Vyhledávání zájezdu
Belém - Fr. Guyana - Surinam - Guyana - Francouzská Guyana

Belém - Fr. Guyana - Surinam - Guyana

Francouzská Guyana

, Hotel starstarstar

FM


Belém - Fr. Guyana - Surinam - Guyana

Počet termínů:

1 termín / 0 Last minute / 1 First minute

Strava:

Snídaně

Doprava:

letecky Praha

Počasí:Popis
BELÉM – ILHA MARAJÓ – CAYENNE - KOUROU – CAW –PARAMARIBO - BROWNSBERG – BROKOPONDO – GEORGETOWN – KAITEUR FALLS – ORINDUIK FALLS

Navštivte s námi jedinečný okruh od brazilského Belému přes Francouzskou Guyanu, Surinam až do Britské Guyany. Naše putování zahájíme v ústí Amazonky, odkud se budeme pohodlnými krátkými lety přesunovat po jednotlivých zemích. Poznáte zajímavé kontrasty portugalské, francouzské a nizozemské kolonizace zasazené v amazonské džungli.

Minimum: 8 osob
Zájezd zahrnuje
letecká doprava včetně tax, ubytování v 3-4* hotelech se snídaní, místní pronajatá doprava, všechny vstupy uvedené v programu, česky mluvícího průvodce (minimum 8 osob), pojištění CK proti úpadku
Zájezd nezahrnuje
jednolůžkový pokoj (18000 CZK), komplexní cestovní pojištění A90 (85Kč/den) vč.storna (1275 CZK), spropitné, fakultativní výlety, turistické vízum do Guayany (35 EUR), turistická karta do Surinamu (20USD) - platí se na vstupu, odletová taxa z Surinamu (cca 22USD) - splatná při odletu, očkování proti žluté zimnici
Výlety
Poznámka ohledně vstupních formalit a očkování. Francouzská Guayana je v bezvízovém styku. Do Guayany je nutné turistické vízum, které je potřeba vyřídit před cestou. Naše CK bude vyřizovat vízum hromadně pro všechny účastníky v průběhu léta. Je nutné mít platný cestovní pas min. 12 měsíců v době zájezdu a min. 4 čisté stránky. Turistická karta do Surinamu se hradí po příletu do země., Do Guayany je vyžadováno potvrzení o očkování na žlutou zimnici.
Slevy
3% při rezervaci více než 120 dnů před odjezdem, 5% pro stále klienty více než 90 dnů před odjezdem, časové slevy se vztahují pouze na katalogové ceny
Program
Den 1
Odlet z Prahy do Belému, transfer do hotelu.
Den 2
viz 1.den
Den 3
Belém (Betlém) – hlavní město brazilského státu Pará a jedna z hlavních bran do Amazonie nabízí turistům mnoho historických i přírodních zajímavostí. Během celodenního výletu si prohlédneme např. Baziliku Panny Marie Nazaretské, městskou tržnici Ver-O-Peso, betlémskou pevnost, přístav nebo budovy opery Teatro da Paz. Navštívíme také park Mangal das Garcas, který je kombinací botanické zahrady a ptačího parku. Uvidíte zde orchideje, různé druhy ptáků a motýlů. Ze 47 metrů vysoké věže uvidíte celý Belém jako na dlani.


Den 4
Po snídani se rychlou lodí vypravíme na dvoudenní výlet na ostrov Marajó. Ubytování na stylové haciendě. Hlavní náplní pobytu je pozorování bohaté fauny a flóry. Jsou zde k vidění kapybary, opice, papoušci, tukani a mnoho dalších živočichů Amazonie. Čeká nás také projížďka na buvolech.
Den 5
viz 4.den
Den 6
Odlet z Belému do Cayenne – hlavního města Francouzské Guyany, která je zámořským francouzským departementem a platí se zde eurem. Navštívíme centrum hlavního města Cayenne a pozůstatky pevnosti Fort Ceperou.
Den 7
Návštěva města Kourou, kde se nachází kosmodrom Evropské kosmické agentury. Dozvíme se zde něco o raketoplánech, které jsou odtud posílány do vesmíru. Navštívíme centrum Jupiter, odkud byla vystřelena známá raketa Arianne. Dále půjdeme po stopách „Motýlka“ a navštívíme dva ze tří ostrovů - Královský ostrov a ostrov Svatého Josefa. Ďáblův ostrov s trestaneckou kolonií je již bohužel pro návštěvníky nepřístupný a uvidíme ho pouze z lodi. Osadníci se na těchto ostrovech usazovali, aby se uchránili od malárie na pevnině.


Den 8
Caw – celodenní výlet do rezervace Caw, která je vyhlášenou oblastí pro pozorování ptactva. Jedná se o přírodní rezervaci, kde můžete spatřit volavky, kormorány, papoušky nebo anhingy americké.
Den 9
Odlet do Surinamu.
Paramaribo – unikátní město celé postavené ze dřeva je pod ochranou UNESCO a bylo vystavěno Nizozemci, kteří přinesli do džungle svoji a také indonéskou kulturu. V pospolitosti a poklidu zde žije několik kultur – Židé, Číňané, Indové, Holanďané nebo indiáni. Uvidíme proto synagogu, pozoruhodný kostel sv. Petra a Pavla, který je největší dřevěnou stavbou Jižní Ameriky nebo pevnost Fort Zeelandia. To vše doplňuje rozmanitá škála tradičních hospůdek a restaurací všeho druhu.
Den 10
Celodenní výlet do národního parku
Brownsberg, který se nachází v krátké vzdálenosti od Paramariba a kde podnikneme nenáročnou procházku za pozorováním přírody a vykoupeme se ve vodopádech.
Den 11
Celodenní výlet do oblasti Brokopondo zahájíme zastávkou na motýlí farmě, kde uvidíme pestrou škálu motýlů. Dále nás čeká vodní elektrárna Afobakka s výkladem místního průvodce. Poté se přesuneme k přehradě a vychutnáme si panoramatické výhledy na rozhlehlé jezero s mnoha ostrůvky. Dále pojedeme přes městečka Balingsula a Brokopondo, nakonec se vykoupeme na pláži Annanistrand v osvěžující vodě řeky Surinam.
Den 12
Odlet do Georgetown – tento den přeletíme do hlavního města britské Guyany. Georgetown, které leží na břehu veliké řeky Demerara a na první pohled na Vás dýchne britská atmosféra zasazená ovšem do Karibiku. Uvidíme anglikánskou katedrálu sv. Jiří, neogotickou radnici, trh Stabroek Market. Poklidný ráz města dotváří místní parky.
Den 13
Na závěr pobytu nás čeká asi hodinový let malým letadlem k nádherným vodopádům Kaieteur Falls. Zde vystoupíme a prohlédneme si tento 226-251 m vysoký vodopád i ze země. Jedná se o tzv. single-drop vodopád a největší turistickou atrakci Guyany. Poté nás čeká další půlhodinový let k menším vodopádům Orindiuk Falls na hranici s Brazílií. Vodopády jsou pouze 25 m vysoké a široké asi 150 m. Je zde možnost se vykoupat. Odtud se již letadlem vypravíme zpět do Georgetownu.
Den 14
Transfer na letiště a odlet s přestupem do Evropy.
Den 15
Přílet do Prahy.


GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.