Vyhledávání zájezdu
Alpine Touring - Itálie - Jižní Tyrolsko - Trentino - Dolomity Superski - Val di Fassa / Carezza


Alpine Touring

Počet termínů:

132 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Polopenze

Doprava:

vlastní -

Počasí:
Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: Hotel Touring
Ubytování
Tříhvězdičkový Hotel Touring leží na slunném, klidném místě asi 800 m od centra města Pozza di Fassa. Skibus staví cca 150 m od hotelu a dopraví Vás k asi 1,5 km vzdálenému lyžařskému středisku.

Hotel disponuje recepcí s úschovnou zavazadel, příchozí halou, internetovým koutkem (v ceně), Wi-Fi (v ceně), společenskou místností, čítárnou, místností s TV, jídelním sálem, restaurací, barem, kavárnou, terasou a lyžárnou. Pro malé hosty je tu také dětská herna.

Mimoto můžete využít wellness zařízení (16:30 - 19:00 hod.) s parní lázní, relaxační místností, saunou, bio saunou, posilovnou a vířivkou (za poplatek). Bezplatná parkovací místa a garáž jsou zde také.

Pokoje
Útulné pokoje jsou vybaveny sprchou s WC, kabelovou nebo satelitní TV, Wi-Fi (v ceně), fénem na vlasy, trezorem (v ceně) a balkonem nebo terasou.

Stravování
V polopenzi je zahrnuta snídaně formou švédských stolů a večer menu o třech chodech stejně jako vánoční (24.12.) a silvestrovská večeře.
Lokalita
Pozza di Fassa (1 320 m) leží na úpatí Rosengartenu (2 983 m) v centru Val di Fassa a láká svou typickou jižanskou atmosférou. Díky své centrální poloze je středisko vhodným výchozím bodem pro poznání nedotčené krajiny. Středisko je velice příjemné, což ocení zejména rodiny s dětmi. Na milovníky kultury tu čekají muzea, zabruslit si můžete na přírodním kluzišti a pravé uvolnění naleznete v "Terme Dolomia".
Skipas
Detaily o skipasu, včetně informace, zda je již zahrnut v celkové ceně, naleznete v ceníku.
Se skipasem "Val di Fassa Carezza" máte přístup ke cca 114 km sjezdovek, na které vás dopraví 59 lanovek a vleků. Budete se pohybovat v nadmořské výšcě 1 200 m až 2 625 m a to v okolí středisek Alba, Canazei, Campitello, Lago di Carezza, Pozza a Vigo. Najdete tu mnohé možnosti pro freeride a jízdu v hlubokém sněhu, stejně jako převážně středně těžké sjezdovky. Odvážní sportovci nesmí vynechat černočernou sjezdovku "Tomba" na Ciampedie a milovníci večerního lyžování přijdou na své na osvětlených sjezdech střediska Pozza.

Domácí lyžařské střediska Pozzy se nachází na kopci Buffaure (2 354 m). Zde se ne vás těší 16 km sjezdovek, převážně středně těžkých. Sluncem zalité, široké svahy jsou jak dělané pro lyžaře, kteří si každičký oblouček chtějí vychutnat na 100 %. I pro snowboardisty nejsou zdejší podmínky k zahození. Vřele doporučujeme dlouhý sjezd do údolí, který okouzlí nádhernými panoramatickými výhledy. Další třešničkou na dortu je lesní sjezdovka "Panoramica". Pozza navíc poslouží lyžařským stadionem Aloch, kde si dvakrát v do týdne můžete zalyžovat i po setmění. Středisko je s jeho černou sjezdovkou Aloch i tréninkovým místem národního družstva sjezdového lyžování a dějištěm Evropského poháru.

Lyžařská túra "Panorama" spojuje lyžařské středisko Buffaure se střediskem Alba di Canazei na Ciampacu. Pohodlně se dostanete i na Sella Rondu, což je 40 km dlouhý denní okruh masívu Sella, při kterém nemusíte odepínat lyže. Povinností pro každého vášnivého lyžaře! Po takto sportovním programu vyhládne a o to, aby vám síly jen tak nedošli se starají tzv. "rifugi" anebo chatky jako dělané pro chvilku odpočinku a pochutnání na nějaké místní dobrotě.

