Vyhledávání zájezdu
Bangladéš - (nejen) pro fotografy - Bangladéš

Bangladéš - (nejen) pro fotografy

Bangladéš

, HotelBangladéš - (nejen) pro fotografy

Počet termínů:

0 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasí:

Dnes Počasí v Dhaka - transparent 31°C


Popis
BANGLADÉŠ - neprávem opomíjená země s tolika pozoruhodnými místy, že budete žasnout. Nádherné mešity, hinduistické chrámy a paláce. Největší mangrovový prales na světě (domov bengálského tygra). Pestrá směsice různých etnik. Země skrz na skrz protkaná vodními toky, na nichž se odehrává značná část života místních obyvatel.
Ubytování
Hotel
Doplňující informace
Zájezd určený pro zkušené cestovatele, kteří vyhledávají turisty zapomenuté destinace. Doprava je řešená kombinovaně. Ubytování je zajištěno v hotelech turistické kategorie se snídaní. Po dobu zájezdu se stravujeme v místních restauracích a jídelnách, průvodce zájezdu je vždy nápomocen s výběrem. Průvodcem zájezdu je organizačně schopný fotograf Jan Košťál, vítěz národního kola foto soutěže National Geographic na téma reportáž, který jezdí do Bangladéše opakovaně. Rád vás seznámí jak s destinací, tak poradí s technikou focení. Cestujeme v malé skupince.
Den 1.
Letecky do hlavního města BANGLADÉŠE, Dháky.
Den 2. - 3.
Přílet do metropole všech rikšů světa (na 300 000!). Cesta autobusem a trajekty přes nejširší ramena Bengálské delty veletoků Gangy a Brahmaputry do města Mongla. Výlet do města Bagerhat - mešita Šait Gumbád.
Den 4. - 6.
Třídenní výlet lodí s plnou penzí do nitra delty s největším mangrovovým pralesem na světě až k pobřeží Bengálského zálivu do NP Sundarbans. Největší světová populace bengálských tygrů, krokodýli, říční delfíni, opice, jeleni axisové. Výstup na pozorovací věž nad džunglí, stopování tygrů, návštěva vesnice prostitutek na břehu řeky. 2 noclehy na lodi.
Den 7. - 10.
Plavba koloniálním kolesovým parníkem (v kajutách 1. třídy) z Mongla spletí úzkých kanálů řek Madhumati, Tetulia a Meghna přes Barisal a Čandpur zpět do Dháky. Zkusíme fotografickou reportáž z plavby unikátním plavidlem? Dále autobusem do přístavu Čitagong. Výprava za menšinovými etniky Čakma, Mru, Mizo, Mohu a Kuki žijícími v horách kolem jezera Kaptai. Plavba loďkou po vesničkách na březích jezera, návštěva bambusových buddhistických svatyní.
Den 11. - 13.
Na jižní cíp země u hranic s Barmou do největšího (a jediného) přímořského letoviska Cox´s Bazar. Několik desítek kilometrů dlouhá pláž, rybářský přístav, dřevěný barmský klášter. Kmenové území osídlené barmskými uprchlíky. Bývalé hlavní město Arakanského království - Ramu (Lama) Bazar. Barmské buddhistické kláštery a chrámy. Návrat do Dháky.
Den 14. - 15.
Prohlídka Dháky. Šankaria - bazar, starobylé domy s dílničkami (šperky z lastur), mešita Sitara s nádhernými mozaikami. Mughalská pevnost Lalbagh, arménský kostel, říční přístav Sadarghat . Loděnice na toku Burigangy s nepředstavitelným množstvím lodí, loděk a lodiček. Fotografování mumraje na řece, v docích a dílnách u řeky. Moderní budova parlamentu. Nejstarší hinduistický chrám Dhakeswari. Letecký návrat domů.

MOŽNOST SPOJENÍ S AKCÍ Č. 273 MEGHALAYA - NAGALAND - ASSAM – BENGÁLSKO.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.