Vyhledávání zájezdu
Arménie s lehkou turistikou - Arménie

Arménie s lehkou turistikou

Arménie

, HotelArménie s lehkou turistikou

Počet termínů:

1 termín / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Bez stravy

Doprava:

letecky Praha

Počasí:

Dnes Počasí v Yerevan - transparent 26°C


Popis
Dopřejte si cestu až tam, kde se kříží Evropa s Asií, do samé kolébky civilizace. Nechte se oslnit historickými památkami, které jsou svědky více než třítisícileté historie. Objevte neposkvrněnou arménskou divočinu a svébytnou architekturu. Nechte se unést čarokrásnými výhledy na rozkvetlé louky a vrcholky Malého Kavkazu. Navštivte domovinu prvního křesťanského lidu a jejich příslovečné pohostinnosti. Jsou místa, na která se nezapomíná, která učarují vašemu srdci i očím. Provází Markéta Avakian.
Zájezd zahrnuje
zpáteční letenka Praha-Jerevan vč. let. tax a poplatků cca 8 800 Kč, veškerá doprava pronajatým autokarem a hromadná doprava dle programu, 9x ubytování v hotelu ve 2lůžkových pokojích se sociálním zařízením, 8x večeře, 8x snídaně, vedoucí zájezdu, informační materiály
Zájezd nezahrnuje
vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje", 1 lůžkový pokoj 4 500 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu do 30 000 Kč za 550 Kč
Program
Den 1
odlet z Prahy. Přílet do JEREVANU a přesun na ubytování.
Den 2
po snídani přejdeme ke klášteru GEGHARD (UNESCO). Dále pokračujeme pěšky roklí podél řeky AZAT až k antickému chrámu GARNI z 1. století n. l. Cesta autobusem míří na jih, v ARENI, kde bylo v jeskyních v roce 2011 objeveno nejstarší vinařství (6100 let), navštívíme rodinný vinný sklep a ochutnáme místní víno. Dva noclehy ve městě SISIAN.
Den 3
ráno dojedeme do HALIDZORU, odkud se nejdelší lanovkou na světě (5,7 km) přes hluboké údolí přepravíme ke klášteru TATEV. Po prohlídce nás čeká krátká túra okolo klášteru Mets Anapat ke skalnímu útvaru Ďáblův most, kde se můžeme vykoupat. V podvečer se projedeme jeskynním komplexem KHNDZORESK, který se tyčí nad kaňonem nedaleko města GORIS. Noc strávíme v SISIANU.
Den 4
autobus nás vyveze nad vesnici Shatin, odkud se vydáme na trek čarovnou krajinou vzhůru k pevnosti PROSHABERD (taktéž Boloraberd) a klášteru SPITAKAVOR, pohodlnou chůzí sklesáme do Vernashenu. Pokračujeme vozem do Selimova průsmyku (2 410 m), kudy procházela i Hedvábná stezka, a kde se dodnes nachází SELIMOVA KARAVANSERAJ, nejlépe zachovaný orientální hostinec v Arménii. Projedeme okolo Sevanského jezera až do města DILIJAN, kde třikrát přenocujeme.
Den 5
brzy ráno nás autobus doveze do města IJEVAN, kde zahájíme celodenní putování k vodopádům a jeskyním LASTIVER. Krom turistiky nás čeká koupání, průzkum jeskyní i domů v korunách stromů a gurmáni ochutnají tradiční arménské BBQ zvané chorovadz. Noc strávíme v Dilijanu.
Den 6
region Lori na severu země: čeká nás pohodlná túra půvabným údolím řeky DEBED. Krom hor tyčících se vysoko nad řekou okouzlí i les, který nás svou atmosférou přenese do Středozemě. V pozdním odpoledni navštívíme klášter HAGHPAT (UNESCO) s chrámem svatého Kříže a jedním z nejslavnějších chačkarů v Arménii.
Den 7
odpočinkový den strávíme krátkou návštěvou města Dilijan, pohodlnou procházkou mezi klášterem GOSHAVANK a jezerem PARZ LICH, zájemci mohou vyrazit i k jezeru GOSH LICH. Přejedeme k jezeru SEVAN, odkud vystoupáme ke klášteru SEVANAVANK, pokocháme se pohledem na jezero. V podvečer navštívíme trosky kláštera ZVARNOC (UNESCO) a ubytujeme se v JEREVANU.
Den 8
časně ráno zamíříme k nejvyšší arménské hoře ARAGAC (4 090 m). Autobus se vyšplhá k JEZERU KARI (3 190 m), kde se nachází Stanice výzkumu kosmických paprsků. Dále už budeme pokračovat po svých až na jižní vrcholek hory. Možná je i alternativa - snazší výšlap v okolí pevnosti AMBERD. Nocleh v Jerevanu.
Den 9
poslední den zasvětíme prohlídce hlavního města Arménie JEREVANU. Navštívíme PAMÁTNÍK A MUZEUM GENOCIDY, muzeum starých manuskriptů MATENADARAN, katedrálu sv. Řehoře, Modrou mešitu, chrám sv. Sarkise, Náměstí republiky, Operu, Kaskády. Zastavíme se u chačkarové dílny nebo na místním bazaru zvaném VERNISÁŽ. Navečer nás ještě čeká malá ochutnávka vyhlášeného arménského cognacu! Krátký nocleh v Jerevanu.
Den 10
brzy ráno odlet z Arménie a během dne přílet do Prahy.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.