Se skipasem Dolomiti Superski (za příplatek) vám bude k dispozici nejen, že Sella Ronda, ale i 1 200 km sjezdovek a 450 lanovek a vleků v celkem 12 střediscích!
Region
Se skipasem „Dolomiti Superski“ si můžete vychutnat hned 12 lyžařských středisek najednou. Neuvěřitelných 1 200 sjezdových kilometrů a okolo 450 lanovek a vleků je vám zde k dispozici! Sladkou třešničkou na dortu bude proslulá „Sella Ronda“, 40 km dlouhý denní okruh masívu Sella na lyžích a lanovkách. V italských Dolomitech jsou podmínky pro lyžařské sporty přímo ideální! Jedinečné příležitosti pro freeriding, nesčetné lyžařské tůry, skvělé snowparky a osvětlené sjezdovky doplňují už tak prvotřídní nabídku. Korunu tomu nasadí mnohé útulné restaurace a chatky, 80 % slunečních dní a velmi nízká vlhkost vzduchu, což je dle expertů právě důvod pro mimořádně úžasný prašan. Horský masív má navíc tak dech beroucí kulisu vrcholků, že patří již od června roku 2009 k přírodnímu světovému dědictví UNESCO.
Stát
Itálie Vám nabídne prostě všechno, což potvrzují mimo jiné dech beroucí strmé kopce a sjezdy světových pohárů v Dolomitech a překrásné svahy s prašanem v oblíbeném a sluncem rozmazlovaném Livignu. S typicky alpskou pohodou se setkáte hlavně ve střediscích Jižního Tyrolska, kde neodoláte posezení v rustikálních horských chatkách. Ať jste, kde jste, vVaši tvář budou lechtat hřejivé sluneční paprsky. Itálie nabízí dokonalou kombinaci „sladkého života“, vynikajících specialit pro mlsné jazýčky a prvotřídních lyžařských středisek!

Proč si objednat zimní dovolenou v Itálii?
Vítejte v “Bella Italia”! V mnohostranné Itálii není "Dolce Vita" jen pouhé motto, ale také opravdový postoj k životu. Užívat si život se všemi jeho aspekty a být šťastný - Italové milují svou zemi se všemi jejími možnostmi a požitky. Částí tohoto životního postoje je samozřejmě také láska k lyžování a snowboardu.Vino, gelato, cappuccino, pizza – italská kuchyně je jedna z nejznámějších na světě, kde je lyžování přinejmenším také tak oblíbené. Proto byste při cestě do Itálie v zimě neměli nikdy zapomenout navštívit jedno z mnoha nádherných lyžařských středisek. A když už tam budete, nezapomeňte ochutnat vynikající jídlo a dobré víno.Itálie nabízí jak milovníkům adrenalinu, tak i rekreačním lyžařům dlouhé a široké sjezdovky, ktré jsou výborné především na carving. Nezapomeňte ale na opalovací krém, protože v Itálii se můžete i v zimě těšit na mnoho slunečných hodin, což může být i důvod takové chuti do života samotných Italů. Shrnuto do jedné věty v Itálii si užijete dny na sjezdovkách s nádherným výhledem, výbornými sněhovými podmínkami a teplými slunečnými paprsky.

