Vyhledávání zájezdu
Americký most - pěti zeměmi střední Ameriky - Guatemala

Americký most - pěti zeměmi střední Ameriky

Guatemala

, HotelAmerický most - pěti zeměmi střední Ameriky

Počet termínů:

1 termín / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Bez stravy

Doprava:

letecky Praha

Počasí:

Dnes Počasí v Guatemala City - transparent 21°C


Popis
Po šíji mezi Jižní a Severní Amerikou a mezi Pacifikem a Atlantikem. Vzájemná blízkost, bohatství a pestrost krajinných typů, od pobřeží až po třítisícovky. Kordillery, dýmající sopky, tropické pralesy s bujnou vegetací a exotickou zvířenou. Lákavé bílé pláže Tichého oceánu a Karibiku s teplým mořem. Obří sopečné jezero Nicaragua s unikátním ostrovem Ometepe, tvořeným dvěma vulkány. Nejkrásnější středoamerické jezero Atitlán. Výstup na Volcán Barú (3475 m). Panamský průplav. Světoznámé památky mayské civilizace Tikal a Copán i jiných předkolumbovských indiánských kultur. Španělská koloniální architektura, místní folklór…
Program

PROGRAM ZÁJEZDU 392, 394: PANAMA, KOSTARIKA, NIKARAGUA A PRODLOUŽENÍ O HONDURAS A GUATEMALU1.-6.den: Praha - Panama City - Boquete.
Let do Panamy. Prohlídka hlavního města Panama City: ruiny Staré Panamy zničené kapitánem Morganem (UNESCO), koloniální Casco Viejo, panorama mrakodrapů aj. Panamský průplav a zdymadla Miraflores. Malebné Portobelo - španělská pevnost nad Atlantikem: stará opevnění San Lorenzo (UNESCO), San Jeronímo a Santigo, královská celnice. Colón - atlantická brána průplavu a druhá největší bezcelní zóna na světě. Zdymadla Gatun u Karibiku. Fakultativně jízda vlakem po historické železnici podél Panamského průplavu zpět do Panama City. Napříč Panamou do horského Boquete, města květin a kávy. Výstup na nejvyšší horu Panamy - Volcán Barú (3475 m), z níž lze vidět oba oceány, nebo trek pralesem po stezce Quetzal. Možné koupání v termálních jezírcích La Caldera, rafting, projížďka na koních nebo návštěva kávových plantáží.


7.-12.den: Kostarika. San José - N.P. Manuel Antonio - Monteverde.
Přes hranice do Kostariky. Pacifický N.P. Manuel Antonio: pláže, ostrovy, flóra a fauna tropického suchého lesa (leguáni, krabi, hadi, krokodýli, opice, nosálové). Možnost koupání, šnorchlování a jízdy na kajaku v Tichém oceánu. Metropole San José: Náměstí demokracie, Národní divadlo, tržnice. Koloniální městečka Orosí a poutní Cartago. Výlet na nejvyšší sopku Kostariky - aktivní vulkán Irazú (3432 m)
s kráterovým jezerem a výhledy na Pacifik a Karibik. Na severozápad do Tilaránských Kordiller do Monteverde biosférické rezervace horského mlžného lesa: 400 druhů ptactva včetně quetzalů, tukanů, papoušků a kolibříků, obří stromy, liány, orchideje, motýli. Možnost procházky v korunách stromů na závěsných lávkách nebo adrenalinové jízdy na lanech (canopy).


13.-19.den: Nikaragua. Ometepe - Managua - León.
Přejezd do Nikaraguy. Odpočinek na panenských plážích v okolí pacifického letoviska San Juan del Sur. Lodí po Lago de Nicaragua, největším středoamerickém jezeře obývaném 6 m dlouhými sladkovodními žraloky. Ostrov Ometepe: odpočinek u jezera, možnost jízdy na koních nebo výstupu na vyhaslou sopku Maderas (1394 m), popř. aktivní Concepción (1610 m) nebo výletu k záhadným petroglyfům z předkolumbovské doby. Nejstarší koloniální a nejpříjemnější město země - Granada. N.P. Volcán Masaya s dýmající sopkou, výlet ke kráteru, dříve považovanému za bránu do pekel. Umělecké tržnice, možnost koupání v tyrkysové laguně Apoyo. Přes město květin Masayu a metropoli Managuu pod sopku Momotombo. Koloniální skvost a bývalé hlavní město León (UNESCO) s největší katedrálou Střední Ameriky. Ruiny původního města León Viejo.


20.-22.den: Managua - Tequcigalpa - Copán - Livingston.
Přes hranice Hondurasu do metropole Tequcigalpy. Kolem horského jezera Yojoa do „Mayských Athén“ Copánu - ruiny jednoho nejvýznamnějších středisek mayské civilizace (UNESCO): hieroglyfické schodiště, pyramidy, hroby, stély, reliéfy a sochy. Přejezd do Guatemaly. Obří mayské stély v Quiriguá (UNESCO). Lodí z ospalého přístavu Puerto Barrios přes zátoku Amatique a podél karibského pobřeží do přístavu černých Garifunů - Livingstonu.


23.-26.den: Livingston - Tikal - Atitlán.
Plavba pralesem po Sladké řece“ Río Dulce k jezeru Izabal a pevnosti San Felipe. Mayské město Tikal (UNESCO): stovky paláců a chrámů (až 70 m vysokých) ukrytých v Peténské džungli. Město Flores na ostrově jezera Petén Itzá. Přelet do Guatemala City, přejezd do vesnice Panajachel na břehu magického jezera Atitlán, obklopeného činnými sopkami San Pedro, Toliman a Atitlán. Sololá: nádherný výhled na jezero. Celodenní plavba po jezeře
do indiánských komunit San Juan a Santiago Atitlán: dům mayským bohem Maximónem, koloniální kostel.


27.-30.den: Atitlán - Guatemala City - Praha.
Poutní Chichicastenango: největší tradiční mayské trhy, kostel sv. Tomáše s rituálními obřady, indiánská svatyně Pascal Abaj. Bývalá metropole Antigua (UNESCO) zničená zemětřesením: ruiny kostelů, klášterů a paláců z 16. stol. Odjezd do hlavního města Guatemala City, návrat domů.Délka tras:
letadlem 24 000 km, po zemi 3600 km, lodí 200 km, pěšky 9x 5-18 km (volitelně) - vše pro 392, 394


Počasí:
vzduch 18-33 °C, voda 24-28 °C


Nástupní místo:
PrahaTermín (392): 24.2. - 25.3. 2017


cena v Kč: 73 990,-
Termín (394): 4.3. - 2.4. 2018


cena v Kč: 73 990,-
V ceně je:
Doprava. Ubytování. Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Panamy a zpět z Guatemaly (392,394) a přelet Tikal - Guatemala City (392,394) včetně tax a poplatků. Po trase autobusy, mikrobusy, taxi a loděmi. Ubytování: Turistické hotely (většinou 2-lůžkové pokoje, obvykle s příslušenstvím). 1-lůžkový pokoj za příplatek - 392,394: 10 400 Kč (28x). V ceně nejsou vstupní a výstupní poplatky na hranicích - cca 40 USD (392,394).GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.