Vyhledávání zájezdu
Antarktický poloostrov na lodi Plancius (11 dnů) - Antarktida

Antarktický poloostrov na lodi Plancius (11 dnů)

Antarktida

, LoďAntarktický poloostrov na lodi Plancius (11 dnů)

Počet termínů:

2 termíny / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Plná penze

Doprava:

vlastní -

Počasí:Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: Antarktický poloostrov na lodi Plancius
Popis
Expediční plavba na trase Ushuaia - Beagle channel - Drakeův průliv - Antarktický poloostrov - Ushuaia.

Program je pouze orientační, může se lišit v závislosti na místních ledových podmínkách a počasí. O konečné podobě itineráře bude rozhodovat vedoucí expedice a kapitán plavidla.
Ubytování
M/V Plancius

Třída: Ice 1D
Délka: 89 metrů
Šířka: 14.5 metrů
Ponor: 5 metrů
Tonáž: 3175 GRT
Kapacita: 116 osob
Kabiny: 53
Motory: 3 Diesel Electric, 1230hp každý motor
Rychlost: 12 uzlů max.; 10 uzlů plavba
Vlajka/Domovský přístav: Holandsko
Posádka: 17 námořníků, 19 osob hotelová posádky, 8 osob expediční posádky

Loď M/V Plancius byla postavena v roce 1976 jako oceánografická loď pro holandské královské loďstvo a sloužila až do roku 2004. Poté byla zakoupena společností Oceanwide Expeditions. V roce 2009 byla kompletně přestavena na kapacitu 114 pasažérů a plně odpovídá bezpečnostním pravidlům SOLAS.

Interiéry jsou pohodlně a vkusně zařízeny, nicméně plavidlo nelze považovat za luxusní. A protože primárním cílem jsou expediční plavby se vzdělávacími programy a výstupy na pevninu, pasažéři tráví při výstupech na pevninu co nejvíce času.

Plavidlo bylo postaveno do ledových podmínek se zesílenou přídí a zádí. Zesílený trup má navíc menší odstupy vzpěr (30 cm místo běžných 65 cm). Díky původnímu zaměření plavidla na výzkum má 6 speciálních bronzových lodních šroubů, které výrazně snižují hlučnost plavidla.

