Vyhledávání zájezdu
Ázerbájdžán - Trochu jiný Kavkaz - s vůní nafty, šafránu a kaviáru - Ázerbájdžán

Ázerbájdžán - Trochu jiný Kavkaz - s vůní nafty, šafránu a kaviáru

Ázerbájdžán

,Ázerbájdžán - Trochu jiný Kavkaz - s vůní nafty, šafránu a kaviáru

Počet termínů:

0 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasí:Popis
Majestátní vrcholky Velkého Kavkazu a tajemná údolí Malého Kavkazu nás uhranou a velmi příjemně překvapí také z východní strany, z mladé malebné republiky s pohádkovým názvem – Ázerbájdžán. Tato dynamicky se rozvíjejíci země na pomezí mezi Evropou a Asií je světem plným kontrastů. Zatímco na okraji polopouště v hlavním městě Baku vynikne souznění ropného bohatství s moderní architekturou nebetyčných mrakodrapů se starými paláci šáhů a chánů, se zákoutími prodchnutými vůní nafty, kaviáru a orientálního koření, tak pouhé tři hodiny jízdy z metropole nás dělí od patriarchálního světa zapomenutých vesnic neprobádaných údolí Velkého Kavkazu, kde každá vesnice má svůj vlastní jazyk, zvyky a tradice, o kterých evropský cestovatel často nemá ponětí. Dále pak na úrodných březích řeky Kury i na starověkých karavanních cestách poznáme úžasnou architekturu raně středověkých kostelíků Kavkazských Albánců, karavanseraje dalekých obchodníků hedvábné stezky i monumentální mešity umírněných azerských šíitů. Provází K. Hanák.
Zájezd zahrnuje
zpáteční letenka Praha-Baku vč. let. tax a poplatků cca 10 000 Kč, 9x (10x) ubytování v hotelu/penzionu (dle času příletu) s polopenzí, vedoucí zájezdu, informační materiály
Zájezd nezahrnuje
ostatní strava, vstupné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje", vízum 1 000 Kč, 1lůžkový pokoj v hotelu 4 800 Kč (v penzionu na vesnici nelze), pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 605 Kč, do 80 000 Kč za 1 205 Kč, pojištění storna letenky (zdravotní důvody) 750 Kč
Program
Den 1
odlet z Prahy do BAKU a přesun na ubytování (3 noci).
Den 0

Den 0

Den 0

Den 5
jedním z vrcholů zájezdu bude výlet do unikátní kavkazské vesnice XINALIQ. Odpoledne pokračujeme do městečka QUBA, kde si prohlédneme malebné mešity, lázně GÜNBEZLI HAMMAM, ale i SYNAGOGU v židovském předměstí Qirmizi Qesebe. Posléze přejedeme do další vysokohorské vesnice LAZA.
Den 0

Den 0

Den 0

Den 0

Den 10
brzy ráno vyrazíme na zpáteční cestu směrem k Baku. Kolem poledne se zastavíme v pustině u slavné památky PIR HUSEIN, mauzolea, které zbylo z dervišského kláštera na staré karavanní cestě. Poslední zajímavostí na naší cestě budou bahenní sopky a následně světoznámé petroglyfy u QOBUSTANU. Ve večerních hodinách přijedeme na hotel do Baku.
Den 11
v ranních hodinách přejezd na letiště a odlet domů. Odpoledne přílet do Prahy.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.