Kde všude se dá v Itálii lyžovat?
V Itálii si můžete užít zimní dovolenou v šesti regionech. Nejvíce lanovek se nachází v Dolomitech. Dolomity jsou částí jižních Alp díky své jedinečné kráse známé i mimo Evropu. Dolomit se dělí mezi regiony Jižní Tyrolsko, Belluno a Trentino. Jižní Tyrolsko je známé jako slunečný region Alp, kde si na své přijdou lyžaři i snowboardisté. Kromě regionu Dolomiti Superski s 12 lyžařskými středisky (kromě jiných Sella Ronda a Gardena Ronda) se tu můžete vypravit i do menších lyžařských středisek s útulnými lyžařskými chatami. Region Dolomiti-Superski boduje se svými neuvěřitelnými 1 200 kilometry sjezdovek a 460 vleky a to vše v jednom skipasu!
Dolomity v Trentinu jsou dostupné přes obec Brennero a nabízí nádherná lyžařská střediska. Region Lombardie s střediskem zimních sportů Bormio má i sportovní historii - několikrát se zde konala světová mistrovství v lyžování. Obec leží v provincii Sondrio, severovýchodní region Lombardie. Další zajímavé lyžařské středisko je Livigno, mekka pro freeride a telemarku. Místo se nachází přímo na švýcarské hranici a je velmi dobře známo pro bezcelní nakupování. Navíc středisko nabízí cenově výhodný lyžařský rezort, který je známým průkopníkem v oblasti zabezpečení proti lavinách pro freeride, a nabízí fantastický eventový program v zimě. Dobří lyžaři a snowboardisté si tu mohou také užít královskou disciplínu heliskiing a odvést si tak další nezapomenutelný zážitek.
Také v Piedmontu, v blízkosti Turýna a francouzské hranice, si můžete užít heliskiing. V roce 2006 se dokonce v Turýně konaly zimní olympijské hry. V Bardonecchia se konala také soutěž pro snowboardisty, toto místo proto určitě stojí za návštěvu, pokud jste milovníky snowboardu! Dalším vhodným místem pro lyžaře a snowboardisty je Údolí Aosty v blízkosti hranic s Francií a Švýcarskem. Údolí nabízí pěkné hotely, útulné lyžařské chatky a velký výběr různorodých restaurací a mnoho dalších možností, jak se večer zabavit. Region Benátsko se rozprostírá od Jaderského moře až k Dolomitům. Alpské městečko Belluno mnoho pěkných sjezdovek. V lyžařském středisku Belluna najdete dokonce jednu z nejdelších sjezdovek Evropy. Tato 12 km dlouhá sjezdovka vede ze známého vrcholu Marmolady až do údolí a patří také k lyžařskému regionu Dolomiti Superski.

Jsou Dolomity opravdu opravdu ty nejkrásnější hory světa?
Dolomity, část jižního alpského regionu, platí a nejkrásnější hory světa. Jsou jimi opravdu? Možná... Když region navštívíte za jednoho z mnoha slunečných dnů a právě napadl čerstvý sníh, bílá pokrývka se krásně třpytí díky zařícímu slunci a vy jste obklopeni dechberoucí krásou okolních hor, určitě budete souhlasit. Od roku 2009 patří Dolomity ke kulturnímu dědictví UNESCO. Nejvyšší vrchol Marmolada měří 3 342 m.

Co můžete během dovolené v Itálii podniknout?
V průběhu zimní dovolené zde můžete zažít mnoho jiných věcí než jen samotné lyžování. Speciálně zajímavé je běžkaření. Najdete tu mnoho velmi pěkných stop různé obtížnosti - od začátečníků až po experty, pro každého se tu něco najde. Nejvíce vhodným regionem pro běžkaře je Hochpustertal s v Evropě největším běžkařským okruhem. Jako část propojení Dolomiti Nordicski s 1 300 km stop v 13 regionech v rámci Dolomit jsou tu přímo ideální podmínky. Dalšími aktivitami během zimní dovolené mohou být například procházky ve sněžnicích, létání na rogalu, paragliding, jízda v koňském spřežení nebo lezení po ledovci.
Lyžařský areál
Itálie nabízí všem milovníkům lyžování fascinující střediska, která vytváří v kombinaci s Dolce Vita zcela zvláštní atmosféru. Největší komplex lanovek a vleků – Dolomiti Superski – nabídne každému lyžaři a snowboardistovi 1 220 km sjezdovek. Spousta útulných horských chat vás zve na krátký relax u cappuccina, při kterém se můžete nechat unášet krásami italských hor. Turín 2006 a Cortina d’Ampezzo 1956 byli dějišti zimních olympijských her. Světově známé je rovněž středisko Bormio, pořadatel mistrovství světa v alpském lyžování v letech 1985 a 2005. Dalšími známými středisky jsou Livigno s možností bezcelního nákupu a Sella Ronda, rovinatý horský masív, jehož zaoblení rozbuší srdce nejednoho lyžaře.
Jídlo a pití
I Itálie se může chlubit pestrým nočním životem, nabídek na příjemné zakončení dne je tu spousta. Ve všech větších lyžařských střediscích najdete mnohé možnosti pro bujaré après ski, například hospůdky, bary a diskotéky. I u jednotlivých stanic přímo na sjezdovkách si lze dát oddech v jedné z několika dřevěných chalup. K tomu se pak už jen přidá prvotřídní italská kuchyně, ať už bruschetta, pasta, pizza, risotto, zabaione nebo panna cotta – na mlsné jazýčky je rozhodně perfektně připravena! Jinak něž-li je u nás zvykem, je v Itálii večeře hlavním pokrmem a skládá se zpravidla z předkrmu, dvou hlavních chodů a dezertu. A chcete-li trávit i přes den váš volný čas mimo sjezdovky přeci jen sportovně, můžete si vyjít na sněžnicích skrz nádhernou přírodu nebo si vyzkoušet paragliding či lední horolezectví. Kdo to rád v klídku, pro toho bude trochu relaxace ve wellness oáze to pravé. Nabídka je opravdu velmi široká a tak si přijde každý na své!
Kultura
Kdo pomyslí na Itálii, toho napadne pravděpodobně jako první dolce vita, sladký italský život. V druhé řadě pak výtečné víno a lahodné jídlo, umění a kultura, promenády a krásné uličky skrze ještě hezčí jádra měst, jezera, hrady a překrásné kostely. A se vším tím se trefí co černého! Přesně to v Itálii najdeme. Nejsou to skvělé vyhlídky na příští dovolenou?