Na lodi je restaurace / přednášková místnost, bar/pozorovací místnost a otevřené paluby.
Doprava
Na přání klienta zajistíme leteckou dopravu do místa nalodění, případně doprovodný program v destinaci před/po plavbě.
Strava
strava (snídaně, oběd, večeře, svačiny), káva a čaj
Zájezd zahrnuje
Plavba na plavidle dle itineráře, Všechna jídla podávaná na palubě včetně svačin, kávy a čaje, Všechny výlety a aktivity po celou dobu, plavby na zodiacu, Přednášky přírodovědci a zkušeným vedením expedice, Používání gumových holínek na lodi Plaucius i Ortelius, sněžnic na Plaucius, Trasfer skupiny po vylodění na letiště v Ushuaia, Přístavní poplatky a taxy po celou dobu programu, Rozsáhlý předexpediční materiál
Zájezd nezahrnuje
Letenky, program před a po plavbě nezahrnutý v itineráři, Transfery na loď v Ushuaia a Ascension a z lodi v Ascension a Praia, Cestovní pasy a víza, Vládní poplatky a příjezdové taxy, Stravování na pevnině, Nutné pojištění storna a cestovní pojištění, Osobní náklady během plavby (prádelna, poštovné, oděvy, bar), Komunikační náklady, spropitné pro posádku, Palivový příplatek 18 EUR/osoba/den pokud cena ropy více než 90 dnů před odjezdem překročí hranici 120 USD/Brent barel, Kempování: velikost skupiny: min. 8, max. 30 účastníků (Kempování je zahrnuto v ceně u plaveb "Basecamp") (140 EUR), Jízda na kajaku: velikost skupiny: min. 4, max. 14 účastníků (Jízda na kajaku je zahrnuta v ceně u plaveb "Basecamp") (350 EUR)
Výlety
Kayaking (290 EUR), Táboření (90 EUR)
Slevy
Děti 16 let s doprovodem rodičů: 40 % sleva v Superior, třílůžkové kabině (při obsazení dvěmi dospělými osobami) a čtyřlůžkové kabině (při obsazení třemi dospělými osobami)., Single příplatek 1.7x ceny plavby. Pokud single cestující preferuje sdílení kabiny, lze rezervovat kabinu bez příplatku. Cena je garantována i v případě, že kabina nebude doobsazena.
Program
Den 1
Odpoledne nalodění v Ushuaia, Tierra del Fuego, Argentina, nejjižnějším městě na světě, které leží na pobřeží Beagle Channel. Plavba přes Beagle Channel.
Den 2
Během těchto dvou dnů proplujete Drakeovým průlivem. Poté, co překročíte antarktickou konvergenci, vstoupíte do oblasti Antarktidy. V této oblasti můžete vidět albatrosy stěhovavé, šedohlavé, černobrvé, světlohřbeté, buřňáky černobílé, jižní, modravé, antarktické a buřňáčky Wilsonové. Nedaleko ostrovů South Shetland zahlédnete první ledovce.
Den 3
viz 2.den
Den 4
Loď míří přímo k Antarktidě. Poplujete kolem Melchior Islands a Schollaert Channel mezi ostrovy Brabant a Anvers až do Neumayer Channel, kde zakotvíte. V tomto prostředí je mnoho způsobů jak prozkoumat terén – pěšky, v zodiacích či na kajaku. Pěší zde najdou příležitost k použití sněžnic na pěší túře nedaleko pobřeží a horolezci naleznou výzvu ve slézání vrcholů a vyhlídek dále ve vnitrozemí jako např. Jabet Peak (540 m). Veškeré výstupy a exkurze mohou být vedené jedině za vyhovujících podmínek dobrého počasí.
Je naplánováno zde kotvit 2 noci, abyste si mohli užít 2 noci kempování a 2 dny aktivit. Navštívíte Britskou výzkumnou stanici a poštu Port Lockroy na ostrově Goudier.
Dále loď popluje velkolepým Lemaire Channel na ostrovy Booth, Pleneau a Petermann, kde můžete najít tučňáky kroužkové a kormorány císařské. Je zde také velká šance narazit na keporkaky, plejtváky a plejtváky myšoky.
Nedaleko kontinentu se nachází chráněné místo, kde budete druhou noc kempovat. Horolezci půjdou na vrchol Mt.Demaria (640 m) ve Waddington Bay.
Návštěva jedné z přírodovědeckých stanic na Antarktidě vám dovolí nahlédnout do života moderních polárníků pracujících na bílém kontinentě. Dále bude čas k návštěvě ukrajinské stanice Vernadsky, kde vás vřele přivítá její posádka.
Odpoledne budete mít v Neko Harbour příležitost vstoupit na antarktický kontinent s velkolepou krajinou obrovských ledovců. Zde si vychutnáte krajinu během plavby v zodiacích, pěších výletů a vyjížďkách na kajaku. Skupinka horolezců bude moci vylézt na vyšší místa na ledovci. Strávíme noc v Neko nebo nedaleko Paradise Bay v kempu na břehu. Brzy ráno se pak po našem posledním kempování vydáte z Neko Harbour přes ostrovy Melchior směrem na otevřené moře Dreakeova průlivu. Znovu budete mít příležitost vidět spoustu mořských ptáků.
Den 5
viz 4.den
Den 6
viz 4.den
Den 7
viz 4.den
Den 8
Plavba zpět Drakeovým průlivem.
Den 9
viz 8.den
Den 10
Viz 8. den
Den 11
Příjezd do Ushuaia v dopoledních hodinách a vylodění.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.