Vyhledávání zájezdu
Bělorusko, Gurmánské putování v zemi jezer, národních parků a architektonických skvostů - Bělorusko

Bělorusko, Gurmánské putování v zemi jezer, národních parků a architektonických skvostů

Bělorusko

, HotelBělorusko, Gurmánské putování v zemi jezer, národních parků a architektonických skvostů

Počet termínů:

0 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasí:

Dnes Počasí v Minsk - transparent 21°C


Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: Bělorusko - Romantické putování v zemi jezer, národních parků a architektonických skvostů
Popis
S námi máte jedinečnou možnost poznat tuto turisticky nejméně známou a nejvíce opomíjenou evropskou zemi. Budete až překvapeni, kolik nádherných krajinných scenérií, hradů, zámků, památek lidové architektury a kouzelných měst může nabídnout tato, na první pohled rovinatá, země. Běloruská jezera bývají považována za nejkrásnější v Evropě. Při naší cestě neopomeneme navštívit ani Bělověžský prales, největší pralesní areál v Evropě. V průběhu cesty se budeme mimo jiné seznamovat s běloruskou kuchyní (ochutnáme všechny hlavní běloruské speciality), nápoji, lidovými tradicemi a folklórem, ale také s historií a významnými osobnostmi této krásné země, která navzdory 200leté ruské okupaci nadále zůstává kulturní součástí střední Evropy. Provází Kamil Hanák.
Ubytování
7x ubytování v hotelu nebo hotelovém komplexu v 2lůžkových pokojích.
Strava
7x polopenze.
Zájezd zahrnuje
doprava klimatizovaným autobusem (cca 4 400 km), 7x ubytování v hotelu nebo hotelovém komplexu v 2lůžkových pokojích, 7x polopenze, pobytová taxa, vízum, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu, vedoucí zájezdu, informační materiály
Zájezd nezahrnuje
vstupy a vše, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje", 1lůžkový pokoj 2 900 Kč
Program
Den 1
odjezd z ČR a noční přejezd přes Polsko do Běloruska.
Den 2
dopoledne návštěva pohraničního města BREST - "západní brány Běloruska" se slavnou pevností a monumentálním památníkem hrdinné obrany města. Odpoledne přejedeme do městečka KAMENĚC s věhlasnou "Bílou věží" a do samotného srdce BĚLOVĚŽSKÉHO PRALESA na turistickou procházku (případně cyklistický výlet). Gurmánská večeře a nocleh.
Den 3
přesuneme se do starého městečka SLONIMI - střediska reformace, řemeslných manufaktur a uměleckého života. Po obědě navštívíme nedaleké ŽIROVIČI - největší pravoslavný klášter v Bělorusku, a KOSOVO s architektonickým skvostem - sídlem rodu Puslovských. Na nocleh přesun do PINSKA, večerní procházka po kouzelném starém městě s židovskými tradicemi.
Den 4
ráno se přesuneme do dalšího historického místa TUROVA, odkud vyrazíme na lodní výlet do překrásných přírodních scenérií národního parku PRIPJAŤ. Odpoledne vyrazíme na dlouhý přejezd do MOHILEVU a cestou zastávka v HOMELU se zámkem s rozsáhlým parkem. Příjezd na hotel pozdě v noci.
Den 5
dopoledne město MOHILEV s krásným historickým středem. Potom zamíříme do legendárního VITEBSKU, kde si připomeneme židovské tradice a prohlédneme domy slavných malířů Marca Chagalla a Ilji Repina. Nocleh v "perle Běloruska" v POLOCKU.
Den 6
ráno se projdeme po starém POLOCKU a přes malebné městečko HLYBAKOE zamíříme k litevské hranici do města PASTAVY charakterizovaného několika jezery a půvabnými chrámy a do vesničky KAMAI s obranným kostelem, jedinečným skvostem staré bělorusko-litevské architektury. Následně budeme projíždět jezerní oblastí NP NAROČANSKIJ k památníku v CHATYNI. Tyto běloruské Lidice nám připomenou, že Bělorusové za druhé světové války utrpěli největší ztráty. Podvečer strávíme ve slavném "vysokohorském" lyžařském středisku LOGOJSK.
Den 7
ráno prohlídka hlavního města Běloruska - MINSKU. Po návštěvě skanzenu běloruské vesnice OZERCO s možností ochutnávek národních jídel přesun do vojenského areálu STALINOVY LINIE. Cestou na nocleh se projdeme na nejvyšší horu Běloruska DZERŽINSKÁ HORA (345 m).
Den 8
navštívíme dvě nejznámější běloruské památky UNESCO: zámky NESVIŽ a MIR. Ve vesnici ZAOSIE si prohlédneme statek básníka Adama Mickiewicze a přesuneme se do NOVHORODKU, kdysi hlavního města Velkoknížectví Litevského. Večer a nocleh v pivovarnickém městě LIDA s rozsáhlou pevností.
Den 9
dopoledne procházka po nejlépe zachovalém historickém městě HRODNĚ - Starý a Nový zámek, středověké chrámy a malebné starobylé uličky s kouzelnou atmosférou, odjezd z Běloruska a cesta domů přes Polsko.
Den 10
návrat do ČR.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.