařícímu slunci a vy jste obklopeni dechberoucí krásou okolních hor, určitě budete souhlasit. Od roku 2009 patří Dolomity ke kulturnímu dědictví UNESCO. Nejvyšší vrchol Marmolada měří 3 342 m.

Co můžete během dovolené v Itálii podniknout?
V průběhu zimní dovolené zde můžete zažít mnoho jiných věcí než jen samotné lyžování. Speciálně zajímavé je běžkaření. Najdete tu mnoho velmi pěkných stop různé obtížnosti - od začátečníků až po experty, pro každého se tu něco najde. Nejvíce vhodným regionem pro běžkaře je Hochpustertal s v Evropě největším běžkařským okruhem. Jako část propojení Dolomiti Nordicski s 1 300 km stop v 13 regionech v rámci Dolomit jsou tu přímo ideální podmínky. Dalšími aktivitami během zimní dovolené mohou být například procházky ve sněžnicích, létání na rogalu, paragliding, jízda v koňském spřežení nebo lezení po ledovci.
Lyžařský areál
Itálie nabízí všem milovníkům lyžování fascinující střediska, která vytváří v kombinaci s Dolce Vita zcela zvláštní atmosféru. Největší komplex lanovek a vleků – Dolomiti Superski – nabídne každému lyžaři a snowboardistovi 1 220 km sjezdovek. Spousta útulných horských chat vás zve na krátký relax u cappuccina, při kterém se můžete nechat unášet krásami italských hor. Turín 2006 a Cortina d’Ampezzo 1956 byli dějišti zimních olympijských her. Světově známé je rovněž středisko Bormio, pořadatel mistrovství světa v alpském lyžování v letech 1985 a 2005. Dalšími známými středisky jsou Livigno s možností bezcelního nákupu a Sella Ronda, rovinatý horský masív, jehož zaoblení rozbuší srdce nejednoho lyžaře.
Jídlo a pití
I Itálie se může chlubit pestrým nočním životem, nabídek na příjemné zakončení dne je tu spousta. Ve všech větších lyžařských střediscích najdete mnohé možnosti pro bujaré après ski, například hospůdky, bary a diskotéky. I u jednotlivých stanic přímo na sjezdovkách si lze dát oddech v jedné z několika dřevěných chalup. K tomu se pak už jen přidá prvotřídní italská kuchyně, ať už bruschetta, pasta, pizza, risotto, zabaione nebo panna cotta – na mlsné jazýčky je rozhodně perfektně připravena! Jinak něž-li je u nás zvykem, je v Itálii večeře hlavním pokrmem a skládá se zpravidla z předkrmu, dvou hlavních chodů a dezertu. A chcete-li trávit i přes den váš volný čas mimo sjezdovky přeci jen sportovně, můžete si vyjít na sněžnicích skrz nádhernou přírodu nebo si vyzkoušet paragliding či lední horolezectví. Kdo to rád v klídku, pro toho bude trochu relaxace ve wellness oáze to pravé. Nabídka je opravdu velmi široká a tak si přijde každý na své!
Kultura
Kdo pomyslí na Itálii, toho napadne pravděpodobně jako první dolce vita, sladký italský život. V druhé řadě pak výtečné víno a lahodné jídlo, umění a kultura, promenády a krásné uličky skrze ještě hezčí jádra měst, jezera, hrady a překrásné kostely. A se vším tím se trefí co černého! Přesně to v Itálii najdeme. Nejsou to skvělé vyhlídky na příští dovolenou?

Italská městečka se středomořskou atmosférou lákají rok co rok spoustu turistů. Vezměme například Milán, hlavní město módy s nádhernou gotickou katedrálou. Nebo Bolzano, bránu Dolomit, která přesvědčí zajímavými muzei - v archeologickém muzeu můžete například navštívit Ötziho, ledového muže. Bergamo si turisty získá především svým centrem Cità Alta, které je pěší zónou. Trento je zase známé pro svou jedinečně krásnou architekturu, zdobené barevné fasády jsou všude kam se podíváte. Nejznámější památkou je Castello del Buonconsiglio. Fanouškové kultury to táhne do Verony, do domova známého operního festivalu.

Najde se tu i spousta impozantních staveb. Doporučení hodná je například pevnina Bard ve stejnojmenné vesnici ve Val d'Aosta, kde dnes najdeme alpské muzeum. Stejně krásný je hrad Issogne a Fénic, rovněž ve Val d'Aosta. Nevynechme ani hrad Arco v Malcesine u Gardského jezera. S dětmi byste se měli podívat do Val Venosta, kde se na hradě Churburg nachází sbírka rytířských brnění.

Jezera - těch má Itálie požehnaně. Nejznámější z nich je beze sporu Gardské jezero s jeho oblíbenými prázdninovými středisky všude kolem, například mondénní Riva del Garda nebo Srimione. Komské jezero si oblíbil dokonce George Clooney. Městečka Como a Vellagio skýtají nádherné vily. Na seznamu jsou také Lago Maggiore a Luganské jezero.

Jde-li o dovolenou v Itálii nesmíme zapomenout ani na pojmy wellness a automobil. Chcete-li se uvolnit a načerpat novou energii najdete pravý ráj v Meranu v Jižním Tyrolsku. Dalším zajímavým cílem je také Acquarena v Brixenu o rozloze 12 000 m². Kdo to rád razantně, ten ať se jede podívat do Turinu nebo do Monzy. V Turinu najdete Museo Nazionale dell’Automobile a Monza skýtá proslulou závodní štreku „Autodromo Nazionale di Monza“.
Slevy
Slevy
• Dvoulůžkový pokoj/přist., sprcha/WC, P - v případě obsazení minimálně 2 plně platícími osobami obdrží další účastníci zájezdu následující slevu:
• do 4 let včetně 80%
• 5-9 let 50%
• 10-13 let 30%
• od 14 let 10%

• Dvoulůžkový pokoj/2x přist., sprcha/WC, P - v případě obsazení minimálně 2 plně platícími osobami obdrží další účastníci zájezdu následující slevu:
• do 4 let včetně 80%
• 5-9 let 50%
• 10-13 let 30%
• od 14 let 10%


Přesnou výši slevy zjistíte tím, že si (kliknutím na cenu ubytování) vytvoříte nabídku.
Toto procentuální zvýhodnění platí pro celkovou cenu zájezdu, tzn. jak pro cenu za ubytování tak i za skipas.

Děti, které jsou při nástupu na zájezd mladší než 24 měsíců, cestují zpravidla zdarma, ale musí být v každém případě nahlášeni v objednávce a být vyplněny jejich údaje.
• Další slevy

Umístění ubytovacího zařízení v mapě má pouze informativní charakter a je poskytováno bez záruky.

Žádné recenze pro tento hotel.