Italská městečka se středomořskou atmosférou lákají rok co rok spoustu turistů. Vezměme například Milán, hlavní město módy s nádhernou gotickou katedrálou. Nebo Bolzano, bránu Dolomit, která přesvědčí zajímavými muzei - v archeologickém muzeu můžete například navštívit Ötziho, ledového muže. Bergamo si turisty získá především svým centrem Cità Alta, které je pěší zónou. Trento je zase známé pro svou jedinečně krásnou architekturu, zdobené barevné fasády jsou všude kam se podíváte. Nejznámější památkou je Castello del Buonconsiglio. Fanouškové kultury to táhne do Verony, do domova známého operního festivalu.

Najde se tu i spousta impozantních staveb. Doporučení hodná je například pevnina Bard ve stejnojmenné vesnici ve Val d'Aosta, kde dnes najdeme alpské muzeum. Stejně krásný je hrad Issogne a Fénic, rovněž ve Val d'Aosta. Nevynechme ani hrad Arco v Malcesine u Gardského jezera. S dětmi byste se měli podívat do Val Venosta, kde se na hradě Churburg nachází sbírka rytířských brnění.

Jezera - těch má Itálie požehnaně. Nejznámější z nich je beze sporu Gardské jezero s jeho oblíbenými prázdninovými středisky všude kolem, například mondénní Riva del Garda nebo Srimione. Komské jezero si oblíbil dokonce George Clooney. Městečka Como a Vellagio skýtají nádherné vily. Na seznamu jsou také Lago Maggiore a Luganské jezero.

Jde-li o dovolenou v Itálii nesmíme zapomenout ani na pojmy wellness a automobil. Chcete-li se uvolnit a načerpat novou energii najdete pravý ráj v Meranu v Jižním Tyrolsku. Dalším zajímavým cílem je také Acquarena v Brixenu o rozloze 12 000 m². Kdo to rád razantně, ten ať se jede podívat do Turinu nebo do Monzy. V Turinu najdete Museo Nazionale dell’Automobile a Monza skýtá proslulou závodní štreku „Autodromo Nazionale di Monza“.
Slevy
Slevy
• Dvoulůžkový pokoj/přist., sprcha/WC, P - v případě obsazení minimálně 2 plně platícími osobami obdrží další účastníci zájezdu následující slevu:
• 2-7 let 50%
• 8-11 let 30%
• 12-15 let 20%
• od 16 let 10%


Přesnou výši slevy zjistíte tím, že si (kliknutím na cenu ubytování) vytvoříte nabídku.
Toto procentuální zvýhodnění platí pro celkovou cenu zájezdu, tzn. jak pro cenu za ubytování tak i za skipas.

Děti, které jsou při nástupu na zájezd mladší než 24 měsíců, cestují zpravidla zdarma, ale musí být v každém případě nahlášeni v objednávce a být vyplněny jejich údaje.
• Další slevy

Umístění ubytovacího zařízení v mapě má pouze informativní charakter a je poskytováno bez záruky.

Nahrávám...