Vyhledávání zájezdu
Albánie, Černá Hora, Kosovo, Nejkrásnější toulky Prokletými horami, stany - Albánie

Albánie, Černá Hora, Kosovo, Nejkrásnější toulky Prokletými horami, stany

Albánie

, VlastníAlbánie, Černá Hora, Kosovo, Nejkrásnější toulky Prokletými horami, stany

Počet termínů:

0 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasí:

Dnes Počasí v Tirane - transparent 32°C


Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: Černá Hora - Prokletije - Komovi - Vizitor za super cenu - stan
Popis
Během tohoto týdne budete mít možnost poznat panenský kout Černé Hory - Prokletých hor, které vynikají divokou krásou a nedotčenou přírodou, kam donedávna téměř nevkročila lidská noha. Vápencové pohoří Komovi patří spolu s Durmitorem a Prokletijem ke třem nejvelkolepějším horským masivům Černé Hory. Tvoří součást Dinárské horské soustavy a jeho vrcholy se hrdě vypínají nad řekami Tara a Lim. Perličkou je dvoutisícový hřeben Visitoru v sousedství čarovných Prokletých hor a překrásného Plavského jezera. Před našimi zraky se nám bude odehrávat obrovské přírodní divadlo s nezapomenutelnými přírodními scenériemi, strhujícími výhledy i neuvěřitelnými až kýčovitými panoramaty, které zůstanou navždy zapsány v našich srdcích. Divoké hory a průzračná jezera ledovcového původu tvoří hlavní náplň tohoto zájezdu.
Ubytování
6x nocleh na placeném tábořišti u chatek v blízkosti stravovacího zařízení.
Strava
vlastní stravování, možnost přikoupení snídaní.
Zájezd zahrnuje
doprava klimatizovaným autobusem, 6x nocleh na placeném tábořišti u chatek v blízkosti stravovacího zařízení, vedoucí zájezdu, informační materiály
Zájezd nezahrnuje
večeře 7-10 EUR (platba na místě) a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje", 6x místní snídaně 700 Kč, pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu 315 Kč
Program
Den 1
odjezd dopoledne z ČR přes Slovensko, Maďarsko, Srbsko do Černé Hory.
Den 0

Den 3
krátký přejezd na túru do masivu VOLUŠNICA (1 879 m) na černohorsko-albánském pomezí, jehož vrchol TALJANKA (2 056 m) sice nepatří k těm nejvyšším, ale je znám jako nejlepší vyhlídkový bod této oblasti a je úplným rájem pro fotografy horských scenérií, 600 m vysoká jižní stěna se strmě klene nad nádherným údolím Grbaja (1 160 m). Základní varianta (2,5 z 5, 6,5 hod., ^950 m, ˇ1 050 m): celodenní turistika s impozantními výhledy nejen na známý tříhlavý vrch KARANFILU (čili Karafiátu), ale především na albánskou, salašemi posetou krajinu, prohlídka muslimského městečka Gusinje, zpět na ubytování.
Den 4
výjezd do sedla Trešnjevik s občerstvovací základnou - odtud se nám naskytne velkolepý pohled na severní panorama třech skalnatých vrcholů, základní varianta (3 z 5, 6 hod., ^900 m, ˇ900 m): výstup lesní pěšinou k salaším osady Štavnik, horský masiv KOMOVI se prudce zdvihá z údolí řeky Peručica jako mohutná horská pyramida, výstup z úpatí (cca 1 600 m) na KOM VASOJEVIČKI (2 460 m), zpět na ubytování.
Den 5
základní varianta (2,5 z 5, 5 hod., ^450 m, ˇ900 m): místní dopravou se přesuneme na túru k utajenému HRIDSKÉMU JEZERU obklopenému ostře tesanými skalnatými masivy, jehož křišťálově průzračnou modrou vodu v Černé Hoře znají pod přezdívkou "Šťastné jezero", kde podle starých legend dochází ke šťastným a radostným chvílím v manželském soužití, zpět na ubytování.
Den 0

Den 7
krátký přejezd na PRAMENY ALIHO PAŠI pojmenované po albánském vojenském vůdci, který ovládal oblast východní Černé Hory, některé z pramenů údajně obnovují ztracenou sílu, turistika pod masivem VEZÍROVA BRADA s několika alternativami náročnosti, turistiku zakončíme v městečku GUSINJE, návrat na ubytování.
Den 8
volné dopoledne, v poledních hodinách odjezd, noční přejezd přes Srbsko, Maďarsko, Slovensko směr ČR.
Den 9
příjezd do ČR pozdě odpoledne.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.