Vyhledávání zájezdu
Baltský okruh Helsinky - Litva

Baltský okruh Helsinky

Litva

, ProgramBaltský okruh  Helsinky

Počet termínů:

2 termíny / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Snídaně

Doprava:

letecky Praha

Počasí:Popis zájezdu

Program zájezdu:

1. den PRAHA – VILNIUS
Sraz na letišti, odlet z Prahy do Vilniusu, přivítání na letišti, transfer do hotelu. Návštěva města Vilnius, pěší výlet cca 4 hodiny, který zahrnuje návštěvu Gediminasova hradu a věže, katedrály sv. Anny, katedrály Vilnius a jejích katakomb, prezidentského paláce, kostela sv. Kazimira a místní univerzity.

2. den TRAKAI
Snídaně. Odjezd do Trakai, což je překrásný národní park spojený se stejnojmenným, historicky památečním hradem. Leží na úzkém poloostrově a ze všech stran je obklopen vodou. Po celém národním parku můžete najít stovky jezer a jezírek, která nádherně zdobí přírodní krajinu. Největší jezero se jmenuje Galvé a provází jej mnoho legend a mýtů. Není to ale jediné jezero, které má svou historii a pověst. Hrad Trakai je jedinečnou památkou, dříve osidlovanou litevskými knížaty. Hrad má několik obranných věží a je obklopen hradbami. V obytných budovách se lze pokochat dřevěnými galeriemi a lze se projít krásnými sály a komnatami, jež

3. den RUNDAlE – RIGA
Snídaně. Odjezd do Lotyšska přes Šiauliai, jedno z nejvýznamnějších míst země „Hory křížů“ s tisíci kříži, přinášených poutníky z celého světa. Poté pokračování v cestě do honosného zámku Rundāle. Návštěva nejslavnější barokn

4. den RIGA
Snídaně. Pěší exkurze po městě Riga. Hlavní město Lotyšska bylo založeno na konci 12. stol., při ústí řeky Daugavy vznikl klášter a místo se brzy stalo centrem. Nejzajímavější částí je historická Vecrīga (Stará Riga), plná germánských staveb, z nichž nejnavštěvovanější je kostel sv. Petra, katedrála Rižský dóm, kostel sv. Jakuba, příjemným zážitkem je zastavení na Dómském náměstí, které bylo přeměněno na místo s kavárnami, stánky s pivem a nočními bary. Pokračování autobusem k Pomníku svobody. Návštěva etnografického „open air“ muzea. Nocleh.

5. den SIGUlDA TURAIDA
Snídaně. Návštěva biskupského hradu Turaida a národního parku Gauja. Městečko Sigulda je hlavním vstupem do NP Gauja a leží severovýchodně od Rigy. Toto místo je známé jako Švýcarsko Lotyšska. Sigulda se chlubí řadou středověkých hradů a jeskyní rozptýlených podél jednoho z nejkrásnějších údolí řeky Gauji, nad níž se na kopci tyčí hrad Turaida. Z města Sigulda rozkládajícím se na druhém břehu řeky vede k hradu 1 km dlouhá lanovka. Lanovka jezdí 40 m nad hladinou řeky a je z ní nádherný výhled. Návrat do Rigy do Krimuldy, kde je připravena návštěva druhého nejstaršího kostela v Lotyšsku, nocleh.

6. den RIGA - PÄRNU –TALLINN
Snídaně. Transfer do Estonska. Exkurze po slavném lázeňském letovisku Pärnu, chůze podél moře na známé promenádě. Odjezd do Tallinnu, nocleh.

7. den TALLINN
Snídaně. Pěší prohlídka Tallinnu. Tato estonská metropole je nazývána muzeem pod širým nebem. Tallinn je starobylé město se spoustou historických památek. Ze všech pobaltských měst má nejzachovalejší hradby, včetně 20 obranných věží. V programu prohlídky je ortodoxní chrám Alexandra Něvského, brána Viru, starodávná ulice u Studničního kola, katedrála Dom, hrad Tompea, radnice a návštěva kostela sv. Mikuláše. Volný čas, nocleh.

8. den HELSINKY
Snídaně, transfer do přístavu a plavba do hlavního města Finska – Helsinek. Prohlídka města včetně pevnosti Suomenlinna. Dále uvidíme například Sibeliův monument, historické centrum, katedrálu na Senátním náměstí, přístav s tržištěm, prezidentský palác, pravoslavnou Uspenskou katedrálu. V odpoledních hodinách návrat do Tallinnu.

9. den TALLINN
Snídaně a pokračujme prohlídkou Tallinnu. Vyhlídková trasa autobusem – Pirita se zříceninou kláštera St. Bridget, park Kardiorg. Návštěva estonského muzea umění KUMU. Transfer na letiště. Odlet z Tallinnu do Prahy.

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE

leteckou přepravu Praha – Vilnius a Tallinn – Praha letištní taxy ubytování v hotelech se snídaní místního delegáta a průvodce CK ESO travel všechny transfery klimatizovaným autobusem výlety dle programu trajekt lodí do Helsinek a zpět

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE

fakultativní výlety nad rámec programu cestovní pojištění spropitné

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.