Vyhledávání zájezdu
Advent v Bratislavě a Budapešti, vánoční trhy a termály - Slovensko - Bratislava

Advent v Bratislavě a Budapešti, vánoční trhy a termály

Slovensko » Bratislava

, HotelAdvent v Bratislavě a Budapešti, vánoční trhy a termály

Počet termínů:

0 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasí:Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: Adventní Bratislava Budapešť a termály Velký Meder
Popis
Adventní zájezd nás zavede do Bratislavy - ochutnáme cigánskou pečínku, chléb se sádlem a cibulí, pagáče, husí a zelné lokše, ale i punč a medovinu. Staré město se nám představí v celé své vánoční kráse i s adventními trhy na Františkánském a Hlavním náměstí. Druhé město bude historická Budapešť, jejíž kulinářské lahůdky není třeba představovat a o tu pravou vánoční atmosféru se postarají vyhlášené tržnice a četné adventní trhy, z nichž každý je svým způsobem jedinečný. Adventní výlet si zpestříme i návštěvou a relaxací v termálních lázních.
Ubytování
Ubytování je zajištěno v hotelu v Bratislavě ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím.
Doprava
Nástupní a svozová místa zdarma Praha, Poděbrady, Hradec Králové, Pardubice, Holice (Chrudim), Vysoké Mýto, Litomyšl, Svitavy, Brno, Lanškroun, Ústí nad Orlicí, Česká Třebová.
Zájezd zahrnuje
2 ubytování, 2 snídaně, doprava luxusním autokarem, služby českého průvodce, zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.
Zájezd nezahrnuje
cestovní pojištění a proti stornu (140 CZK), jednolůžkový pokoj (800 CZK), vstupné, fakultativní služby cca 50 EUR, svoz Olomouc (250 CZK), svoz Frýdek Místek, Ostrava, Nový Jičín, Hranice (500 CZK)
Program
Den 1
V ranních hodinách odjezd z ČR do Bratislavy . Prohlídka nejvýznamnějších památek města, které se většinou nachází v historickém jádru Starého města - Michalská brána - jediná z původních středověkých opevnění, symbol města Bratislavský hrad, tyčící se na plošině 85 m nad Dunajem, katedrála sv. Martina - korunovační kostel uherských králů, Františkánský kostel ze 13. stol. - nejstarší ve městě a místo rytířských ceremonií. Kouzelné uličky Starého města a tradiční vánoční trhy na Hlavním a Františkánském náměstí, výrobky z keramiky, vrbových proutků, včelího vosku ale i klobásy, kapustnice aj. Nocleh v Bratislavě.

Den 2
Celodenní výlet do vánoční Budapešti, jež byla stavěna jako hlavní město Uherska. Prohlídka historických části: Buda - hradní čtvrť (Rybářská bašta, Matyášův chrám, kde je uložena původní uherská koruna a Pešť - impozantní budova Parlamentu, vánoční trhy na Vörösmartyho náměstí, které patří k největším v Evropě - tradiční lidové a řemeslné předměty, perníčky, langoše, svařené víno, pěší zóna Váci útca a proslulá tržnice, kde nakoupíme klasický uherák, čabajku, sušené papričky i maďarské víno. Variantně lze individuálně navštívit např: termální lázně Széchényi nebo lux. secesní lázně hotelu Gellért. Večer návrat na ubytování.

Den 3
Po snídani odjedeme relaxovat do termálního koupaliště Velký Meder . Moderní areál se řadí po celkové rekonstrukci k jednomu z nejhezčích na Slovensku a zdejší vody přispívají k celkové regeneraci organismu. (Celodenní vstupné do termálů cca 10 EUR). V podvečerních hodinách odjezd do ČR.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.