Vyhledávání zájezdu
Ázerbájdžán - Gruzie - Arménie - Gruzie

Ázerbájdžán - Gruzie - Arménie

Gruzie

, ProgramÁzerbájdžán - Gruzie - Arménie

Počet termínů:

2 termíny / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Snídaně

Doprava:

letecky Praha

Počasí:Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: Arménie – Gruzie – Ázerbájdžán
Popis zájezdu

Program zájezdu:

1. den ODLET Z PRAHY
Odlet z Prahy do Jerevanu v odpoledních hodinách

2. den JEREVAN - GARNI
Ráno přílet, transfer do hotelu, ubytování. Po snídani prohlídka města, navštěva katedrály v Echmiadzinu, centra církve a nejstaršího křesťanského chrámu v Arménii. Návštěva ruin katedrály Zvarnots, zničené zemětřesením. Pak prohlídka Matenadaranu, depozitáře středověkých iluminovaných rukopisů. Cesta do Garni, návštěva citadely s antickým chrámem, torza královské rezidence a lázní. Přejezd k jeskynnímu klášteru Geghard. Návrat a večeře s tradiční kuchyní a živou hudbou.

3. den JEREVAN ARENI - DILIJAN
Prohlídka kláštera Khor Virap v Araratském údolí. Je spojen se svatým Řehořem, jenž zde byl 12 let vězněn. Pokračujeme do kláštera Noravank a učiníme zastávku v Areni s vinařstvím, kde ochutnáme víno ze stejnojmenné odrůdy révy. Klášter je v nepřístupné krajině, obklopen úžasnou přírodou. Návštěva karavanseráje v Selimském průsmyku. Příjezd k jezeru Sevan, kde navštívíme pole khačkarů ve vesnici Noratus a klášter Sevanavank. Přejezd do Dilijanu, ubytování, nocleh.

4. den DILIJAN - TBILISI
Prohlídka klášterů Sanahin a Haghpat UNESCO. Architektonické komplexy Sanahin a Haghpat patří mezi vynikající díla středověké arménské architektury a byly důležitými literárními a vzdělávacími centry. Pokračujeme k hranici do Gruzie. Transfer do Tbilisi, ubytování, nocleh.

5. den TBILISI GORI - KUTAISI
Odjezd z Tbilisi do města Gori, kde se narodil Stalin. Navštívíme muzeum, které mapuje jeho život. V areálu muzea se nachází rovněž Stalinův rodný dům a jeho osobní obytný vagón. Blízko města navštívíme unikátní jeskynní město Uplis-Tsikhe, jehož výstavba započala již v 1. tisíciletí před naším letopočtem. Celé město je komplex kamenných ulic, domů, kostelů, tunelů, vodních nádrží, trhů, nachází se zde i nejstarší dochované divadlo v Gruzii. Pokračujeme do Kutaisi, kde navštívíme chrám Bagrati, jenž byl postaven v 11. století za panování krále Bagrata III., ubytování, nocleh.

6. den KUTAISI - GUDAURI
V dopoledních hodinách uvidíme klášter Gelati, jenž byl založen králem Davidem Aghmashenebelim v roce 1106. Komplex se skládá ze dvou kostelů, katedrály a obranného valu. Návštěva jeskyně Promethe. Cesta do Gudauri, ubytování, nocleh.

7. den JVARI – KAZBEGI
Odjezd přes průsmyk Jvari (2379 m) se skvělým výhledem na pohoří Mkinvari. Příjezd do městečka Stepan Tsminda, odkud pokračujeme terénními vozy ke kostelu Tsminda Sameba, klenotu v horách Kavkazu. Za dobrého počasí výhled na majestátní masív Kazbegi (5033 m n. m.) nebo Shani (4451 m n. m.). Odpoledne návštěva kaňonu Darialy, kudy protéká říčka Terki do Ruska. Možná procházka k vodopádům Gweleti. Návrat do Gudauri, ubytování, nocleh.

8. den ANNANURI - TBILISI
Pokračujeme do Ananuri s tvrzí z 16. století, postavené rodem vévodů z Aragvi. Pak cesta do Mcchety (UNESCO). Návštěva několika míst včetně katedrály Svetitskhoveli a kláštera Samtavro. Přejezd ke kostelu Jvari, nad soutokem řek Kury a Aragvit. Příjezd do Tbilisi, ubytování a nocleh.

9. den TBILISI
Prohlídka města s více než 1500letou tradicí. Návštěva katedrály Tsminda Sameba, uvidíme kostel Metekhi u řeky Mtkvari a etnografické muzeum. Odpoledne vyjedeme k pevnosti Narikala, odkud se pěšky vydáme do historického centra, lázeňské čtvrti a navštívíme katedrálu Sioni. Nocleh v Tbilisi.

10. den KAKHETIE - SIGNAGI
Dnes se vydáme do Kakhetie, jež se proslavila pěstováním vinné révy. Před příjezdem zastávka u Gremi – bývalé citadely a metropole Kakhetie (16. stol.). Pokračujeme ke katedrále Alaverdi. Navštívíme zámek Tsinandali s anglickým parkem plným růží a exotických rostlin. Pozdní oběd v lokální domácnosti s tradiční gruzínskou kuchyní a vínem: Příjezd do Signagi, ubytování, nocleh.

11. den SIGNAGI - QEBELE
Dopoledne navštívíme místní klášter Bodbe, založený u hrobu svaté Nino. Krátká prohlídka královského města Signagi. Jeho centru nechal postavit král Heracliusem II. Přejezd do Sheki s prohlídkou, při které mimo jiné uvidíme Chánův palác. Odjezd do Qebele, ubytování, nocleh.

12. den QEBELE - BAKU
Odjezd do Baku. U Shamakhy, dříve metropole Šírvánského chanátu, se podíváme na hrobky posledních chánů Shamachy. Navštěva mauzolea súfíského světce Diri Baby, zastavíme se rovněž u bahenních sopek a podíváme se ještě do Gobustanu s více jak 6000 petroglify z doby kamenné. Příjezd do Baku, ubytování, nocleh.

13. den BAKU
Prohlídka Baku nazývaného Paříž Kavkazu (UNESCO). Prohlídku začneme návštěvou aleje Mučedníků. Uvidíme symbol města – Věž Panen, projdeme se starým městem, navštívíme chánův palác a uvidíme výstavbu z doby ropného boomu a navštívíme muzeum koberců. Odpoledne pak prohlídka ohňového chrámu Atesgash. Návrat do Baku, transfer na letiště, odlet do Prahy.

14. den PŘÍLET DO PRAHY
Přílet do Prahy.

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE

leteckou přepravu Praha – Jerevan, Baku – Praha letištní taxy česky mluvící průvodce během programu 12x ubytování v hotelech kategorie 3* a 4* 12x snídaně, 1x večeře transfery klimatizovaným autobusem vstupy do památek asistenci partnerské CK

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE

fakultativní výlety vízum Ázerbájdžán 1.900,–Kč bakšišné cestovní pojištění

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.