Vyhledávání zájezdu
Benátské ostrovy - Itálie - Veneto - Benátky

Benátské ostrovy

Itálie » Veneto » Benátky

, Program

LM


Benátské ostrovy

Počet termínů:

2 termíny / 2 Last minute / 0 First minute

Strava:

Snídaně

Doprava:

autobus -

Počasí:

Dnes Počasí v Velence - transparent 26°C


Popis
Popis:
Benátské ostrovy
4denní poznávací zájezd do Itálie
Romantické Benátky a ostrovy Murano, Burano a Torcello
V ceně doprava autobusem, 1 noc v hotelu se snídaní a služby průvodce
Nástupní místa bez příplatku: Brno a Mikulov
Nástupní místa s příplatkem: Praha a Jihlava
Romantické Benátky a pohádkové ostrovy

Benátky – to je světoznámé město v laguně. Svou romantickou polohou a neopakovatelným šarmem lákají statisíce turistů z celého světa, kteří zde obdivují jejich historické, umělecké a kulturní dědictví. Benátky ovšem nejsou jen Náměstí sv. Marka a Dóžecí palác. Rozkládají se na 118 ostrovech a ostrůvcích a na každém z nich na vás dýchne zcela jiná atmosféra. Vydejte se s námi na tři nejznámější Benátské ostrovy Murano, Burano a Torcello!


Program zájezdu

1. den: navečer odjezd z ČR.
2. den: brzy ráno příjezd do Punta Sabbioni – lodní dopravou přejezd přes lagunu do centra Benátek – prohlídka města s průvodcem – náměstí sv. Marka, Dóžecí palác (sídlo benátských dóžat, vězení), Most vzdechů, zvonice sv. Marka (Campanilla – fakultativně možnost výstupu na vyhlídku zvonice nebo prohlídka Dóžecího paláce). Procházka labyrintem benátských uliček až k proslulému mostu Rialto (most Zlatníků). Individuální volno – možnost projížďky parníčkem po Canalu Grande, volno k nákupům v místních obchůdcích nebo občerstvení v některé z typických kaváren a restaurací. Ve večerních hodinách odjezd lodní linkou zpět do Punta Sabbioni. Odjezd na ubytování.
3. den: navštívíte tři nejznámější Benátské ostrovy. Murano je nazýván také jako ostrov sklářů. Uvidíte zde sklářské dílny, Dóm St. Maria e Donato s románskými prvky a vzácnými mozaikami). Ostrov Burano je považován za perlu všech ostrovů, naleznete zde krajkářské muzeum a rybářské domky s barevnými fasádami. Torcello je tak trochu tajemný ostrůvek, kdysi hlavní sídlo biskupa. Nachází se zde katedrála Santa Maria a kostel Santa Fosta. Odjezd do ČR.
4. den: dopoledne příjezd do ČR.


Důležité informace o zájezdu

Cena zahrnuje: dopravu autobusem, 1× ubytování v hotelu s vlastním sociálním zařízením a snídaní, služby průvodce, pojištění CK proti úpadku.
Cena nezahrnuje: příplatek za nástupní místa Praha a Jihlava, příplatek za jednolůžkový pokoj 800 Kč/noc, cestovní pojištění, vstupy do jednotlivých památek, povinný příplatek za jízdu vaporettem 40 € (zpáteční lodní lístek z Punta Sabbioni + turistický poplatek za vjezd do Benátské laguny), případnou city taxu max. 3 €/os./noc - platí se na místě.
Orientační ceny vstupného: Dóžecí palác 18 € (děti 6–14 let 11 €), Gallerie dell´Accademia 15 € (děti do 18 let zdarma, 18–25 let 12 €)
Doporučené kapesné: min. 60 €
Minimální počet cestujících k uskutečnění zájezdu je 40. V případě, že nebude tato minimální kapacita naplněna, zájezd se neuskuteční a my vám celou zaplacenou částku za zájezd vrátíme zpět.
Změna programu vyhrazena.


Nástupní místa a orientační časy odjezdů

Praha (18.00 z parkoviště naproti Hl. vlak. nádraží, skleněné kopule) – s příplatkem 300 Kč
Jihlava (20.00 z parkoviště u Billy, třída Legionářů) – s příplatkem 200 Kč
Brno (21.00 Autobusové nádraží Zvonařka, nástupiště G 31-34) – bez příplatku
Mikulov (22.00 čerpací stanice Shell u Lidlu, směr Vídeň) – bez příplatku

Při zpáteční cestě může vézt trasa zájezdu přes Mnichov a návrat do Prahy tak bude v časných ranních hodinách.


GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.